Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 16:12, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma szansę, bo jej tę szansę właśnie dałaś sypiąc kompost Dogoni pozostałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaz742011 19:03, 04 cze 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gardenarium napisał(a)
Ma szansę, bo jej tę szansę właśnie dałaś sypiąc kompost Dogoni pozostałe.


Dzień dobry Szefowo☺. Mam dokładnie ten sam problem co Magdai. Na trzy wiśnie jedna bardzo odstaje od pozostałych. Dostałam podpowiedź od Toszki aby potraktować ją Korzonkiem. Właśnie kupiłam ale nie wiem jak zastosować? Kompostu niestety jeszcze nie mam więc ten pomysł aby dosypać do ziemi u mnie nie ma szans realizacji? Co robić? Jak pomóc tej mojej nieszczęśnicy?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Gardenarium 19:22, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odgrzebać z boku i podsypać nawet czegoś z worków z ogrodniczego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaz742011 19:35, 04 cze 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gardenarium napisał(a)
Odgrzebać z boku i podsypać nawet czegoś z worków z ogrodniczego.


Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź co to może być. Jakoś nie mam zaufania do wiedzy osób sprzedających w takich sklepach. Już mam doświadczenie że nie wszystko co mówią to prawda.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
marta_d 11:33, 05 cze 2016


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Witam! Zwracam się Danusiu do Ciebie z pytaniem odnośnie hortensji Hydrangea Aborescens Invincibelle - nabyłam jedna sztukę tej stosunkowo nowej odmiany i moje pytanie dotyczy cięcia: na ulotce podano informację, że po kwitnieniu krzew należy przyciąć, aby po około 6-ciu tygodniach ponownie zakwitł. I teraz sedno - czy powinnam przyciąć wszystkie pędy na około 20 cm od ziemi czy tylko przekwitłe kwiatostany ? Czy wiosenne cięcie ma wyglądać podobnie jak w odmianie Anabelle ? Nisko przy ziemi ? Byłabym wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi serdecznie pozdrawiam gospodynię forum
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
berolina 16:47, 05 cze 2016

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)


Dwie bardzo stare konewki z długą wylewką o pojemności 1 galon do podlewania siewek w szklarni, sitko w jednej złote, ale nie ze złota, śliczną starą malutką łopatkę ręczną do podcinania chwastów, zwierzątko (tajemnica, jakie) z kamienia chyba piaskowca obrośnięte mchem do Cottage Garden - na prezent dla kogoś


Danusiu, gdzie takie rzeczy w Londynie sie kupuje? chciałabym sobie coś przywieźć do ogrodu, moze poidelko albo co innego, tylko sie zastanawiam gdzie szukać....
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Akacja 18:54, 05 cze 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Danusiu cos zjada mi lilie,wygląda jak larwa stonki tylko czarne.Co to może być i czym to potraktować?
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Gardenarium 19:31, 05 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaz742011 napisał(a)


Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź co to może być. Jakoś nie mam zaufania do wiedzy osób sprzedających w takich sklepach. Już mam doświadczenie że nie wszystko co mówią to prawda.


Próchnica odkwaszona, obornik granulowany, ziemia ogrodowa, ukorzeniacz, ziemia do warzyw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:32, 05 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
berolina napisał(a)


Danusiu, gdzie takie rzeczy w Londynie sie kupuje? chciałabym sobie coś przywieźć do ogrodu, moze poidelko albo co innego, tylko sie zastanawiam gdzie szukać....


Na Portobello Road.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:36, 05 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Akacja napisał(a)
Danusiu cos zjada mi lilie,wygląda jak larwa stonki tylko czarne.Co to może być i czym to potraktować?


Jeśli to takie coś, jak na tych zdjęciach

to poskrzypka cebulowa. Ekologicznie to zbieraj (w rękawiczkach) bo jest wyjątkowo obrzydliwa, duże też zbieraj.Jeśli bardzo dużo występuje, to opryski może Decis? W odstępach tygodniowych. Ze dwa razy co najmniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies