Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 19:15, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Sebek napisał(a)


Byleby znów głowa potem nie bolała


To są same naturalne składniki Na ból głowy też pomaga
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Katkak 21:19, 20 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewunia opowiadaj mi co to za 14 róż kupiłaś i jakie jeszcze kupujesz i gdzie je będziesz sadzić .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwk4 22:00, 20 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Piękna jest twoja bylinowa. Prawdą jest, ze z rok trzeba czekać na efekt, aż wszystko ładne krzaczki zbuduje, korzonki zapuści
Ewa, mi się dziś śnił łan różowych róż w kolorze twojej lilii
Sadziłam przy tarasie. Do rana strasznie się zmęczyłam tym przemeblowaniem
____________________
Ogródek Iwony II
Ewa777 10:05, 21 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Kasik napisał(a)
Pięknie na bylinówce, ale i hosty ładnie się prezentują. Ja twierdzę, że one są rewelacyjne do podsadzania nimi innych roślin. Szkoda, że tylko w cienistych miejscach dają rade.


Kasiu, u mnie hosty rosną na totalnym słońcu Muszą sobie radzić Bo mi się podobają w tym miejscu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:09, 21 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
hindsight napisał(a)


Wątek to pewnie za dwa lata

Dereń Kelseyi, karłowa kulista odmiana. Mam zamiar posadzić sobie kilka takich kulek w szpalerze, może przed Limkami, bo nie trzeba go przycinać, tylko wiosną ewentualnie skrócić pędy. Ja teraz ciachnęłam mu byle jak boki, bo mi właził na thuję, za blisko posadziłam. Moim zdaniem sa bardzo eleganckie




I Ivory Halo, niski i zwarty, w porównaniu do Elegantissimy, z którą, ze względu na silny wzrost, musiałam się pożegnać.



Oba sadzilam dwa lata temu wczesną jesienią, były dość marne. Ivory prawie zdechł, bo zapomniałam go podlać przez kilka dni... ups...

Jabłuszka rajskie powiadasz, no to inna inszość a co to za jeżówkowe kurdupelki na bylinowej? Świetne są! One będą takie małe? Bo to wielka zaleta by była.


Muszę poczytać o tych dereniach U Bożenki zachwycałam się ich kwitnieniem. Po prostu cudo U Ciebie wyglądają na super zdrowe
Jeżówki są z tych malutkich, to odmiana "Butterfly Kiesses" To nowy zakup, zobaczymy jak będzie po zimie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:16, 21 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Katkak napisał(a)
Ewunia opowiadaj mi co to za 14 róż kupiłaś i jakie jeszcze kupujesz i gdzie je będziesz sadzić .


Kasiu, dokupiłam 6 św. Teresek, bo mi trochę brakuje na rabacie
4 Heidi Klum i 4 Garden of Roses pójdą na rabatkę bylinową, bo mi za smutno tam jest na początku czerwca Już więcej nie kupuję Dostałam jeden gratis - róża Tip Top Pójdzie na różankę


Tak wiatr z ulewą połamały mi różę pienną


____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:20, 21 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Iwk4 napisał(a)
Piękna jest twoja bylinowa. Prawdą jest, ze z rok trzeba czekać na efekt, aż wszystko ładne krzaczki zbuduje, korzonki zapuści
Ewa, mi się dziś śnił łan różowych róż w kolorze twojej lilii
Sadziłam przy tarasie. Do rana strasznie się zmęczyłam tym przemeblowaniem


Iwonko, Ty ciągle coś przesadzasz A tak Ładnie u Ciebie
Po roku widać na bylinowej co przetrwało, a co trzeba znowu dosadzić Masz kolorowe sny


Bardzo lubię połączenie werbeny z kichawcem

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Margo 13:11, 21 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ewa777 napisał(a)


Może to dobry rok dla owoców Na razie może zwiąż ten pień i może się zrośnie. Szkoda by było. Mi naleweczka pomaga na wszystko - na gardło i na zmęczenie Zrobiłaś z moreli? Ja zrobiłam, jak mi przypomniałaś


Związać ciężko, bo pękła wzdłuż pnia i to od nawietrznej. Mimo wiązania, podpierania korona ma coraz większy przechył, zwłaszcza teraz jak jest obciążona owocami. Dam jej jeszcze szansę, ale nie wróżę jej długiego żywota.
Zrobiłam z moreli dwie nalewki, każda inną, zobaczę jak wyjdą
Czereśniówka też się robi
____________________
Gosia
Dorota123 14:28, 21 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Napisz po ile kupiłaś Garden of Roses mam 1 i bardzo mi się podoba. Szukam w przystępnej cenie.
Szkoda tej pięknej różyczki na pniu. Człowiek dba o to kilka miesięcy, żeby cieszyć się kwiatami, a wystarczy jedna zawierucha i po pięknym efekcie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 15:55, 21 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Margo napisał(a)


Związać ciężko, bo pękła wzdłuż pnia i to od nawietrznej. Mimo wiązania, podpierania korona ma coraz większy przechył, zwłaszcza teraz jak jest obciążona owocami. Dam jej jeszcze szansę, ale nie wróżę jej długiego żywota.
Zrobiłam z moreli dwie nalewki, każda inną, zobaczę jak wyjdą
Czereśniówka też się robi


To rzeczywiście dobrze jej nie wróży Czasami trzeba pożegnać się z roślinkami. Szkoda, bo Twoja jabłonka ładnie rodziła. Jestem ciekawa tych Twoich przepisów. W tym roku właściwie też zrobiłam z innego przepisu, bo zapomniałam skąd wzięłam przepis w ubiegłym roku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies