Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!

Pokaż wątki Pokaż posty

Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!

Ewkakonewka 16:31, 03 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Mysza jaki ten kwiatek wyczekany Od października chyba pąki miał

Edzia otworzył się jeden pąków dużo jest jeszcze, właśnie śnieg na nie pada. No comment bo przecież w marcu jak w garcu powinno być

Dorcia to te, zachciało się .... jednemu ... zakwitnąć w końcu, konkurencję na plecach już poczuł i się zebrał w sobie

Ewcia tak to jest jak się ma sklerozę zaawansowaną, potem niespodzianki Tulipany to jakoś tak szybko wystrzeliły, nic, nic, a potem 5 cm. nagle widać
Stipę rozsadzałam po dwie, bo ogrom i tak wyszedł. Czytałam w wątku o stipie, że jak po kilka się popikuje to szybciej się ma większe kępy.



Usiłuję kupić Kalendarz Ogrodnika 2015, w sklepach już nie ma nic, szukam na all..., ale nie wiem co chcieć. Tzn. wiem, że chcę taki co się w nim pisać da, ale wydaje mi się, że te co sprzedają to są takie tylko jakby informatory bez miejsca na notatki. Ma ktoś coś sprawdzonego?
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewa777 16:46, 03 mar 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Oki, to jak już posieje i jak mi wyrosną, to będę pikować po kilka Tak właśnie pomyślałam, że pojedynczo to mogą być małe kępki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
AgataBC 16:50, 03 mar 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Nie spotkałam jeszcze kalendarza ogrodnika z typowym miejscem na notatki.. musiałabym sobie taki sama zrobić.. ale wpadłam tu żeby zobaczyć wiosnę u Ciebie i te łany ostnicy.. ale będzie pięknie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
jazzy 17:00, 03 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Buziaki stipowe
ps. A nie można siać tych ziarenek po 2-3 do jogurtu? Wtedy nie trza pikowac chyba, czy się myle?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Karol99 17:17, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wiosna, wiosna u Ciebie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ewkakonewka 18:23, 03 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ewcia siej nie myśl o pikowaniu Chociaż Jazzy może dobrze myśli? Jakby siać od razu po kilka do kubeczka to może pikować potem nie trzeba by było? Ktoś to praktykował?

Jazzy teraz takie pomysły, jak już popij wodą jest? Wydaje mi się to dobrym pomysłem Mój Młody stwierdził dzisiaj, że: "to rośnie" Chociaż ja nie widzę tego Mam wrażenie, że po przesadzeniu stanęła jak zaczarowana.

Agcia w Magnolii 3/2015 jest jakiś, ale to może planszowy? Nigdy nie interesował mnie kalendarz ogrodnika A tu proszę taka zmiana Moja babcia pisała wszystkoooooo, aaale to wszyyyystko w zeszytach. Właśnie znaleźliśmy kilka sztuk. Niesamowite O pogodzie, o roślinach kiedy jakie kupione, siane, pikowane, kiedy zakwitło, przekwitło itd. szok szok szok, o nas, co, kto, kiedy i jak Szczęki nam poopadały jak to przeczytaliśmy bo milion rzeczy się zapomina. Babci już z nami nie ma, ale zrobiła nam niespodziankę tym.

Karol właśnie po wiośnie, śnieg spadł i ciapa jest brrrrr, ale bliżej do wiosny jak dalej, jak już ją widać namacalnie



____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
AgataBC 18:41, 03 mar 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Kupiłam magnolie z tym kalendarzem- nic w nim nie zmieścisz.. cyfry dali na całą kratkę, informacje są na marginesach, oddałam go mamie.
Takie zeszyty to skarby- wiele osób tutaj opisuje wszystko właśnie w zeszytach. Ja mam taki notatnik od jesieni zeszłego roku. Chciałabym dorwać taki stary np.właśnie od babci - siedziałabym i czytała Fajna musiała być Twoja babcia
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 18:53, 03 mar 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
A z tym sianiem pojedynczo to sobie zawsze obiecuje ale to trudne do zrobienia. To są maluśkie nasionka i trzeba by setek pojemników.. Im mniej wsieje się do pojemnika tym większe ryzyko że nie wykiełkują (bo nie wszystkie zebrane nasiona wzejdą) i potem trzeba dosiewać. Jak jest ich więcej to widać, które siewki są silne. I automatycznie korci, żeby dorzucić więcej nasionek zwłaszcza, że chce się zużyć całe opakowanie. Im większe nasiona tym lepiej siać po mniej ale taki maczek zwykło się siać więcej. A dwa, że zwykle pikuje się już na miejsce stałe w ogrodzie więc dużo roboty nie ma, ale że my tu wariaty siejemy już w lutym to do maja przepikowujemy po kilka razy i roboty do oporu
Może ktoś próbował po jednym dwóch siać to się wypowie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
anka_ 18:55, 03 mar 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ewkakonewka napisał(a)
Moja babcia pisała wszystkoooooo, aaale to wszyyyystko w zeszytach. Właśnie znaleźliśmy kilka sztuk. Niesamowite O pogodzie, o roślinach kiedy jakie kupione, siane, pikowane, kiedy zakwitło, przekwitło itd. szok szok szok, o nas, co, kto, kiedy i jak Szczęki nam poopadały jak to przeczytaliśmy bo milion rzeczy się zapomina. Babci już z nami nie ma, ale zrobiła nam niespodziankę tym.

Kurczę, fajny musi być taki powrót do przeszłości...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
eda 19:31, 03 mar 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
To super babciowa niespodzianka Też bym tak chciała poczytać przenieść się w spokojniejsze nie wariackie czasy bez pendu za dobrobytem hi
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies