Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 20:50, 20 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
antracyt był w planie ale dodatkowo wszędzie na drewnianych elementach mam ciemny brąz więc nie jestem pewna tego połączenia. Generalnie chyba chciałabym odejść od ciemnego koloru.
Ewa, ja też lubię patynę dlatego miała być ale wydaje mi się ta konstrukcja po prostu smutno-szara. Czy się mylę. Przekonaj mnie a nie uciekasz
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Anda 20:57, 20 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Olu, latem będziesz miała kfiotków a kfiotków w ogrodzie, na tarasie, w donicy przy tarasie też. Srebrny kolor będzie działał uspokajająco w czasie upałów, nie będzie "kłuł" w oczy. W zimie wszystko szare i smutne, ale możesz po niej puścić jakieś zimozielone pnącze w donicy większej. Poczekaj chociaż do przyszłego roku, bo jak już pomalujesz to "po ptokach"
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
babka 21:04, 20 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Anda napisał(a)
Olu, latem będziesz miała kfiotków a kfiotków w ogrodzie, na tarasie, w donicy przy tarasie też. Srebrny kolor będzie działał uspokajająco w czasie upałów, nie będzie "kłuł" w oczy. W zimie wszystko szare i smutne, ale możesz po niej puścić jakieś zimozielone pnącze w donicy większej. Poczekaj chociaż do przyszłego roku, bo jak już pomalujesz to "po ptokach"


bojam się o drewno dlatego myślałam teraz zabezpieczyć. Na ścianie koło okna będzie drewniana podpora na różę pnącą, może potem sięgnie na "dach"
Może masz rację by poczekać. Ładnie to wygladało z naturalnym drewnem jak było świeże ale pociągnięcia bezbarwnym nie chcę bo napewno by zżółkło

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Anda 21:05, 20 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Cudowny masz ten taras, wiesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
babka 21:13, 20 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Anda napisał(a)
Cudowny masz ten taras, wiesz

Wiem
Dzięki
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
ren133 22:31, 20 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Moim zdaniem kolorystycznie najlepiej pasuje kolor drewna, taki jak jest teraz tez jest ok ale czy biały? no nie wiem ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Zana 08:09, 21 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Białemu osobiście subiektywnie mówię "nie", cmokam i zmykam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
07_Rene 11:35, 21 mar 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Niespodzianka? hmmmm... tajemniczo brzmi

Co do pergoli... rewelacyjna jest, ale ja też w wersji białej jej nie widzę. Moim zdaniem najlepsze byłoby olejowanie, a nie lakierowanie czy bejcowanie.
Oleje wnikają głęboko impregnując drewno od środka i moim zdaniem są trwalsze.... Nie zmieniają koloru drewna, a eksponują jego fakturę.


Wysyłam priv
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
sylwia_slomc... 11:37, 21 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
babka napisał(a)


bojam się o drewno dlatego myślałam teraz zabezpieczyć. Na ścianie koło okna będzie drewniana podpora na różę pnącą, może potem sięgnie na "dach"
Może masz rację by poczekać. Ładnie to wygladało z naturalnym drewnem jak było świeże ale pociągnięcia bezbarwnym nie chcę bo napewno by zżółkło


W zależności od tego z jakiego masz drewna to może się okazać, że nie zaimpregnowane zsinieje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 11:45, 21 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Sylwia ma rację, jakie to drewno?

Taras śliczny.. moje marzenie jeszcze. A czym masz oddzielony dom od sąsiada?

edit.. chyba już widzę, że to nie twoje ogrodzenie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies