Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 21:38, 08 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jesienny spacer wśród brzóz
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 22:28, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agnieszko,

Z tymi fotkami proszę o cierpliwość ...a w ogrodzie wiśni nie mam za to jest migdałek (z trzech egzemplarzy ostał mi się tylko jeden) ale przyznam Ci się że nie zdążyłem pstryknąć mu fotki na wiosnę jak zakwitł.
Ale specjalnie dla Ciebie Sakura w wersji oryginał:

https://www.youtube.com/watch?v=xPH_HTVwOoQ

...... i wersja instrumentalna też jest beauty! ( moim zdaniem lepsza ):

https://www.youtube.com/watch?v=6DOg2Rpg0-4

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Napia 22:44, 08 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
bql3 napisał(a)
Agnieszko,

Z tymi fotkami proszę o cierpliwość ...a w ogrodzie wiśni nie mam za to jest migdałek (z trzech egzemplarzy ostał mi się tylko jeden) ale przyznam Ci się że nie zdążyłem pstryknąć mu fotki na wiosnę jak zakwitł.
Ale specjalnie dla Ciebie Sakura w wersji oryginał:

https://www.youtube.com/watch?v=xPH_HTVwOoQ

...... i wersja instrumentalna też jest beauty! ( moim zdaniem lepsza ):

https://www.youtube.com/watch?v=6DOg2Rpg0-4

pozdrawiam
Jan



Poczekam, poczekam...
Ja mam u siebie dwie wiśnie Amanogawy, były trzy, ale jedna zmarzła, i wiosną trzeba będzie dokupić brakująca migdałki mam także, one naprawdę pięknie kwitną, ale podobno nie są zbyt trwałe i łatwo zapadają na choroby grzybowe
Za filmiki dziękuję i pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zabaewa 22:55, 08 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Aguś - u mnie na kloniku więcej szkody zrobili zimni ogrodnicy. Jednej nocy poszła fala mroźnej mgły i część liści na klonach mi zważyło. Na szczęście potem dały sobie radę ale długo nieładnie wyglądały. Teraz będę mądrzejsza i nawet w maju na noc będę je osłaniać.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Napia 23:00, 08 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
zabaewa napisał(a)
Aguś - u mnie na kloniku więcej szkody zrobili zimni ogrodnicy. Jednej nocy poszła fala mroźnej mgły i część liści na klonach mi zważyło. Na szczęście potem dały sobie radę ale długo nieładnie wyglądały. Teraz będę mądrzejsza i nawet w maju na noc będę je osłaniać.

O tym nie pomyślałam Dzięki Ewa za podpowiedź, szkoda by było, gdyby jakiś wczesnowiosenny przymrozek zniszczył klonik
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kasya 23:41, 08 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
Napia napisał(a)



Poczekam, poczekam...
Ja mam u siebie dwie wiśnie Amanogawy, były trzy, ale jedna zmarzła, i wiosną trzeba będzie dokupić brakująca migdałki mam także, one naprawdę pięknie kwitną, ale podobno nie są zbyt trwałe i łatwo zapadają na choroby grzybowe
Za filmiki dziękuję i pozdrawiam


Zmarzla ci wisnia ? Jak duża ? Duży mróz byl ?
Okrywasz na zimę ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Napia 06:57, 09 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kasya napisał(a)


Zmarzla ci wisnia ? Jak duża ? Duży mróz byl ?
Okrywasz na zimę ?

Niestety zmarzła wszystkie trzy kupowane wiosną tego roku mają około 1,5 metra. To był wiosenny przymrozek, kilkustopniowy i niezapowiadany. Jedna wiśnia padła, pozostałym nic się nie stało.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kasya 07:23, 09 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
Hmm... To może jakaś inna przyczyna ?
Moja ma 1,8m i mam ja od jesieni i zastanawiałem sie czy owijac na zimę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 08:50, 09 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miłego dnia Agnieszko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marta_d 10:42, 09 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Napia napisał(a)

Marta,dzięki
Klon dostałam w prezencie i trzeba było znaleźć dla niego miejsce, stąd pomysł na rabatkę żurawka kupiona na rynku jako bylina pani nie wiedziała, co sprzedaje kupiłam ją w tym roku i całkiem ładnie się rozrosła. Gdybyś chciała sadzonkę, przypomnij się w przyszłym roku
Pozdrawiam serdecznie


no i powiem Ci, że rabatka bardzo ładnie się prezentuje od przyszłej wiosny zaczynam ciąć swoje Daniki, jedna trochę odbiega od pozostałej, bo wcześniej kupiona no i wiosną na pewno znajdzie się u mnie klonik
Pozdrowienia
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies