Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Alija 20:01, 24 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Ewa777 napisał(a)


Dziękuję Mi tez podoba się taka kolorowa jesień





Ewo, przepiękna rabata, tak kolorowo i kwieciście, jakby to był środek lata.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Dominika11 12:39, 25 paź 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Twoje ambrowce są na wypasie, czy ty je karmisz wygladaja obłędnie

a nie przebarwiają się jeszcze ??? moje już zaczynaja od góry
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Ewa777 18:01, 25 paź 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Alija napisał(a)


Ewo, przepiękna rabata, tak kolorowo i kwieciście, jakby to był środek lata.


Pięknie ta rabata wygląda, zwłaszcza, gdy jest tak rozświetlona słońcem. Ostatnio go coraz mniej. Duzo pochmurnych dni mamy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:03, 25 paź 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dominika11 napisał(a)
Twoje ambrowce są na wypasie, czy ty je karmisz wygladaja obłędnie

a nie przebarwiają się jeszcze ??? moje już zaczynaja od góry


Ambrowce bardzo zmęzniały. Myślę o tym, żeby już zdemontować im te podpórki. Na razie nie widać u nich przebarwień. Są zieloniutkie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota321 18:03, 03 lis 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Ewo sporo masz jeszcze kolorów w ogrodzie. Nie było przymrozków? U mnie co prawda kwitły jeszcze lilie, ale ścięłam je do domu.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
TAR 19:18, 03 lis 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Ewa777 napisał(a)


Domyślam się, że masz dużo pracy i ciągły niedoczas. Jak to przy budowie domu. Z tego co piszesz, to wyglada na to, że prace idą w eksprespwym tempie Bardzo się z tego cieszę.
Zmartwiły mnie wieści o psiaczkach. Życzę im obu zdrówka i duzo sił. Trzymaj się i bądź dobrej myśli.
Wiem, że na nowy wątek trzeba jeszcze poczekać, ale steskniłam się za Twoimi wpisami
Jestem bardzo ciekawa co już zaplanowałaś w ogrodzie. Jestem pewna, że będzie pięknie
Przesyłam buziaki i uściski


jakby co to zapraszam w ktoras sobote, grzaniec zawsze mamy w jesienne weekendy. ale jesli nie ta pora to wiosna juz na stowe wpadaj z sadzonkami to je od razu gdzies posadzimy, bedzie nam bardzo milo dziekuje za pamiec, to bardzo budujace, ze ktos za mna teskni

dzis malutki mial druga biopsje i wycinanie guzow, lekarze nie wiedza tak naprawde co mu dolega ale mozna miec nadzieje, ze to nic zlosliwego w sensie nowotworu.raczej mu immunologia zaszalala. moje malutkie niecale 4 kg psa ma ok. 15 guzow roznej wielkosci na wierzchu i drugie tyle na narzadach wewnetrznych i codziennie znajdujemy kolejne. prawie nic nie je, bo sa tez guzki w przelyku i podajemy mu jedzonko przez strzykawke. schudl juz kilogram. ale chyba cos sie poprawia, bo odzyskuje radosc, ostatnie 3 tygodnie nawet nie podchodzil do nas, dostal steryd i antybiotyk. jestem pelna nadziei, ze wydobrzeje moj ukochany promyczek. wyniki biopsji dopiero za 3 tygodnie

a na budowie juz mamy tynki, posadzki, w koncu dotarla pompa ciepla, bedzie za tydzien, montowana, jutro klada sie kafle w kotlowni, na razie dom schnie, osuszacze dzialaja jak dzikie. Domeczek jest juz ocieplony. Kiedy bedzie w miare sucho cglopaki poloża tynk na elewacji, ziemia nawieziona, w poniedzialek ogrodzenie. Ale raczej nie widze szansy na przeprowadzke w grudniu, raczej druga polowa stycznia. Dobre i to biorąc pod uwage, ze ławy laliśmy w polowie czerwca
Mam nadzieje, ze mi wybaczysz ten troche przydlugi wpis. Pozdrawiam i do zobaczenia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 16:35, 04 lis 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorota321 napisał(a)
Ewo sporo masz jeszcze kolorów w ogrodzie. Nie było przymrozków? U mnie co prawda kwitły jeszcze lilie, ale ścięłam je do domu.

Nie było u nas jeszcze przymrozków. Wszystkie rośliny nieźle się ptzymają. Jedynie jeden rodzaj funkii zżółkł i sflaczał.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 19:12, 04 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
U mnie już funkie poszły spać. Wszystkie pożółkłe liście wycięłam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 11:26, 05 lis 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
TAR napisał(a)


jakby co to zapraszam w ktoras sobote, grzaniec zawsze mamy w jesienne weekendy. ale jesli nie ta pora to wiosna juz na stowe wpadaj z sadzonkami to je od razu gdzies posadzimy, bedzie nam bardzo milo dziekuje za pamiec, to bardzo budujace, ze ktos za mna teskni

dzis malutki mial druga biopsje i wycinanie guzow, lekarze nie wiedza tak naprawde co mu dolega ale mozna miec nadzieje, ze to nic zlosliwego w sensie nowotworu.raczej mu immunologia zaszalala. moje malutkie niecale 4 kg psa ma ok. 15 guzow roznej wielkosci na wierzchu i drugie tyle na narzadach wewnetrznych i codziennie znajdujemy kolejne. prawie nic nie je, bo sa tez guzki w przelyku i podajemy mu jedzonko przez strzykawke. schudl juz kilogram. ale chyba cos sie poprawia, bo odzyskuje radosc, ostatnie 3 tygodnie nawet nie podchodzil do nas, dostal steryd i antybiotyk. jestem pelna nadziei, ze wydobrzeje moj ukochany promyczek. wyniki biopsji dopiero za 3 tygodnie

a na budowie juz mamy tynki, posadzki, w koncu dotarla pompa ciepla, bedzie za tydzien, montowana, jutro klada sie kafle w kotlowni, na razie dom schnie, osuszacze dzialaja jak dzikie. Domeczek jest juz ocieplony. Kiedy bedzie w miare sucho cglopaki poloża tynk na elewacji, ziemia nawieziona, w poniedzialek ogrodzenie. Ale raczej nie widze szansy na przeprowadzke w grudniu, raczej druga polowa stycznia. Dobre i to biorąc pod uwage, ze ławy laliśmy w polowie czerwca
Mam nadzieje, ze mi wybaczysz ten troche przydlugi wpis. Pozdrawiam i do zobaczenia.


Tarcia, jak się cieszę, że znalazłaś czas na wpis
Myślę, że pomysł ze spotkaniem będzie lepszy na wiosnę. Jesienne dni nie zachęcają mnie do wypraw. Jestem zmarzlakiem. Wiosną przyjadę do Ciebie z ożanką. Może jescze coś będziesz chciała, np, funkie i trawy Ice Dance, bo mi się bardzo rozrastają. Może ciemierniki. Dogadamy się bliżej wiosny
Tempo budowy macie ogromne. Super, że wyszystko się tak dobrze układa i macie tak ekspresowe tempo w tych trudnych czasach. Pisz, ile chcesz Przynajmniej dowiedziałam się jak postępują u Ciebie prace.
Smutne są wieści o psiaczku. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i znajdą dla niego odpowiedni lek. Biedak, pewnie cierpi. Trzymam kciuki, żeby jak naszybciej wydobrzał. Trzymajcie się
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:30, 05 lis 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)
U mnie już funkie poszły spać. Wszystkie pożółkłe liście wycięłam.


Też muszę powicinać te liście. Róża burgundy cały czas mi kwitnie. Chciałam ją posadzić do donicy, ale Kasia powiedziała, że moje donice są za małe. Teraz zastanawiam się co zrobić z różami, czy je zadołować, czy posadzić w inne miejsce bezpośrednio do gruntu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies