Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

ren133 09:52, 03 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Juzia napisał(a)
Rozchodniki i szałwie....bo na carexy się obraziłam


Szałwia z seslerią
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Magda70 09:57, 03 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
babka napisał(a)
Kwitnące Morrowi Ice Dance







Iryski na gazonie z kostrzewą dopiero zaczynają bo tu później dochodzi słońce.







moje morrowi iD nie kwitną jeszcze...

Pergola super...i te krateczki...powtzram się ale jest moc
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
mateuszmichn 11:20, 03 kwi 2017


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Wiesz jak tak teraz przeglądam zdjęcia to ta pergola bardzo pasuje do twoich podkładów, które są przecież takim znakiem rozpoznawczym twojego ogrodu i nie wiem czy pomalowanie pergoli będzie dobrym pomysłem, bo będziesz miała różne kolory na drewnianych elementach.

Tak sobie pomyślałem, że może by tak te brązy na reszcie drewna dopasować do pergoli i podkładów?
Może oszlifować okiennice i drzwi?
____________________
Mój mały zakątek
Juzia 11:27, 03 kwi 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38912
mateuszmichn napisał(a)
Wiesz jak tak teraz przeglądam zdjęcia to ta pergola bardzo pasuje do twoich podkładów, które są przecież takim znakiem rozpoznawczym twojego ogrodu i nie wiem czy pomalowanie pergoli będzie dobrym pomysłem, bo będziesz miała różne kolory na drewnianych elementach.

Tak sobie pomyślałem, że może by tak te brązy na reszcie drewna dopasować do pergoli i podkładów?
Może oszlifować okiennice i drzwi?


!!!!!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ElzbietaFranka 12:53, 04 kwi 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Witam chyba jeszcze u ciebie nie bylam. Jezeli chodzi o lilaki. Jest lilak podobny do lilaka "polobin" (bo my o tych prowadzimy dyskusje i przycince) i mozna sie latwo pomylic. Polobina poznaje sie po listeczka ma okragle sprawdz u Ani na zdjeciach ma zdjecia z bliska ze swoim.

Ja tez kiedys mialam takiego lilaka mial podobne kwiatostany co Polobin ale inne listeczki - wyrzucilam bo dostal czerwcy. Mamtrzy lilaki Polobin.
Jak chcesz cos dowiedziec sie na temat lilaka to musisz pokazac zdjecie bo rady nasze to wrozenie z fusow.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
16:54, 04 kwi 2017
Elu ten lilak to 'Palibin'
Zana 19:04, 04 kwi 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kilka dni mnie u Ciebie nie było a tu tyle pięknych rzeczy pokazujesz. I pierwsze słodkie tulipanki, cebulica, którą muszę chyba jesienią gdzieś posadzić, bo piękna jest, a ja jej w ogóle wcześniej nie znałam. Dopiero w tym roku zwróciłam na nią uwagę. Jeżyki kostrzewy z iryskami, no tez śliczne razem. I poidełko (nota bene też miałam zamiar je zakupić i może to uczynię)

W przedogródku żurawki z evergoldami będą wydaje się ok. Chyba idziesz z planem ubiegłorocznej dyskusji o tym miejscu, czy mi się wydaje? Rozchodniki z szałwią czy z Ice Dance? Hmmm, z jednej strony fajnie wyglądałyby z szałwią, a z drugiej strony z Ice Dance też. Dodatkowo carex zimozielony. No nie wiem, co bym wybrała.

Karol podsunął dobry pomysł z tym oszlifowaniem z brązu. Pytanie tylko, jak głęboko ten brąz w drewnie siedzi. Ten dąb rustykalny jakoś mi się chyba nie widzi, taki za rudy jest, nie pasuje mi do pięknego odcienia Twoich donic. Nie pasowałby do Ciebie lepiej Bondexu Wenezuelski Maron? Ale może on dla Ciebie za jasny. Albo dąb bielony, lakierobejca Vidaron ma na zdjęciach fajny odcień, wydaje mi się, że do Ciebie by pasował.
Ostateczna ostateczność to zdecydować się na farbę kryjącą i wtedy machnąć wszystko jednakowo, i te stare po wyszlifowaniu (jeżeli ten brąz nie zeszlifuje się do końca) i nowe.

No to się napisałam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
babka 21:45, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mateusz, Juzia drewno na pergoli musi być zabezpieczone, nie wchodzi w grę pozostawienie go takim jakim jest.
Radzicie mi dopasować kolor stolarki do pergoli i podkładów ale mój kłopot polega właśnie na doborze odpowiedniego koloru !
Gdybym umiała dopasować kolor na pergolę do donic to całą resztę zmienię bez problemu, już miałam taki plan.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 21:48, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Elu witaj w moim skromnym wątku. Dzięki za podpowiedzi w sprawie odmian lilaków, już wiem że ten mój to Krasawica Moskwy. Strasznie został potorbowany, zostało na nim kilka gałązek na w związku z tym chciałabym jakoś doprowadzić go do ładu.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 21:50, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Aniu Palibin czy "polobin" to dla mnie i tak nowości, nie znam się
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies