Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 20:21, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Czas pokazać zmiany na bylinowej.
Było tak:



Przesadziliśmy kostrzewy, poprzycinaliśmy bukszpany, posadziliśmy róże, białą pysznogłówkę i niskie różowe. Dosadziliśmy białe begonie. Lawendy i różowe przetacznik zmieniły miejsce


____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:23, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Moniq napisał(a)
Bardzo piękny ogród masz Ewciu.
I nie musisz dzisiaj podlewać
Ledwo udało nam się z plaży schować w knajpce


U mnie Moniko, popadało tylko chwilę, ale wczoraj dobrze podlałam, wiec dzisiaj nie będę. Odrobina deszczu była w dzień - krótko, ale intensywnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:28, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Anda napisał(a)
Ewus, no i co ja mam Ci tu pisac. Slodzic bede po prostu, bo cudnie masz. Pieknie skomponowane rabaty. Rosliny dorodne i zdrowe. Donica na oknie sliczna


Ewciu, jak miło się czyta takie słodkości Już posadziłam róże tak jak doradzałaś po dwie jednego koloru, ale icj nie widzą w tym gąszczu. Jedna Heidi Klum i jedna Garden of Roses kwitną, reszta w pączkach
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Katkak 20:33, 29 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewuś jak ślicznie . Stipy masz ogromniaste. I kostrzewy taki ładne, zdrowe. Moje mają sporo suchych źdźbeł po bokach. Twoje ślicznie z tymi begoniami wyglądają .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Ewa777 20:37, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Joku napisał(a)
Zagęszczenie jest dobre, bo chwasty szans nie mają . U ciebie zagęszczenie bardzo ładnie się prezentuje.
Mam w pamięci jakąś różę na pieńku z kiściami pąków. Chyba jakaś wielokwiatowa, ale jej nie widzę. Nie kwitnie jeszcze? Nie potrafię jej zlokalizować u ciebie ale wiem że taka jest.


Jeszcze takiego zagęszczenia na rabacie ambrowcowej nie mam, żeby nie rosły chwasty, ale nie jest źle

Róż na pniu mam 5 na rabatach i jeszcze jedną w donicy (czeka na posadzenie). Trzy są żółte i rosną w przedogródku. Biała i różowa (Leonardo da Vinci) rosną po lewej stronie patrząc na ogród, stojąc tyłem do domu. Nie pokazuję teraz, bo mają przerwę w kwitnieniu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:46, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
hindsight napisał(a)
Ale masz, Ewka, wylizane, no aż wstyd normalnie

Hortensje bajka, Diamantino i Diamant Rouge cudowne. A kwitnie już Little Lime? Dziś podziwiałam je w ogrodniczym (moja młoda dopiero zaczyna), były ustawione w kupie, efekt mnie ściął z nóg. A miałam takie wątpliwości, bo myślałam, że ta zieleń nie będzie mnie zachwycać.


Dzięki, Dominiko Wylizane to nie wiem. Zawsze gdzieś się jakiś chwaścik czai Diamantino ma tak wielki kwiatostan, ze muszę dać zdjęcie z jakimś porównaniem, bo tak tego nie widać na zdjęciu. Diamant Rouge uwielbiam teraz gdy jest taka bialutka i potem gdy się przebarwia. Little Lime nie mam.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:57, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Katkak napisał(a)
Ewuś jak ślicznie . Stipy masz ogromniaste. I kostrzewy taki ładne, zdrowe. Moje mają sporo suchych źdźbeł po bokach. Twoje ślicznie z tymi begoniami wyglądają .


Stipy ostatnio mocno podrosły. Niektóre zaczęły już kwitnąć. Kostrzewy te większe są z ubiegłego roku. Nie Myślałam, ze tak ładnie się rozrosną.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Flower1 21:00, 29 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Ewa777 napisał(a)
Czas pokazać zmiany na bylinowej.
Było tak:



Przesadziliśmy kostrzewy, poprzycinaliśmy bukszpany, posadziliśmy róże, białą pysznogłówkę i niskie różowe. Dosadziliśmy białe begonie. Lawendy i różowe przetacznik zmieniły miejsce



Metamorfoza świetna! Bardzo mi sie podoba Ewciu mam nadzieje ze teraz to Wy do mnie wpadniecie, muszę sie tylko troszkę ogarnąć
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Flower1 21:02, 29 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Ewa777 napisał(a)


Dziękuję Jolu Znacznie lepiej to wygląda niż na początku czerwca, kiedy byłaś u mnie

Tak wygląda przedogródek. Przetaczniki przekwitły i zaczynam je wycinać, dając szansę ponownego zakwitnięcia.


Prezdogródek świetnie wyszedł, fajnie że te Ambrowce nie są za wysokie.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Ewa777 21:28, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
Flower1 napisał(a)

Prezdogródek świetnie wyszedł, fajnie że te Ambrowce nie są za wysokie.


Zaraziłam się od Ciebie begoniami Bardzo mi się podobają i powtórzę je w przyszłym roku Teraz też się cieszę, że ambrowce są tej wysokości

Myślę ciągle nad płotem We wrześniu będzie robiony
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies