Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro cz.II

gierczusia 18:23, 25 sty 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Gardener27 napisał(a)
... a zakupy na sezon 2015 już jakieś poczynione ?


Przyznam się ,że nie .. Nic a nic .. Marzy mi się rodek babette , rozplenica little bunny...ale mam teraz inksze rozterki ... Musze cos zrobić z oczkiem ... Od dwóch sezonów walczę z glonami, bezskutecznie...oczko jest mało wyjściowe z tym zielonym żurem , no i problema mam... Zachwyciło mnie to w Londynie , ale tak sobie myśle ,źe to chyba niezbyt korzystnie by wyglądało przy tarasie, chyba lepiej jak jest wolnostojące..no i nie wiem , gdzie by znalazła taka " wannę " odpowiedniego koloru i wymiaru




I jaki kształt wybrać ??




Więc moźe lepiej zrobić jaki zbiorniczek połączony z tarasem ??? Muszę mieć wodę i to dostepną dla zwierząt .. Przede wszytskim dla moich jaszczurek...





Zachwyca mnie oczko Kondzia ...( Kondziu mam nadzieje,że się nie pogniewasz ,że wkleję u siebie fotkę Twego cudnego oczka )



Z tym ,źe u Niego poziom tarasu jest taki sam jak gruntu a u mnie znacznie wyźej

A u mnie póki co wyglada tak

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gardener27 18:35, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Gdyby ten zbiorniczek nie był wodopojem dla zwierząt można by zastosować chemię do basenów Tabletki z chlorem lub antyglona ... ale w tym przypadku to odpada Misa z wodą jakoś bardzo mi tu nie pasuje jak ta z wystawy Ja bym chyba wymurował nowy zbiornik w całym tym wcięciu w tarasie Jego brzegi dorównał do poziomu tarasu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:39, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
gierczusia 18:43, 25 sty 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aaaa ... Toś pojechał .. Czyli jednak geometryczny, myślisz..najgorsze ,że mi to przejście , które jest teraz między oczkiem a rabatą jest cholernie potrzebne..
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gardener27 18:47, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Tak się właśnie zastanawiałem czy tam nie ma przejście Dupa blada z projektu

Może inaczej Podzielić ten zbiornik na dwie części Od tarasu z prawej będzie wyższy poziom z którego będzie przelewać się woda na ten niższy po środku którego będzie płyta po której będzie można przejść ???
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:53, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Może wizualnie będzie łatwiej mnie zrozumieć Wybacz za te wypociny Pousuwam później

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
GosiaJoanna 18:57, 25 sty 2015


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
A tu znowu Rewolucje jak u p. Gessler hehehe buziaki
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
gierczusia 19:02, 25 sty 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Gardener27 napisał(a)
Tak się właśnie zastanawiałem czy tam nie ma przejście Dupa blada z projektu

Może inaczej Podzielić ten zbiornik na dwie części Od tarasu z prawej będzie wyższy poziom z którego będzie przelewać się woda na ten niższy po środku którego będzie płyta po której będzie można przejść ???


Ja pierniczę .. Kumam .. Tylko ja nie wiem czy ten zbiornik nie bedzie zbyt duźy..czekaj , zaraz znajdę jakieś zdjęcie z innej perspektywy...


...zbiornik będzie ogromny w stosunku do rabat...ogólnie taras jest zbyt duży , bo cały ogrod miał być większy , tylko deweloper stawiał domy na dzipiesa zamiast na geodetę
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gardener27 19:16, 25 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
A mi się wydaje że taka tafla wody optycznie powiększy ogród ale to może tylko moje odczucia ?

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 19:25, 25 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Gierczuś taras zmniejszyć żaden problem
Wycinasz i siejesz trawę.

Hyhy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies