Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Asiuniaa 10:14, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Oglądam, oglądam i nie mogę oczu nacieszyć tymi Twoimi Danusiu widokami. Ogród jest niesamowity - przemyślany i dopieszczony w każdym detalu. Podziwiam na innych wątkach Twój talent , dar i lekkość z jaką przychodzi ci komponowanie ogrodów. Na każdy z nich patrzy się z czystą przyjemnością.A najbardziej lubię w Twoich projektach harmonię, przejrzystość . Chylę czoła...
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Gardenarium 12:18, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję ogromnie . Cieszę się bo podobno idzie wiosna ku Warszawie, Wrocław i Rzeszów już ją ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elaela 12:37, 05 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2015
Posty: 69
Witam Cię Danusiu bardzo serdecznie. Podziwiam Twój ogród od ponad roku, jest przepiękny, stworzony z wyczuciem i smakiem. Z góry
przepraszam, że piszę w Twoim wątku - swojego się jeszcze nie dorobiłam - mam pytanko, na które z pewnością znasz odpowiedź, napisz mi proszę, czy znasz może jakieś odmiany drzew iglastych lub żywotników, dorastających maksymalnie do 2-3m, nadających się na najwyższe piętro w ogrodzie?
____________________
mira 16:07, 05 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No wiosna się skrada jak nic, widziałam biedronkę taką zaspaną i radosnego motylka cytrynka hehe hej ho hej ho do pracy by się szło
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 18:26, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
elaela napisał(a)
Witam Cię Danusiu bardzo serdecznie. Podziwiam Twój ogród od ponad roku, jest przepiękny, stworzony z wyczuciem i smakiem. Z góry
przepraszam, że piszę w Twoim wątku - swojego się jeszcze nie dorobiłam - mam pytanko, na które z pewnością znasz odpowiedź, napisz mi proszę, czy znasz może jakieś odmiany drzew iglastych lub żywotników, dorastających maksymalnie do 2-3m, nadających się na najwyższe piętro w ogrodzie?


Na najwyższe piętro w ogrodzie polecam żywotnik 'Smaragd' - on rosnie wyżej, ale można bez problemu ciąć i utrzymać na docelowej wysokości. Nie znam tui która by się zatrzymała na 2-3 metrach. trudno utrafić z taką

Bo jak znajdziemy takie na 2 metry, to z kolei będziesz czekała 20 lat na tę wysokość i nigdy nie osiągniesz 2 metrów, albo wcześniej zmienisz dom i ogród.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:37, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj wyszłam na chwilkę odsapnąć od papierów i wlazłam właśnie w to miejsce




Przycięłam bluszcze na płocie, pozbierałam brązowe liście za topiarami i przycięłam bluszcz na ziemi.

Posprzątałam trawnik z nasion, których nie zjadły ptaszki, pograbiłam trawnik na froncie i pod bukiem, przycięłam Hakonechloa. To tyle na razie, uzbierałam 3 worki po korze. Czuję się wspaniale. Grunt to nie narzucić sobie na wstępie zbyt wielu obowiązków.

Rozkręcajmy się stopniowo.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 18:40, 05 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41963
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj wyszłam na chwilkę odsapnąć od papierów i wlazłam właśnie w to miejsce







po czym ten bluszcz się wspina ? slicznie wygląda
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 18:40, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze nie kwitną, ale nie mogłam się oprzeć

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:40, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bluszcz wspina się po murze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_s... 18:41, 05 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
W górach zima, śnieg i mróz -5. Rano drapałam szyby i nie mogłam ruszyć pod górkę. Zima walczy ale przegra Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies