Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 01:52, 24 maj 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
A mam do Ciebie zapytanko, może wydać się śmieszne ale dla mnie ważne Jak wysoko muszę glebę dać jeśli chcę by poziom trawnika był równy z obrzeżem ? Trawa jak już się zakorzeni napewno troszkę "spuchnie" więc myślę że ziemia powinna być około centymetra, dwóch niżej prawda ? Czy równo dać licząc, że ziemia i tak jeszcze siądzie ?
No głupie pytanie ale....
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 01:59, 24 maj 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Na dobranoc zostawiam i idę haasiu

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
waldek727 03:50, 24 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
babka napisał(a)
A mam do Ciebie zapytanko, może wydać się śmieszne ale dla mnie ważne Jak wysoko muszę glebę dać jeśli chcę by poziom trawnika był równy z obrzeżem ? Trawa jak już się zakorzeni napewno troszkę "spuchnie" więc myślę że ziemia powinna być około centymetra, dwóch niżej prawda ? Czy równo dać licząc, że ziemia i tak jeszcze siądzie ?

Olu.
Dokładnie jest tak jak myślisz. 1-2 cm niżej wystarczy. Ziemia i tak będzie miała cały czas tendencję do osiadania, a trawniki prawidłowo kosi się na 3,5-4 cm. Ja obniżanie się poziomu ziemi niweluję nieco poprzez coroczne rozrzucenie na trawniku ok centymetrowej warstwy kompostu.
Cmok na haasianie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jazzy 09:33, 24 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ja też cmokam i czekam na więcej tych cudnych kadrów
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 22:43, 24 maj 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dzięki
i Dzięki
i też cmokam

Ja nie mam co focić buuu

obesraniec tarasowy



Tatarak (po lewej) za niski chyba muszę pomyśleć go zastąpić czymś wyższym. Ale czym ?



Nie za dużo ? ( dopiero na zdjęciu zauważyłam, że jałowiec do wyczyszczenia z sucharków. Nie bić )


Za bonsajem dla ubogich posadzić jakieś trawki brązowe ??

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
waldek727 23:03, 24 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
babka napisał(a)


W tym winkielku to już coś szumi, czy jutro będziesz siać razem z Jazzy?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
07_Rene 23:12, 24 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Dzięki


obesraniec tarasowy





Ty to masz dowcip W życiu bym nie wymyśliła ha ha

Jak to nie masz czego pokazywać... Zbliżenia rewelacyjne. A wszystko fajnie Ci rosnie. Żurawki bujnęły okropnie... Ja podłałam i polałam po swoich florovitem i w tydzień zrobiły się smoki.
Stolik piękny. Idealne miejsce do odpoczynu.
No i te detale - gliniane donice, korzeń - to wszystko nadaje charakteru Twojemu ogrodowi.

Pewnie te wybory Cię tak wycieńczyły, skoro padasz po wekeendzie. Odpoczywaj
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Juzia 23:20, 24 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Hahahahha!!!!
Też mam taki gatunek! Obesraniec tarasowy i obesraniec altanowy!
Tych drugich to mam nawet więcej!!!



Ładne donice!
Jak to nie ma co focić???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
jazzy 23:28, 24 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)

Ładne to
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 23:29, 24 maj 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
waldek727 napisał(a)

W tym winkielku to już coś szumi, czy jutro będziesz siać razem z Jazzy?


Chciałabym, chciała ... ale nieee, jeszcze niee
Ziemia jeszcze zbyt pulchna, jak sie mocniej stąpnie to się ugina. Jeździmy po niej walcem, polewamy, grabimy, wybieramy i tak w kółko na ile czas pozwala ale to mało
Myślę załadować taczkę i taką ciężką pojedźić w te i wewte, może szybciej siądzie ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies