Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Moniq 23:28, 28 lip 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Piękne jeżówki green jewel; u mnie jeszcze nie kwitły w zeszłym tygodniu jak wyjeżdżałam, a ponoć jesteśmy na południu....
____________________
beskidzkie marzenie
Sabina76 07:51, 29 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Ewa777 napisał(a)

Śliczna Heidi Klum w rozkwicie



Ewka, jak Tobie się sprawuje ta róża? Jest na mojej liście chciejstw, ale boję się że nie jest tak wytrzymała jak bym chciała. Powstrzymałam się nawet przed zakupem ostatnio w Rosarium. Masz gdzieś może zdjęcie całego krzaczka?
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Margo 08:34, 29 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ewa777 napisał(a)
Sabinko, kupiłam trawki - 6 Turzyc Evergold i 9 Hakonechloa Albostriata Są już posadzone



Ależ się gęsto zrobiło w nóżkach ambrowcom
Bardzo fajnie to wygląda, będę zgapiać pomysł na moją brzozową, bo przymierzam sie do niej jak do jeża Ale dzis jadę po hortensje, mam nadzieję że coś dostanę...
____________________
Gosia
Joku 10:13, 29 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Pięknie prezentuje się zagęszczona rabata pod ambrowcami.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
LyraBea 10:55, 29 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Ewa777 napisał(a)


Nowe jeżówki z Goczałkowic - Green jewel



Rabatka z hortensjami


Ślicznie wije się Tobie ta rabatka z hortensjami, podkreślona wstęgą begonii. Zresztą idąc dalej wzrokiem, gdzie przy ambrowcach przechodzi w inną kompozycję z berberysami i trawkami w nóżkach drzewek, też pięknie się prowadzi.
Za to jeżówką to mnie zastrzeliłaś. No cudna! Już zapisana w kajeciku na listę "must have". Jeszcze nie mam rabaty bylinowej, więc zbieram inspiracje, ale ta mi by się widziała wpleciona niekoniecznie w bylinówkę tylko przy mojej "z rozmachem".
Liliom się jakoś dzielnie opieram. Może w przyszłym sezonie mnie trafią. Może i dobrze, bo ile tego "must have" must have?
____________________
Beata
Dorota123 14:34, 29 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dziękuję Ewo za zaproszenie, trochę się odwlecze zanim następny raz wybiorę się nad morze. 12 godzin jazdy w jedną stronę to kawał czasu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 16:04, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Moniq napisał(a)
Piękne jeżówki green jewel; u mnie jeszcze nie kwitły w zeszłym tygodniu jak wyjeżdżałam, a ponoć jesteśmy na południu....


Jestem ciekawa, czy udało Ci się zajechać po trawki

Jeżówki Green jewel dopiero zakwitły u mnie ze 2 dni temu, wiec u Ciebie pewnie też już kwitną. Z 3 sztuk zakwitła dopiero jedna
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:07, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Sabina76 napisał(a)


Ewka, jak Tobie się sprawuje ta róża? Jest na mojej liście chciejstw, ale boję się że nie jest tak wytrzymała jak bym chciała. Powstrzymałam się nawet przed zakupem ostatnio w Rosarium. Masz gdzieś może zdjęcie całego krzaczka?


Sabinko, u mnie to świeżynka. Dopiero kupiłam i wczoraj posadziłam. Nie napiszę Ci nic o niej. Musimy się bliżej poznać Krzaczki ładne mi przysłali. Chcesz zdjęcie, takiego krzaczka dopiero co przysłanego?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:15, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Margo napisał(a)


Ależ się gęsto zrobiło w nóżkach ambrowcom
Bardzo fajnie to wygląda, będę zgapiać pomysł na moją brzozową, bo przymierzam sie do niej jak do jeża Ale dzis jadę po hortensje, mam nadzieję że coś dostanę...


Też się cieszę, że się zagęszcza. Chciałabym trochę większe trawki i bardziej zwiewne, ale nie mogłam takich znaleźć. W Chwaszczynie bardzo duży wybór hortensji i to pięknych Na pewno coś wybierzesz



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:20, 29 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
Pięknie prezentuje się zagęszczona rabata pod ambrowcami.


Dziękuję Jolu Znacznie lepiej to wygląda niż na początku czerwca, kiedy byłaś u mnie

Tak wygląda przedogródek. Przetaczniki przekwitły i zaczynam je wycinać, dając szansę ponownego zakwitnięcia.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies