Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

popcorn 21:21, 25 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie,
czy ktoś ma może żywopłot z cisa David? On wąskokolumnowy jest i zastanawiam się - na żywopłot to chyba nie najlepszy wybór... Pewnie sporo bym ich musiała kupić i posadzić gęsto.. Będę wdzięczna za rady
dzieki
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 08:38, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy kolumnowe na żywopłot nie bardzo nadają się, bo one po prostu nie będą się krzewić w szerokości.

Najlepiej posadź cisa pospolitego (Taxus baccata) albo cisa pośredniego (Taxus media "Hicksii"). Ten jest doskonały na żywopłoty cięte.

Powinny tak wyglądać



Albo tak, To Taxus baccata "Westerstede"



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 10:51, 27 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Czy ktoś mi podpowie jak się nazywa taki oto cis? Potocznie nazywamy tą grupę "Trzech Uroczych Rozczochrańców
Jakim zabiegom fryzjerskim poddać poniżej zaprezentowanych Panów, by wyglądali schludnie i elegancko?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
psulek 10:32, 03 lip 2012

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
Ten żywopłot to cudowny pomysł. Kolega męża posadził malutkie i wcale tak długo nie czekał, a ma gęsty i śliczny od samego dołu, bo był super cięty co roku. No i podlewany.
Nawet nie posadził tak gęsto.


Uwielbiam jeśli żywopłot z cisa wygląda właśnie tak







Dzień dobry,

To mój pierwszy post na forum, więc się witam i o drogę pytam. Jak prowadzić rośliny żeby uzyskać takie efekty? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Kupiłem sadzonki takie jak Agacia w wątku obok



Posadzone co ~40cm, linia kroplująca i podlewane tak, żeby miały cały czas wilgotno.
Czy może ktoś wytłumaczyć jak chłop krowie na rowie - ciąć z góry, z boku, podszczypywać, nie ciąć? Nie zależy mi specjalnie na czasie - chcę żeby żywopłot po prostu wyrósł ładny i gęsty od samego dołu. Jak postępować z takimi młodymi roślinkami. Czy ciąć go w tym roku (wysadzane z doniczki).
Sebek 19:36, 03 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Evchen napisał(a)
Czy ktoś mi podpowie jak się nazywa taki oto cis? Potocznie nazywamy tą grupę "Trzech Uroczych Rozczochrańców
Jakim zabiegom fryzjerskim poddać poniżej zaprezentowanych Panów, by wyglądali schludnie i elegancko?...


Hmm - a chcesz z tego żywopłot? Jeśli tak to trzeba im dosadzić kolegów i przyciąć po bokach - no i wyrównać górę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 19:38, 03 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
psulek napisał(a)

Ten żywopłot to cudowny pomysł. Kolega męża posadził malutkie i wcale tak długo nie czekał, a ma gęsty i śliczny od samego dołu, bo był super cięty co roku. No i podlewany.
Nawet nie posadził tak gęsto.


Uwielbiam jeśli żywopłot z cisa wygląda właśnie tak







Dzień dobry,

To mój pierwszy post na forum, więc się witam i o drogę pytam. Jak prowadzić rośliny żeby uzyskać takie efekty? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Kupiłem sadzonki takie jak Agacia w wątku obok



Posadzone co ~40cm, linia kroplująca i podlewane tak, żeby miały cały czas wilgotno.
Czy może ktoś wytłumaczyć jak chłop krowie na rowie - ciąć z góry, z boku, podszczypywać, nie ciąć? Nie zależy mi specjalnie na czasie - chcę żeby żywopłot po prostu wyrósł ładny i gęsty od samego dołu. Jak postępować z takimi młodymi roślinkami. Czy ciąć go w tym roku (wysadzane z doniczki).


Najlepiej pokaż jak wyglądają

W tym roku w Anglii widziałem świeżo założony cisowy żywopłot i wcale cisy gęste nie były - ale gałązki się stykały, więc musieli tylko ciąć po bokach, aby się zagęszczał
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 21:00, 03 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Sebek napisał(a)

Czy ktoś mi podpowie jak się nazywa taki oto cis? Potocznie nazywamy tą grupę "Trzech Uroczych Rozczochrańców
Jakim zabiegom fryzjerskim poddać poniżej zaprezentowanych Panów, by wyglądali schludnie i elegancko?...


Hmm - a chcesz z tego żywopłot? Jeśli tak to trzeba im dosadzić kolegów i przyciąć po bokach - no i wyrównać górę

Nie, nie chcę żywopłotu Chcę z tego zrobić stożki, jeśli się da Sebek, jak podsadzić te cisy?????
Zajrzyj do mojego wątku plisss....

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
psulek 09:47, 04 lip 2012

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Sebek napisał(a)

Najlepiej pokaż jak wyglądają

W tym roku w Anglii widziałem świeżo założony cisowy żywopłot i wcale cisy gęste nie były - ale gałązki się stykały, więc musieli tylko ciąć po bokach, aby się zagęszczał


Na chwilę obecną wygląda to tak:


Sebek 13:17, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Evchen napisał(a)


Czy ktoś mi podpowie jak się nazywa taki oto cis? Potocznie nazywamy tą grupę "Trzech Uroczych Rozczochrańców
Jakim zabiegom fryzjerskim poddać poniżej zaprezentowanych Panów, by wyglądali schludnie i elegancko?...


Hmm - a chcesz z tego żywopłot? Jeśli tak to trzeba im dosadzić kolegów i przyciąć po bokach - no i wyrównać górę

Nie, nie chcę żywopłotu Chcę z tego zrobić stożki, jeśli się da Sebek, jak podsadzić te cisy?????
Zajrzyj do mojego wątku plisss....

Ev


I tak je będziesz musiała podsadzić

Jak ciąć stożek pokazał nam Witek u Marzenki - przykładasz patyczek i tniesz po linii prostej



Jednak u Ciebie to taki by się przydał


____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 13:25, 04 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Patyczek i już?..
A nie wiesz przez przypadek w jakiej odległości od pienia mam posadzić te nowe cisy tak, żeby nie uszkodzić korzeni rosnącym już drzewkom?

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies