Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

siakowa 21:52, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
babka napisał(a)
Mateusz, Juzia drewno na pergoli musi być zabezpieczone, nie wchodzi w grę pozostawienie go takim jakim jest.
Radzicie mi dopasować kolor stolarki do pergoli i podkładów ale mój kłopot polega właśnie na doborze odpowiedniego koloru !
Gdybym umiała dopasować kolor na pergolę do donic to całą resztę zmienię bez problemu, już miałam taki plan.
brrr jak to czytam to mam dreszcze m wspomnienie próby dopasowania oleju na pergole.do lakoerobecy na podbitce z innego drewna....brrrr ostatecznie średni dąb ma podbitce ze świerku i olej kasztan na pergoli z modrzewia współczuję !!!!!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
babka 22:10, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Anula na te poidełka była w ub tygodniu fajna promocja. śliczne są. Można by je nawet postawić na stół jako pojemnik na rojniki itp

Z przedogródkiem jest dokładnie tak jak mówisz, działam wg ubiegłorocznych Waszych wskazówek. Coś zaczyna się klarować

Co do nieszczęsnego koloru to okiennice prościej byłoby kupić nowe, drzwi być może dałabym radę oszlifować ale nie problem w tej stolarce bo to najprościej zmienić. Kupiłam próbniki lakierobejc i nic mi się więcej nie rozjaśniło w głowie. Zaraz pokarzę co wyszło:

to jest "wenezuelski marron"






a to "dąb rustykalny"





Jasny myślałam dopasować do koloru budynku ale czy nie byłby za jasny ?

Dąb z kolei najbardziej ze wszystkich jakie oglądałam podobny jest do koloru podkładów ale tak jak mówisz troszkę trąci rudym. bejżę go jeszcze jutro w pełnym swietle bo dziś malowaliśmy pod wieczór.

Przemalować bezbarwnym?
Zrobiłabym tak gdybym miała pewność, że nie zżółknie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:15, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
siakowa napisał(a)
brrr jak to czytam to mam dreszcze m wspomnienie próby dopasowania oleju na pergole.do lakoerobecy na podbitce z innego drewna....brrrr ostatecznie średni dąb ma podbitce ze świerku i olej kasztan na pergoli z modrzewia współczuję !!!!!

Prawda, że to nie takie proste ??
Ostatnio usłyszałam, żeby sobie odpuścić, wyluzować bo to tylko pergola. Owszem -tylko pergola - ale po to robiliśmy żeby teraz każdego dnia patrzeć i się wpieniać, że coś spapraliśmy ??
No mam zgryza bo tak to jest że na początku nie patrzyliśmy całościowo. Pomysły rodziły się stopniowo a teraz ciężko to zgrać w sensowną całość
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:19, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
A teraz coś na uspokojenie nerwów

Stipa żyje i rośnie





Tak samo szafirki przesadzane dwa dni temu





czerwonki też już w pączkach



Ogólne już wszystkie jeżówki ruszyły.
Green Jewel





____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Zana 22:20, 04 kwi 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A gdzie "srebrna jodła" czy jakoś tak?, teraz nie mogę znaleźć. W każdym razie taki szary kolor.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
babka 22:21, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359






____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:25, 04 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Zana napisał(a)
A gdzie "srebrna jodła" czy jakoś tak?, teraz nie mogę znaleźć. W każdym razie taki szary kolor.


Najmniej pasujący.
Jasno szaro srebrny.



strona z sękiem
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 02:23, 05 kwi 2017


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Z tego co trochę poczytałem to lakiery Bona Traffic Hd, Bona Flow, bejcolak- lazur, firmy teknol http://www.ekolakiery.pl/nasze_produkty.php
I ogólnie wszystkie lakiery akrylowe nie powodują żółkniecia
http://www.farby.shop.pl/Zolkniecie-powlok-cinfo-pol-56.html
____________________
Mój mały zakątek
Mira104 08:05, 05 kwi 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Mi się podoba wenezuelski marron, ale to wiesz moje zdanie. Po 2 ja widzę tylko fragment ogrodu, a Ty musisz kolor dopasować do całego.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
beta 08:12, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Mnie też się widzi ten wenezuelski
Ale....patrz komentarz wyżej ☺
Podpinam się pod to co napisała Mira
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies