Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Zana 21:36, 29 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Widziałam, że tam są te śliczne różowe, dlatego pomyślałam o Green Jewel,bo:

1. Mają proste kwiaty
2. Mają zdecydowanie inny kolor, limonkowy - zgrają się z hortkami
3. Te różowe przysłoni chyba rozplenica jak pójdzie do donicy
4. A Green Jewel rosłyby poziom niżej. Nie musisz ich dawać dużo, może ze dwie sztuki między trawkami.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
22:37, 29 mar 2017
Pytałaś o nawożenie magnolii.Ja swoje nawożę azofoską lub czymś podobnym.I zaczynam od marca i tak co miesiąc do czerwca-lipca.
Sypię też siarczan amonu jak nie mam azofoski.

U nas pada z przerwami.Podlewa ogród.
Jutro mam nadzieję będzie ładnie świecić słońce.Zamówiłam pogodę,ciekawe czy się spełni

Zakochałam się w Twoich irysach.Piękny kolor,energetyczny
babka 22:57, 29 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Anula, zaczynam to widzieć, podoba mi się i pomysł zapisuję.

Ale :

1. boję się przeładowania
2. rozplenica na podwyższeniu przysłoni cały widok na gazon z miejsca gdzie jest ławeczka przy ciurkadełku.
3. Green Jewel miałabym do podziału dopiero za rok więc mam czas na przemyślenie, pochodzenie wokół jak lisek w koło drogi
4. Boje się przeładowania

Fajnie, ze Ci się chce Dziękuję :*
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:00, 29 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Aniu, azofoskę mam, jutro sypnę
Iryski musisz dokupić bo są urocze. Te fioletowe chcę przesadzić bo mało widoczne są a szkoda.
Dla mnie też pogodę zamówiłaś ??
edit: coś pokręciłam w tekście
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gosika67 23:06, 29 mar 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Iryski faktycznie bardzo ładne, kolor taki intensywny,trawy mi się podobają.Moja magnolia młoda, mała,poczekam jak Twoja zakwitnie.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
07:47, 30 mar 2017
Babeczko dzień dobry z rana
Pogoda się klaruje,zaczyna przedzierać się słońce przez chmury a jeszcze przed chwilą było szaro

Jak Twoje róże 'Fairy'? Ładnie przezimowały?
Moja jedna co były zadołowane kiepsko.Musiałam wyciąć wszystkie gałązki,została tylko jedna zielona ale i ją obetnę.

Iryski wpisane na listę no i te tygrysie krokusy
Cebulowe nie dotyczą mojego postanowienia o przechowalniku

babka 09:33, 30 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ranny ptaszek z Ciebie, ja gdybym mogła jeszcze do teraz bym spała
Fairy bardzo ładnie wyglądają, tylko końcówki proszą się o skrócenie, no może jedna czy dwie na krzaczku w polowie będą ciachnięte. Z tym zabiegiem czekam na forsycje, listki już ładnie puszczają
Troche sie obawiam trzymania róży w pojemniku i tego jak będzie zimować zadolowana ale jak nie spróbuję to sie nie dowiem
-----------
edytowany z powodu byka.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 11:28, 30 mar 2017


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Witaj.
Moim zdaniem ta naturalna patyna wygląda super, teraz tylko ja zabezpieczyć czymś bezbarwnym, jakiś impregnat czy coś takiego.
Ale jeśli Ci ten kolor nie odpowiada, to ja bym na twoim miejscu nie malował całości. Jednak naturalne drewno dużo ładniej wygląda.
Myślę że fajnie wyglądałoby jakbyś tylko na górze np te listwy pomalowała.

No chyba że ci się chce to ścianę, bo czytałem że najchętniej to byś ją przemalowała
____________________
Mój mały zakątek
babka 12:26, 30 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mateusz, chyba telepatia Cię przywiodla bo od kilku dni myślałwm gdzie się podziewasz
Kolor sciany chętnie ale żon stawia veto.
Dwa kolory na pergoli ? Jakos nie widzę tego.
Aktualnie belki są szlifowane i gruntowane podkładem zabezpieczającym bo ta patyna nam średnio się widzi patrząc na całość. Samym impregnatem bezbarwnym zrobić? Nie zżółknie mi to drewno ?

Na dzien dobry masz sto pytań do ...

A kolor dalej nie wybrany
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 14:46, 30 mar 2017


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
o ludu. no ja to bym dal dwa kolory, nawet moze nie na kazdej listwie ale na co 3 tak na przyklad, jako akcent kolorystyczny.
nie wiem nie orientuje się ale trzeba sprawdzić bo pewnie są impregnaty które zabezpieczaja przed promieniowaniem UV tylko pewnie cena tez promieniuje wtedy

a ja zapraszam do siebie na kilka zdjęć ze szczecińskiego szału krokusów
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies