Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

hindsight 21:53, 29 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewa777 napisał(a)


Dzięki, Dominiko Wylizane to nie wiem. Zawsze gdzieś się jakiś chwaścik czai Diamantino ma tak wielki kwiatostan, ze muszę dać zdjęcie z jakimś porównaniem, bo tak tego nie widać na zdjęciu. Diamant Rouge uwielbiam teraz gdy jest taka bialutka i potem gdy się przebarwia. Little Lime nie mam.


No teraz po przeróbce to wylizane na maksa! Chwaścik musi urosnąć, żeby można go było wyrwać

Diamant Rouge ja chyba lubię w każdej fazie. Te wielkie płatki

Ta NN to nie Limelight?

____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 22:20, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
hindsight napisał(a)


No teraz po przeróbce to wylizane na maksa! Chwaścik musi urosnąć, żeby można go było wyrwać

Diamant Rouge ja chyba lubię w każdej fazie. Te wielkie płatki

Ta NN to nie Limelight?


Widzę, że znasz się na hortensjach i chyba masz ich spora kolekcję. Pochwal się jakie masz odmiany. Jestem bardzo ciekawa.

Nad tą nn w ubiegłym roku Bożenka z Hortensjady zastanawiała się długo. Podała mi swoje typy, ale już zapomniałam. Musze się cofnąć na wątku, to coś przypomnę

I tu kolejny plus posiadania wątku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ewsyg 10:35, 30 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewa, poznałyśmy się u Kindzi. Jestem zachwycona Twoim przed ogródkiem i innymi rabatami. Ślicznie masz, bardzo mi się podoba. Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ewa777 10:40, 30 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
ewsyg napisał(a)
Ewa, poznałyśmy się u Kindzi. Jestem zachwycona Twoim przed ogródkiem i innymi rabatami. Ślicznie masz, bardzo mi się podoba. Pozdrawiam


Miło, że zajrzałaś do mnie Trochę się pogubiłam i nie mogę wszystkich odszukać, zwłaszcza, ze czasu trochę miałam mało Cieszę się, że Ci się podoba. Muszę zajrzeć do Ciebie, bo nazwa wątku bardzo zachęcająca
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
hindsight 11:48, 30 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewa777 napisał(a)


Widzę, że znasz się na hortensjach i chyba masz ich spora kolekcję. Pochwal się jakie masz odmiany. Jestem bardzo ciekawa.

Nad tą nn w ubiegłym roku Bożenka z Hortensjady zastanawiała się długo. Podała mi swoje typy, ale już zapomniałam. Musze się cofnąć na wątku, to coś przypomnę

I tu kolejny plus posiadania wątku


Cofnij się i podaj link do tej strony, bardzo jestem ciekawa.

Ja niespecjalnie jeszcze się znam, bo dopiero zaczynam na poważnie. Mam Vanilki - to były moje pierwsze hortensje, ale nie zachwycają mnie i oddaję je na jesieni. Limelight mam jedną trzeci rok, wiosną przesadziłam i jest jej lepiej, druga dołączyła jesienią, a reszta to tegoroczne zakupy. A nie, jeszcze Little Lime mam od jesieni. A z nowych: 3 Bobo, Bombshell, Diamant Rouge, Magical Candle, NN o dość zbitych kwiatostanach (miała to być Early Sensation), Sundae Fraise, Dentelle de Gorron, Magical Moonlight i 3 Limelight. 4 ostatnie odmiany były kupowane na wyprzedaży, małe, dwupędowe, ale urosną
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 13:13, 30 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
hindsight napisał(a)


Cofnij się i podaj link do tej strony, bardzo jestem ciekawa.

Ja niespecjalnie jeszcze się znam, bo dopiero zaczynam na poważnie. Mam Vanilki - to były moje pierwsze hortensje, ale nie zachwycają mnie i oddaję je na jesieni. Limelight mam jedną trzeci rok, wiosną przesadziłam i jest jej lepiej, druga dołączyła jesienią, a reszta to tegoroczne zakupy. A nie, jeszcze Little Lime mam od jesieni. A z nowych: 3 Bobo, Bombshell, Diamant Rouge, Magical Candle, NN o dość zbitych kwiatostanach (miała to być Early Sensation), Sundae Fraise, Dentelle de Gorron, Magical Moonlight i 3 Limelight. 4 ostatnie odmiany były kupowane na wyprzedaży, małe, dwupędowe, ale urosną


Masz wspaniałą kolekcję hortensji Nie wiem jak kwitnie Bombshell i Dentelle de Gorron. Muszę je wygooglować

Rozpoznawanie mojej hortensji rozpoczęło się od tej strony (długo szukałam)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4855-do-raju-daleko-u-ewy?page=394
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
malgorzata_s... 13:52, 30 lip 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Piękne zmiany Ogród prawie idealny Prawie bo jeszcze górka do przerobienia i dach na drewutni Będzie katalogowo
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ewa777 14:09, 30 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Piękne zmiany Ogród prawie idealny Prawie bo jeszcze górka do przerobienia i dach na drewutni Będzie katalogowo


Gosiu, o grillu jeszcze zapomniałaś
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
hindsight 15:03, 30 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewa777 napisał(a)


Masz wspaniałą kolekcję hortensji Nie wiem jak kwitnie Bombshell i Dentelle de Gorron. Muszę je wygooglować

Rozpoznawanie mojej hortensji rozpoczęło się od tej strony (długo szukałam)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4855-do-raju-daleko-u-ewy?page=394


Kurczę, napisałam tyle i mnie wywaliło. No to jeszcze raz.

Bombshell jest niska i ma fajne okrągłe kwiatostany, co jest niezłą odmianą wobec wszystkich stożkowych paniculat. Ładnie się przebarwiają. Niestety chyba może mieć tendencje do zwisów, ale za te bombki wybaczę jej to, najwyżej dostanie podporę, albo pójdzie do donicy na taras, gdzie nie będzie narażona na deszcze. Tutaj zeszłoroczna fotka Bożenki:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=84

A Dentelle też przewijała się w wątku Bożenki, musisz się cofnąć z 10 stron. Bardzo wcześnie kwitnie, ma ażurowe kwiatostany o dużych płatkach płonnych. Czekam na rozkwitnięcie mojego malucha.

I jeszcze co do mojej NN, którą też podejrzewałam o bycie Grandiflorą, ale ona ma liście szorstkie bardzo, chyba bardziej od Limelight, porównując stare liście, młode zawsze są gładsze. Moja NN młodych liści nie ma, bo była kupiona z małymi kwiatostanami i nic nie wypuściła od tego czasu. Zresztą chyba słabo się zagęszcza, pędy wypuszczone tylko bezpośrednio pod cięciem, a że cięta była wysoko, to ma formę drapaka

Kwiatostany dosc zbite, choć niewielkie ( na pewno będą większe za rok), zieleniejące od niesłonecznej strony. Przypaliły się niestety, ale za rok po rozbudowaniu korzeni, być może będzie tolerować pełne słońce.

Liść na zbliżeniu, moja skóra wygląda tu jak skóra węża



I kwiatostan, jeden z tych późniejszych, mniejszy:



I od strony zacienionej:



Co myślisz,? Podobna do Twojej?

Aaaa, jeszcze ta pora kwitnienia mnie zastanawia, bo ja ją kupiłam jakoś na początku czerwca chyba, wiem, że w doniczkach wcześniej kwitną, ale o ile nie była podpędzana, to chyba jest z tych wcześniejszych. Inne w tym sklepie nie były takie zaawansowane, nie miały kwiatostanów.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Anusia 22:18, 30 lip 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Metamorfoza bylinowej fantastyczna. Każdy zakątek Twojego ogrodu intensywnie się rozrasta a przed ogródek robi wrażenie. Stipa fajnie się 'wylewa' i nie może być taka wielka jak u mnie, bo inaczej przysłoni piękne róże. Macham
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies