Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Luki 14:25, 20 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No bylinowa pięknie się prezentuje i ta pysznogłówka o tak nieoczywistym kolorze mnie zachwyca
Liliom daj szansę bo azjatyckie zwykle wyrastają do ponad metra chyba, że jest to jakaś miniaturka, ale niekoniecznie. W pierwszym roku po posadzeniu lilie zawsze są niższe słabsze i mają mniej kwiatów
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Ewik 14:54, 20 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Bylinowa zachwyca
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Anda 16:32, 20 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33560
Bylinowa cudna, śliczne jeżówki. Może tez jeszcze gdzies upchnę jakieś odmianowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sebek 16:50, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Margo napisał(a)

A ja własnie dopijam resztę zeszlorocznej, bardzo dobrze pomaga na ból gardła


Byleby znów głowa potem nie bolała
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kasik 17:51, 20 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pięknie na bylinówce, ale i hosty ładnie się prezentują. Ja twierdzę, że one są rewelacyjne do podsadzania nimi innych roślin. Szkoda, że tylko w cienistych miejscach dają rade.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
hindsight 17:59, 20 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewa777 napisał(a)


Dominiko, wcale mi nie przeszkadza, że się rozpisałaś. Tyle cennych informacji podałaś, że warto się tym dzielić. Niektórzy na forum chwalą sobie zakupy róż w donicach, ja nie jestem zadowolona, wolę róże z gołym korzeniem. Jednak nie chciało mi się czekać do jesieni, czy wiosny i zrobiłam teraz zakupy, żeby róże już rosły.

Jabłuszka to rajska jabłoń - one nie urosną już większe Nie znam tych dereni o których piszesz. Dużą kolekcję dereni i hortensji ma Bożenka z Hortensjady. Jak do niej nie trafiłaś, to warto

Ciekawa jestem Twojego ogrodu. Kiedy założysz swój wątek? Pozdrawiam


Wątek to pewnie za dwa lata

Dereń Kelseyi, karłowa kulista odmiana. Mam zamiar posadzić sobie kilka takich kulek w szpalerze, może przed Limkami, bo nie trzeba go przycinać, tylko wiosną ewentualnie skrócić pędy. Ja teraz ciachnęłam mu byle jak boki, bo mi właził na thuję, za blisko posadziłam. Moim zdaniem sa bardzo eleganckie




I Ivory Halo, niski i zwarty, w porównaniu do Elegantissimy, z którą, ze względu na silny wzrost, musiałam się pożegnać.



Oba sadzilam dwa lata temu wczesną jesienią, były dość marne. Ivory prawie zdechł, bo zapomniałam go podlać przez kilka dni... ups...

Jabłuszka rajskie powiadasz, no to inna inszość a co to za jeżówkowe kurdupelki na bylinowej? Świetne są! One będą takie małe? Bo to wielka zaleta by była.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 19:00, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18506
Margo napisał(a)


Moja jabłonka też w tym roku obrodziła Będzie czym sie rozgrzewać w zimowe wieczory. Tylko nie wiem czy jesienią nie będę musiała jej wyciąć i wymienić na inny egzemplarz. Ma pęknięty pień na wysokości gdzie zaczyna się korona i przy silnych wiatrach martwie się, że mimo wiązania w końcu ją złamie
A ja własnie dopijam resztę zeszlorocznej, bardzo dobrze pomaga na ból gardła


Może to dobry rok dla owoców Na razie może zwiąż ten pień i może się zrośnie. Szkoda by było. Mi naleweczka pomaga na wszystko - na gardło i na zmęczenie Zrobiłaś z moreli? Ja zrobiłam, jak mi przypomniałaś
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 19:07, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18506
Luki napisał(a)
No bylinowa pięknie się prezentuje i ta pysznogłówka o tak nieoczywistym kolorze mnie zachwyca
Liliom daj szansę bo azjatyckie zwykle wyrastają do ponad metra chyba, że jest to jakaś miniaturka, ale niekoniecznie. W pierwszym roku po posadzeniu lilie zawsze są niższe słabsze i mają mniej kwiatów


Ten kolor pysznogłówki jest śliczny Ale Twoje też mi się podobają Widziałam na żywo u Iwonki

Nie wiedziałam, że lilie potrzebują czasu, myślałam, że od razu wyrosną takie wielkie. Bardzo bym chciała, żeby mi takie wyrosły jak u Kindzi I żeby się kociły
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 19:10, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18506
Ewik napisał(a)
Bylinowa zachwyca


Dziękuję Ewo, muszę jeszcze trochę poprzesadzać przód, bo nie przezimowały mi lawendy i różowe przetaczniki. Przez to mam takie dziury przed bukszpanami. Dokupiłam też kostrzewę, żeby posadzić między bukszpanami, prawa strona podoba mi się. Mam też 8 róż, które chcę tu jeszcze umieścić
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 19:14, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18506
Anda napisał(a)
Bylinowa cudna, śliczne jeżówki. Może tez jeszcze gdzies upchnę jakieś odmianowe


Polecam odmianowe, mi ładnie przezimowały. Może nie wszystkie...
Przysłali mi już róże. Kupiłam te co mi poleciłaś - Garden of Roses
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies