Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 09:15, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak wyglądają żywopłoty z Thuja plicata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewsyg 09:19, 06 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, a tuja Szmaragd jest ok ?

Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o pojemnik do kompostowania odpadów. On ma taki kranik do pobierania powstałego w procesie kompostu płynu. Podobnież to dobry użyźniacz gleby. Wiesz coś na temat tego płynu i jego właściwości?
Jeszcze chcę Cię zapytać o BioMass Sugar na pędraki i nicienie. Masz może z tym preparatem jakieś doświadczenia?
Przepraszam, że tak tylko pytam i pytam. ale ja taki początkujący ogrodnik co nie chce w ogrodzie chemii. Szukam jakiś przyjaźniejszych dla środowiska alternatyw
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kacha123 09:19, 06 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Danusiu mogłabyś zajrzeć do mnie w sprawie kupionych hortensji - nie wiem, czy te duże ciachać. Wstawiłam zdjęcia.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
AgnieszkaW 09:22, 06 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Danusiu, wiosnę inaugurujesz? Super Ja już swojego buka przycięłam, na szczęście on jest "Purpura pendula", więc będzie mały (szczepiony gdzieś na wys. 1.80 - 2 m). Cały czas zastanawiam się nad moim szczepionym bukiem "Tricolor", jest piękny i jeszcze młodziutki, ale...czy ja go cięciem utrzymam w ryzach w przyszłości? Trochę się tego boję, jest jeszcze czas na jego przesadzenie, nie wiem sama, co zrobić...

Pozdrawiam ciepło i czekam na fotki z "powitania sezonu"
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 09:29, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewsyg napisał(a)
Danusiu, a tuja Szmaragd jest ok ?

Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o pojemnik do kompostowania odpadów. On ma taki kranik do pobierania powstałego w procesie kompostu płynu. Podobnież to dobry użyźniacz gleby. Wiesz coś na temat tego płynu i jego właściwości?
Jeszcze chcę Cię zapytać o BioMass Sugar na pędraki i nicienie. Masz może z tym preparatem jakieś doświadczenia?
Przepraszam, że tak tylko pytam i pytam. ale ja taki początkujący ogrodnik co nie chce w ogrodzie chemii. Szukam jakiś przyjaźniejszych dla środowiska alternatyw


Oczywiście, że jest bardzo ok, bo nie szyszkuje a suchych badyli w środku to prawie nie widać, bo to kolumny są.

Stosuj, wszystko co z kompostu jest bardzo dobre dla ogrodu. Sugar nie stosowałam, zapytaj Mazana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:32, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgnieszkaW napisał(a)
Danusiu, wiosnę inaugurujesz? Super
Cały czas zastanawiam się nad moim szczepionym bukiem "Tricolor", jest piękny i jeszcze młodziutki, ale...czy ja go cięciem utrzymam w ryzach w przyszłości? Trochę się tego boję, jest jeszcze czas na jego przesadzenie, nie wiem sama, co zrobić...

Pozdrawiam ciepło i czekam na fotki z "powitania sezonu"


Tak, inauguruję Czas najwyższy.

Cięciem bardzo dobrze utrzymasz go w ryzach, jak ja Rośnie prawie przy domu. Ma z 20 lat w sumie i ma szerokość 2-3 m na dole, a teraz będzie miał 1,5 m szerokości. Zostaną gołe badyle, ale odbije.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:32, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kacha123 napisał(a)
Danusiu mogłabyś zajrzeć do mnie w sprawie kupionych hortensji - nie wiem, czy te duże ciachać. Wstawiłam zdjęcia.


Byłam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kacha123 09:35, 06 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Dziękuję
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
AgnieszkaW 09:36, 06 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Danusiu, dziękuję, uspokoiłaś mnie, bo przecież teoretycznie "Tricolor" to olbrzym (ale za to jaki piękny, gdy go prześwietla popołudniowe słońce). Czekam na Twoje fotki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 09:43, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Buk jest bardzo żywotny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies