Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 23:28, 30 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18493
hindsight napisał(a)


Kurczę, napisałam tyle i mnie wywaliło. No to jeszcze raz.

Bombshell jest niska i ma fajne okrągłe kwiatostany, co jest niezłą odmianą wobec wszystkich stożkowych paniculat. Ładnie się przebarwiają. Niestety chyba może mieć tendencje do zwisów, ale za te bombki wybaczę jej to, najwyżej dostanie podporę, albo pójdzie do donicy na taras, gdzie nie będzie narażona na deszcze. Tutaj zeszłoroczna fotka Bożenki:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=84

A Dentelle też przewijała się w wątku Bożenki, musisz się cofnąć z 10 stron. Bardzo wcześnie kwitnie, ma ażurowe kwiatostany o dużych płatkach płonnych. Czekam na rozkwitnięcie mojego malucha.

I jeszcze co do mojej NN, którą też podejrzewałam o bycie Grandiflorą, ale ona ma liście szorstkie bardzo, chyba bardziej od Limelight, porównując stare liście, młode zawsze są gładsze. Moja NN młodych liści nie ma, bo była kupiona z małymi kwiatostanami i nic nie wypuściła od tego czasu. Zresztą chyba słabo się zagęszcza, pędy wypuszczone tylko bezpośrednio pod cięciem, a że cięta była wysoko, to ma formę drapaka

Kwiatostany dosc zbite, choć niewielkie ( na pewno będą większe za rok), zieleniejące od niesłonecznej strony. Przypaliły się niestety, ale za rok po rozbudowaniu korzeni, być może będzie tolerować pełne słońce.

Liść na zbliżeniu, moja skóra wygląda tu jak skóra węża



I kwiatostan, jeden z tych późniejszych, mniejszy:



I od strony zacienionej:



Co myślisz,? Podobna do Twojej?

Aaaa, jeszcze ta pora kwitnienia mnie zastanawia, bo ja ją kupiłam jakoś na początku czerwca chyba, wiem, że w doniczkach wcześniej kwitną, ale o ile nie była podpędzana, to chyba jest z tych wcześniejszych. Inne w tym sklepie nie były takie zaawansowane, nie miały kwiatostanów.


Moja hortensja ma jaśniejsze listki - takie jak Diamantino. Liście są niewielkie. Nie mogę porównać szorstkości, bo nie mam Limeligh Bardzo ciężko porównać na podstawie zdjęć. Moja dopiero rozwija kwiaty i jest lekko limonkowa. Jutro przyjrzę się jej bardziej

Twoja jaki ma kolor gałązek?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 23:30, 30 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18493
Anusia napisał(a)
Metamorfoza bylinowej fantastyczna. Każdy zakątek Twojego ogrodu intensywnie się rozrasta a przed ogródek robi wrażenie. Stipa fajnie się 'wylewa' i nie może być taka wielka jak u mnie, bo inaczej przysłoni piękne róże. Macham


Stipa będzie pewnie taka wielka. Chyba za dużo jej posadziłam


Dzisiaj narobiliśmy się w ogrodzie. Nastąpiły kolejne zmiany Jutro wrzucę zdjęcia. Ciekawa jestem, kto rozpozna różnice?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
jazzy 02:00, 31 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ewuś, jak Ty masz pięknie! Każda rabata katalogowa! Kolekcja hortensji zachwycająca, a Schloss Wckerbarth bardzo oryginalna. No i ten trawnik!
No nie mogę przestać się gapić!
Wiesz, mi też coraz bardziej podoba się zagęszczenie na rabatach, co w moim przypadku może dziwić, ale taki kontrolowany i przemyślany busz robi świetną robotę
Buziaki!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
hindsight 06:40, 31 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Wydaje mi się, że moja ma ciemne gałązki, nie czerwone, bardziej brązowe. Ale teraz są już zdrewniałe, więc ciężko powiedzieć. Listki małe, ale to może być kwestia biedowania w doniczce. Są ciemne, tu też nie wiadomo, bo to, jak mówiłam, są stare liście. Kusi mnie, żeby ją przyciąć, ale chyba poczekam do wiosny. Boję się, że nie zdąży zdrewnieć.

Pamiętasz, jak twoje Magical Candle w zeszłym roku uschły po urlopie? Kiedy to było? Bo chyba nie miały problemów z zimowaniem?

Wiesz, też tak czuję, że to inna odmiana. Ale w opisach Grandiflory jest podane, że liście są szorstkie. Nie zgadza się to z info od Bożenki. No i wydawało mi się, że Grandiflora ma dość luźne kwiatostany, tzn. kwiatki są na długich szypułkach. Nie takie krótkie i zbite, jak np. Magical Candle. Takie widziałam na grandiflorach w ogrodniczym. Zaraz poszukam fotki, bo zrobiłam telefonem.

Ciekawa jestem tych zmian, uwielbiam zmiany! Ale nie wiem, czy zorientuje się, co to, bo mój mózg rejestruje całość, a nie szczegóły. Taka ułomność

Edit: wrzucam zdjęcia Grandiflory z ogrodniczego. Rzeczywiście się przewieszaly, zwłaszcza pózniej, jak byłam tam znowu.





Nie pamiętam, jakie były liście, czy szorstkie, czy nie. Jak tam będę znowu, to obejrzę.

Edit 2: znalazłam, 10 sierpnia pisałaś, że uschły, 17 były juz nowe wybijające pąki. Czekam na info o drewnieniu i lecę ciąć swoją kwiaty wstawię do wazonu.

Ależ to forum jest niezbędne!
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 13:36, 31 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18493
jazzy napisał(a)
Ewuś, jak Ty masz pięknie! Każda rabata katalogowa! Kolekcja hortensji zachwycająca, a Schloss Wckerbarth bardzo oryginalna. No i ten trawnik!
No nie mogę przestać się gapić!
Wiesz, mi też coraz bardziej podoba się zagęszczenie na rabatach, co w moim przypadku może dziwić, ale taki kontrolowany i przemyślany busz robi świetną robotę
Buziaki!


Marta, dzięki, tyle zachwytów Na trawnik nie mam co narzekać, chociaż mam na nim sporo chwastnicy niestety. Nie mogę się doczekać, kiedy moje wszystkie hortensje bukietowe nabiorą gęstości. Myślę, że za rok dopiero będzie wielkie WOW
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:04, 31 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18493
Dominiko, ja dlatego mam wątpliwości, czy moja hortensja to Grandiflora, bo w opisie jest, ze powinna mieć duże szorstkie liście. Moja ma gładkie, małe i jasne. Tu jest opis ze zdjęciami, na których ma zwarte kwiaty. Już sama nie wiem

http://www.krzewy.net.pl/opis-208.html

Jeżeli chodzi o moje hortensje Magical Candle, to uschły mi na początku sierpnia. Ucięłam je tak jak pokazałam na zdjęciach i we wrześniu wyglądały już tak



Udało im się bardzo dobrze przezimować, więc przytnij je bez strachu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
hindsight 14:38, 31 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
W koncu postanowiłam nie ciąć poszłam tam z sekatorem, ale ona ma w sumie 6 mocnych dwuletnich pędów, które przycięta wysoko, więc wyrosła idiotycznie. Myślę, że po wiosennym cięciu powinna mieć sporo gałązek.

Rzeczywiście na tych zdjęciach wygląda podobnie do mojej. Ale za bardzo się nie pokłada, tylko ta młoda.
Kurczę, strasznie to irytujące. Bo jeśli moja to Grandiflora, to chętnie zrobiłabym z niej niskie drzewko. Wczoraj oglądałam filmiki na youtubie, gość ciął takie drzewko, zerknę jeszcze raz, bo tam był też filmik z kwitnienia.

Wiesz, tak mnie zaintrygowały te liście, że poszłam głaskać moje hortensje

No więc trochę gładsze, choć nie tak całkiem ma Bobo i Magical Candle. Mowię oczywiscie o starszych liściach.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 14:56, 31 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18493
U mnie gładkie liście ma tylko ta hortensja na pniu i Silver Dollar.
Szorstkie listki ma Diamant Rouge, Diamatino, Magical Candle, Phantom.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
hindsight 15:29, 31 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Hmm... Wydaje mi się, że moja Diamant Rouge ma bardziej szorstkie od Magical Candle, zaraz pójdę to jeszcze raz obadać z tym, że co do DR jestem pewna, co do odmiany, MC nie na 100%, choć jak porównywałam z trochę większymi krzewami, w większych doniczkach, ale za 70 zł (masakra, chyba w ogóle im nie ubyło tych krzewów, jak oglądałam w piątek, a mają je już z miesiac, nawet dłużej, bo jak się pojawiły, to kwiatostany były w fazie kalafiora ) to były bardzo podobne, tylko te mniejsze były bardziej zaawansowane i już prawie w całości białe.

Zresztą pal licho te listki, doktoratu nie piszemy, nie wiem, co mnie tak opętało hahaha

Pokaż, Ewa, swoje hortensje z bliska, wszystkie!
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 17:46, 31 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18493
Na początek zagadka - Co się zmieniło?

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies