Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

Bogdzia 22:16, 12 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
kaisog1 napisał(a)
oooooooo nie bomby atomowej nie rusze Póxniej teo nie spalę A z przepisami tradycyjnych potraw śląski to jest super pomysł!


Gosia możesz wybrac co zjesz a co nie ale przepisy śląskie faktycznie sa wyjątkowe. Ja tylko raz jadłam jedzenie takiej typowej slązaczki na komunii dziecka. Nigdy nic lepszego nie jadłam.Baraga napisz no trochę tych przepisów. Mozesz jutro , dziś sobie w głowie poukładaj.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kaisog1 22:17, 12 gru 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
To dawajcie przepisy Popróbujemy A co jest jeszcze takiego tradycyjnego w kuchni śląskiej, ale nie koniecznie świątecznego?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
baraga1904 22:20, 12 gru 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
....teraz jest mod na lekkie dania, sałatki, egzotykę...takie czasy.... a my wielu SWOICH narodowych rzeczy nie doceniamy... nie tylko kuchni..ale i sztuki i kultury i histori i klimatu i innych...można tak w nieskończonośc...rozpisałam sie u Małgosi...sorki...
monteverde 22:22, 12 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Nie znamy, Aniu, ale ja bym poznała chętnie....uwielbiam makowce pod każdą postacią...
Przygotowujesz dwa ciasta makowe i sernik, bierzesz biszkoptową formę wysmarowana i wysypaną bulką tarta i zaczynasz od środka nakladać po 2 łyżki na przemian, to masy makowej , to serowej aż do wykończenia i zawsze na środek wstawiasz do piekarnika i pieczesz , po upieczeniu kroi sie na ósemki jak tort b. ladnie wygląda, aha można wszystko potem polewą potraktować
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 22:26, 12 gru 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aga no co Ty..... ja bardzo lubie gadać
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
grupa_trzyma... 23:38, 12 gru 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ale pyszności! Mniam...Wielu z tych potraw nie miałam przyjemności skosztować, o wielu nigdy nie słyszałam. Piernik maczany z bakaliami brzmi tajemniczo, ale ja lubię niespodzianki.
Ciekawa ta wasza kuchnia śląska. Ja lubię wszelkie regionalizmy zarówno w kuchni jak i w życiu, kulturze.
Mieszkam na terenie, gdzie z powodu powojennej zawieruchy znalazło sie wielu Łemków. Ich kultura, obyczaje, wierzenia i smaki są bardzo ciekawe. Baraga pisze, że teraz jest moda na lekkie sałatki itp. a mnie się wydaje, że coraz częściej ludzie wracają do tradycji i starych smaków i aromatów. Dobrze, jeśli je troszkę dopasowują do nowych czasów...np. tradycyjne nasiadówki świąteczne za stołem są okropnym obyczajem.Warto o nich zapomnieć, ale o innych warto pamietać.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Tess 00:23, 13 gru 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
O matko, tu też o pichceniu...
To chyba raczej uciekam, bo zaraz się w coś wkręcę, a właśnie staram się w amok przedświąteczny nie wpaść.


Buziaki dla Gosi i jej Miłych Gości
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 10:14, 13 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38817
A ja siedzę i się ślinię

Z ciast najbardziej lubię....śledzie....hehe
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
zuza12 10:38, 13 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Aja jeszcze nie pierniczę, za młoda jestem. Na stare lata zacznę pierniczyć.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
hanka_andrus 12:02, 13 gru 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ze wszystkich potraw mącznych......zawsze najlepsze są żytnie z kłoskiem!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies