Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

07_Rene 21:02, 01 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Przeglądałam wątek spotkaniowy z Wojsławic i pluję sobie w brodę, że z Wami nie pojechałam Wszyscy tacy pozytywnie zakręceni: Ale po ptokach...
Mama urocza i pogodna jak Ty i widzę w superowej formie Byle tak dalej.
Ciekawa jestem co z tym Twoim przedogrodkiem... Znowu leje więc pewnie ciężko Ci skończyć. Ale coś czuję, że szczena opadnie, i to pewnie nie tylko mi
Pozdrówki...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
malgorzata_s... 21:14, 01 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Fotek nadal niet? Lało pewnie jak u mnie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
eliza3 21:23, 01 paź 2014


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Alinko, nie ma obiecanych zdjęć to poleciałam do tyłu, a tu takie cudowności... ależ Ty masz piękny ogród...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Gabriela 22:00, 01 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Alina, rozplenice od Ciebie przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Wydawało mi się, że strasznie długo się zbierały wiosną i na początku lipca prawie nie było ich widać, a teraz są wspaniałe i cieszą. A mają być jeszcze większe.
PS. Widziałam piękne zdjęcia z Twojego ogrodu na innym forum.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
olaw 09:05, 02 paź 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Ustawiam się w kolejce na foteczki
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
laurowisnia 10:42, 02 paź 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Alinko wspaniałą niedzielę miałaś, zakupy mega, na giełdzie nic specjalnego nie było.
Wiesz, że ja mam to proso tzn. odmianę Rehbraun, dawno już kupiłam, ale podjadają mi ją nornice, tylko czy to rzeczywiście ta odmiana? Muszę pooglądać w necie czym się różni od innych.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
alinak 23:14, 02 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Krys napisał(a)
Alinko poczytałam i pozdrawiam


Krysiu ja też ..i całusa ślę za niedzielę



grazyna napisał(a)


Inaczej być nie może, skoro Ją wzięłaś do Wojsławic
Jak znajdziecie czas to Obie Was zapraszam do siebie

A Mamę masz cudownie serdeczną, jaka Mama taka córcia

Moja Mama ma 77 lat Także wspaniale trzyma się



Grażynka przekażę zaproszenie .myślę że już ją poznałaś u mnie na spotkaniu ..pomagała przy organizacji.
mamy nasze to stary materiał ...niezniszczalny .



07_Rene napisał(a)
Przeglądałam wątek spotkaniowy z Wojsławic i pluję sobie w brodę, że z Wami nie pojechałam Wszyscy tacy pozytywnie zakręceni: Ale po ptokach...
Mama urocza i pogodna jak Ty i widzę w superowej formie Byle tak dalej.
Ciekawa jestem co z tym Twoim przedogrodkiem... Znowu leje więc pewnie ciężko Ci skończyć. Ale coś czuję, że szczena opadnie, i to pewnie nie tylko mi
Pozdrówki...



Reniu żałuj że nie pojechałaś ..no cóż tobie pierwszej proponowałam , ale w sumie całe auto luda było ..wesoły autobus mieliśmy .

przedogródek skończony . czekam na pogode i sieję jutro trawę .nie myśl że leniuchuje . dzisiaj miałam kryzys zdrowotny ,ręce wysiadły.
wyleczył mnie fryzjer i kino w KrK...dobrze że jest gdzie uciec z domu , bo w końcu by mi wyleciały łapy z zawiasów ,a niestety leczy mnie tylko wyjście z domu ,bo ja już nie zauważam leżaków , foteli ,tylko robota wszędzie świeci w domu jak neon.



malgorzata_szewczyk napisał(a)
Fotek nadal niet? Lało pewnie jak u mnie


tak Gosiu leje i nie ma kiedy cyknąć dobrej foty , ale myślę że jutro już pokażę jak jestem pracowita pszczółka . ostatni pomysł przyszedł we wtorek o godż 18.30 i jeszcze zdążyłam choć o zmroku wprowadzić w życie ....
nie sposób nie zauważyć .



eliza3 napisał(a)
Alinko, nie ma obiecanych zdjęć to poleciałam do tyłu, a tu takie cudowności... ależ Ty masz piękny ogród...



Eliza aż mi głupio , ale leje i nie ma jak cyknąć. ogród każdy piękny ...ty wiesz buziak za dobre towarzystwo w niedzielę ..


Gabriela napisał(a)
Alina, rozplenice od Ciebie przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Wydawało mi się, że strasznie długo się zbierały wiosną i na początku lipca prawie nie było ich widać, a teraz są wspaniałe i cieszą. A mają być jeszcze większe.
PS. Widziałam piękne zdjęcia z Twojego ogrodu na innym forum.



Gabi w tym roku wiosna była zimna i trawy wyjątkowo długo sie zbierały. cały czas kombinuję co wsadzić żeby wiosna w trawach była kwitnąca .celowo nie wspominam o cebulowych , bo te wczas na wiosnę , ale potem jest długa dziura aż do końca maja niekiedy .




olaw napisał(a)
Ustawiam się w kolejce na foteczki



eee co to za kolejka , w czasach komuny - to były kolejki ,buziak .



laurowisnia napisał(a)
Alinko wspaniałą niedzielę miałaś, zakupy mega, na giełdzie nic specjalnego nie było.
Wiesz, że ja mam to proso tzn. odmianę Rehbraun, dawno już kupiłam, ale podjadają mi ją nornice, tylko czy to rzeczywiście ta odmiana? Muszę pooglądać w necie czym się różni od innych.



Agata zakupy wspaniałe . trawki do przedogródka podzielone do imentu na 10 części.
długo będą się zbierać , ale to mój sposób cięcia kosztów .proso żeczywiście bardzo podobne jedno do drugiegi . też mi ciężko odróżnic , bo to też jego wygląd w dużej mierze zależy od poziomu nasłonecznienia rabaty i czy jesień słoneczna . jedno bardziej rude , drugie bardziej liście w bordo wpadają , ale to też nie pewne kryteria . dużo kupiłam jak na fakt że miejsca już mam co kot napłakał.

-proso rehbraun-podzielone na 3
-miłka okazała- 2 sztuki podzielone na 6
-hortensja Vanilla fraise
-carex montana
-hakone aurea
-dwie borówki amerykańskie
-perowskia
-turzyca prairie fire-podzielona na 4





____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 17:43, 03 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
I tak nastapił koniec moich wypocin....no jeszcze nie całekiem . jeszcze trawa do posiania , na końcu ścieżki berberys do przesadzenia i dokończenie położenia kostki . kostka tymczasowo żeby się dobrze trawę siało .na wiosnę dopiero przytne kanty i albo kostka zostanie , albo kanciki .
błagam oceńcie , bo mętlik w głowie i tak został .ale zaznaczam ..już nie wezmę łopaty do reki żeby przesadzać , bo nie dam rady ....padłam i to konkretnie . bukszpany 10 letnie do przesadzania ....masakra .

trawek niektórych między bukszpanami nawet jeszcze nie widać , ale mikroskopijne rozrosną się .posadziłam :
- między bukszpanami carex mantana ,
- przy rodonkach turzyca prairie fire,hakone aureola
-przed conikami carex frosted curls ,carex bronze curls ,
-przed świerkiem gniazdowym miłka okazała a wyższe piętro proso ????
- za rodonkami miscant gracillimus
- na przednim pasku został red baron i niedźwiedzie futro

zostawiłam sobie jeszcze przesadzanie pod modrzewiem berberysy idą na skarpę a tam będzie kontynuacja suchodrzewa chińskiego moss green,który jest z drugiej strony ścieżki pod magnolią .


























____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Kondzio 17:49, 03 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Super to wyglada ale ja bym nie robił tyle fal zrobił bym takiego węża
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
alinak 17:53, 03 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wiesz -to szambo ,które teraz będzie moją studnią do wody z dachu i do podlewania zostało i jakoś go musiałam obejść .

widzę że pod koniec mogę jeszcze trochę wyprościć .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies