Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 14:41, 21 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nadaje się do tui, nie nadaje się do cisów i świerków serbskich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 14:49, 21 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
No właśnie, czyli nie ma się co sugerować informacja na opakowaniu, gdzie jest napisane ze ma zastosowanie do cisów. To w takim razie jaki nawóz się nadaje najbardziej?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
miss_house 16:06, 21 lut 2014

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Dzień dobry, jak dobrze, że są takie wątki Planuję posadzenie cisów w pojemnikach, żeby ograniczyć możliwość "wścibsko-sąsiedzkiego" podglądania. Jak duże powinny być pojemniki, żeby Taxus media Hillii kupiony w rozmiarze 60-80 cm wysokości, dobrze się w nim czuł i rozwijał do wysokości ok.150 cm? Po zakupie planuję zrobić kompozycję doniczkową z pelargonią i lobelią, ale jak cis będzie rósł, to zapewne wskazane będzie, żeby nie miał konkurencji. Czy ktoś ma doświadczenia z pojemnikową uprawą cisów (w szczególności wskazanego Hillii)? Pozdrawiam!
____________________
Gardenarium 20:00, 21 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej skrzynie z ociepleniem, wysokość co najmniej 80 cm, szerokość co najmniej 60-70 cm.
Im większe tym lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miss_house 23:49, 21 lut 2014

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Gardenarium napisał(a)
Najlepiej skrzynie z ociepleniem, wysokość co najmniej 80 cm, szerokość co najmniej 60-70 cm.
Im większe tym lepiej.


Dziękuję!
____________________
Gardenarium 14:53, 22 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marta_d napisał(a)
No właśnie, czyli nie ma się co sugerować informacja na opakowaniu, gdzie jest napisane ze ma zastosowanie do cisów. To w takim razie jaki nawóz się nadaje najbardziej?


Co jest napisane na opakowaniu tym do iglaków? Są wyszczególnione iglaki i wszystkie wymienione? A może to specjalny nawóz do cisów?
Potrzeba mi więcej informacji od Ciebie

Większość iglaków wymaga pH lekko kwaśnego, skoro nawóz wyprodukowano do iglaków, to zakładam żę takie pH bierzemy pod uwagę i nawóz jest dostosowany.

Jednak są wyjątki, cis i świerk serbski rośnie najlepiej w podłożu obojętnym a na pewno nie kwaśnym. więc do tych dwóch gatunków nawóz uniwersalny jak do roślin liściastych, nie kawaśnolubnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 15:40, 22 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195


Florovit do iglaków, wyszczególnione: cisy , tuje, cyprysiki, jałowce, dlatego te cisy coś mi się tam nie zgadzały właśnie ze względu na wymagania co do podłoża , ale dziękuję Danusiu, zacznę je nawozić uniwersalnym jak do liściastych
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Viola 17:29, 04 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Czy można zrobić żywopłocik cisowy za wierzbami Hakuro. Wierzby są trzy, mają być posadzone obok siebie w odległości 2m jedna od drugiej na dość wilgotnym terenie (południowa, nasłoneczniona strona). Czy z tyłu w odległości około 1 metra można zrobić im zielone tło z 80 centymetrowych cisów, w miarę gęsto posadzonych. Czy rośliny te mogą rosnąć w swoim towarzystwie (chodzi mi o warunki glebowe) i czy dobrze wyglądałyby (jeśli chodzi o kompozycję). Pozdrawiam.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 18:38, 04 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wierzby wyrosną z czasem na kule ponad 3 metry, więc szkoda cisów, ogołocą się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 18:00, 05 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Myślałam o strzyżeniu cisów tak do wysokości 1 m, żeby korona wierzb wystawała powyżej. W takim razie lepiej posadzić je same, bez towarzystwa?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies