Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

anabuko1 17:04, 19 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ewa777 napisał(a)
Kasiu, rozkwitła lilia, którą posadziłam wiosną Śliczna jest, chociaż malutka Szkoda tylko, że rośnie w miejscu, gdzie jej nie widzę



O, ja też taką samą posadziłam na wiosnę., przy różach. Ma chyba z 10 kwatów.
Ale też niska urosła.
Nic, na drugi rok urosną nam
Ale dużo masz hortensji.I piękne odmiany.Nie wszystkie mam.
Moja Bavaria , kupiona w tamtym roku.Jest malutka na 20 cm.ale kwitnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 17:15, 19 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Gardener27 napisał(a)
Te Twoje plany przetaczników w przedogródku zawsze robią na mnie ogromne wrażenie
Sadziłaś po parę sadzonek czy one tak się rozrosły ?


Sadziłam po 5 sadzonek pod każdą różą

A zobacz ile mam jabłuszek w tym roku Mam nadzieję, że wszystkie dojrzeją i będę mogła je wykorzystać do wiadomych celów



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardener27 17:18, 19 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Faktycznie obrodziły, owoców w tym roku jest dość sporo U mnie przymrozki zaatakowały jak wszystko przekwitło Uff
Będziesz się miał czym raczyć w długie zimowe wieczory
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Joku 21:17, 19 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12173
Ewa777 napisał(a)




Bardzo ładny widok.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Iwk4 01:05, 20 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)
Kasiu, rozkwitła lilia, którą posadziłam wiosną Śliczna jest, chociaż malutka Szkoda tylko, że rośnie w miejscu, gdzie jej nie widzę


Ma cudowny kolor. Mój ulubiony
____________________
Ogródek Iwony II
hindsight 06:36, 20 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewo, przepiękne hortensje, ale będzie się działo, jak bukietówki rozkwitną! Nie pamiętam, czy masz może Little Lime? Bo już mi się myli, kto co ma moja rośnie w zbyt dużym cieniu chyba i jest mocno w tyle z kwitnieniem, a tak jestem ciekawa tych zielonkawych kwiatów. Wiadomo, na zdjęciach inaczej to wychodzi. Przyznam, że fotki hortensji często mnie rozczarowują, bo nie oddają piękna tych krzewów. Na żywo to jest magia...

Jabłuszka bym poprzerzedzała trochę, to urosną większe i lepszej jakości (słodsze, bardziej aromatyczne).

A z tymi różami w donicach. Ja mam takie same doświadczenia. Niestety to są róże, które nie sprzedały się wiosną. Najsłabsze egzemplarze. W dodatku są dość późno sadzone, korzenie są mocno przycięte, żeby się zmieściły i w doniczkach nie mają tak dobrze, jak w gruncie. Róże zresztą to nie jest roślina stworzona do doniczek, korzenie idą mocno w dół, są grube i długie. Ja unikam kupowania doniczkowych. Za każdym razem było to samo: golasy mocne, doniczkowe słabe, co widać było też w następnym roku

Fajnie, że wymieniacie się roślinami. Przy naszym drogim hobby to bardzo pomocne. Ja też postanowiłam w tym roku poukorzeniać, porobiłam odkłady z derenia Ivory Halo, który jest drogi i w dodatku nie mogę go dostać w okolicy, i niedawno z derenia Kelseyi, którego tu na forum jakoś nie widuję, a jest przepiękną rośliną, rosnącą kaskadowo kuliście, w dodatku ma bardzo soczysty kolor. Będę też prawdopodobnie oddawać swoje hortensje vanilki, mam dwie, ale dla mnie rosną za duże, może za dużo azotu... Zawsze oddawałam sąsiadce, ale tyle moich roślin jej pies zniszczył, że chyba oddam na forum, przynajmniej wiadomo, że trafią w dobre ręce.

Też mam hortensję NN, kupioną jako inna odmiana. Liczę, że będzie to Sundae Fraise, ale to pewnie będzie możliwe do określenia w przyszłym roku, bo SF kupiłam ostatnio i zobaczymy, czy będą kwitły w tym samym czasie i podobnymi kwiatami.

Strasznie się rozpisałam, wybacz
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 11:44, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Iwk4 napisał(a)

Ma cudowny kolor. Mój ulubiony


Posadziłam 9 cebulek tych lilii. Rosną za magnolią Leonard Messel i są przez to w cieniu. Liczyłam, ze urosną wielkie i będzie je widać nad gałązkami. Teraz żeby je zobaczyć trzeba się przedrzeć przez krzewy Kolor też mi się podoba

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:50, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
hindsight napisał(a)
Ewo, przepiękne hortensje, ale będzie się działo, jak bukietówki rozkwitną! Nie pamiętam, czy masz może Little Lime? Bo już mi się myli, kto co ma moja rośnie w zbyt dużym cieniu chyba i jest mocno w tyle z kwitnieniem, a tak jestem ciekawa tych zielonkawych kwiatów. Wiadomo, na zdjęciach inaczej to wychodzi. Przyznam, że fotki hortensji często mnie rozczarowują, bo nie oddają piękna tych krzewów. Na żywo to jest magia...

Jabłuszka bym poprzerzedzała trochę, to urosną większe i lepszej jakości (słodsze, bardziej aromatyczne).

A z tymi różami w donicach. Ja mam takie same doświadczenia. Niestety to są róże, które nie sprzedały się wiosną. Najsłabsze egzemplarze. W dodatku są dość późno sadzone, korzenie są mocno przycięte, żeby się zmieściły i w doniczkach nie mają tak dobrze, jak w gruncie. Róże zresztą to nie jest roślina stworzona do doniczek, korzenie idą mocno w dół, są grube i długie. Ja unikam kupowania doniczkowych. Za każdym razem było to samo: golasy mocne, doniczkowe słabe, co widać było też w następnym roku

Fajnie, że wymieniacie się roślinami. Przy naszym drogim hobby to bardzo pomocne. Ja też postanowiłam w tym roku poukorzeniać, porobiłam odkłady z derenia Ivory Halo, który jest drogi i w dodatku nie mogę go dostać w okolicy, i niedawno z derenia Kelseyi, którego tu na forum jakoś nie widuję, a jest przepiękną rośliną, rosnącą kaskadowo kuliście, w dodatku ma bardzo soczysty kolor. Będę też prawdopodobnie oddawać swoje hortensje vanilki, mam dwie, ale dla mnie rosną za duże, może za dużo azotu... Zawsze oddawałam sąsiadce, ale tyle moich roślin jej pies zniszczył, że chyba oddam na forum, przynajmniej wiadomo, że trafią w dobre ręce.

Też mam hortensję NN, kupioną jako inna odmiana. Liczę, że będzie to Sundae Fraise, ale to pewnie będzie możliwe do określenia w przyszłym roku, bo SF kupiłam ostatnio i zobaczymy, czy będą kwitły w tym samym czasie i podobnymi kwiatami.

Strasznie się rozpisałam, wybacz


Dominiko, wcale mi nie przeszkadza, że się rozpisałaś. Tyle cennych informacji podałaś, że warto się tym dzielić. Niektórzy na forum chwalą sobie zakupy róż w donicach, ja nie jestem zadowolona, wolę róże z gołym korzeniem. Jednak nie chciało mi się czekać do jesieni, czy wiosny i zrobiłam teraz zakupy, żeby róże już rosły.

Jabłuszka to rajska jabłoń - one nie urosną już większe Nie znam tych dereni o których piszesz. Dużą kolekcję dereni i hortensji ma Bożenka z Hortensjady. Jak do niej nie trafiłaś, to warto

Ciekawa jestem Twojego ogrodu. Kiedy założysz swój wątek? Pozdrawiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:05, 20 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Joku napisał(a)


Bardzo ładny widok.


Mi ta rabatka też bardzo się podoba Trochę zasłania ją huśtawka, więc trzeba nieco manewrować z aparatem

Tak wygląda teraz moja rabata bylinowa

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Margo 13:08, 20 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ewa777 napisał(a)


A zobacz ile mam jabłuszek w tym roku Mam nadzieję, że wszystkie dojrzeją i będę mogła je wykorzystać do wiadomych celów





Moja jabłonka też w tym roku obrodziła Będzie czym sie rozgrzewać w zimowe wieczory. Tylko nie wiem czy jesienią nie będę musiała jej wyciąć i wymienić na inny egzemplarz. Ma pęknięty pień na wysokości gdzie zaczyna się korona i przy silnych wiatrach martwie się, że mimo wiązania w końcu ją złamie
A ja własnie dopijam resztę zeszlorocznej, bardzo dobrze pomaga na ból gardła
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies