Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 13:54, 17 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)


co tam bukiet ...z zabaweczek sie uśmiałam ....zwłaszcza ze mam taki mini zestaw (trójzeba i łopatke z TK maxu )...i powiem ci że kupiłam do plewienia wschodów warzywnych ....jak przyniosłam je w zeszłym roku do domu to mama sie śmiała chyba z tydzień ze mnie ......a potem jak przyszło plewić wschody to przyznała mi racje ze potrzebne i skuteczne


te moje naprawdę mini mini, zdaje mi się, że tylko do celów dekoracyjnych się nadają
Ale widziałam wczoraj w P-o większą rozmiarówkę i te już do takich wschodów byłyby w sam raz.

A do TK Maxa pooglądać takie gadżeciki wybieram się i wybieram i coś jeszcze nie dotarłam.
____________________
Tu ma być ogród :)
13:56, 17 lut 2017
lindsay80 napisał(a)


dobrze, że napisałaś o tym swoim doświadczeniu, ja nie kupiłam tylko fotkę cyknęłam.
Mam te odmiany, ciekawe czy zimę przeżyły.


popatrzyłam na cene ...nie skusiłabym sie jednak lepiej kupic kwitnace ...prznajmniej wiesz co kupujesz ....a jak ma przezyc to przezyje.

PS. zeszły sezon był nie miarodajny bo bardzo mokra wiosna ...jezówki i trawy wygniwały wiosna na potege.

a i jeszcze kupiłam jesienią cebule tulipanów w tym markecie i zamówiłam te same w necie ...roznica w wielkosci cebul dwukrotna ....ciekawa jestem czy będzie widać to po kwiatkach ....akurat wymieszałam je na razem i wsadziłam jeden szereg.
lindsay80 14:03, 17 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)


popatrzyłam na cene ...nie skusiłabym sie jednak lepiej kupic kwitnace ...prznajmniej wiesz co kupujesz ....a jak ma przezyc to przezyje.

PS. zeszły sezon był nie miarodajny bo bardzo mokra wiosna ...jezówki i trawy wygniwały wiosna na potege.

a i jeszcze kupiłam jesienią cebule tulipanów w tym markecie i zamówiłam te same w necie ...roznica w wielkosci cebul dwukrotna ....ciekawa jestem czy będzie widać to po kwiatkach ....akurat wymieszałam je na razem i wsadziłam jeden szereg.


to fakt, ja za dorodne sadzonki jeżówek płaciłam o 1/3 mniej, więc też uważam, że lepiej poczekać do maja, czerwca i kupić krzaczki - będzie pewne, że się nie wtopi.

Też jestem ciekawa cebul, bo kupowałam w różnych miejscach i ich wielkość również się różniła.
____________________
Tu ma być ogród :)
leon60 14:45, 17 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Koleżanka próbowała kiedyś z bulwami, sporo kupiła ale nie wyszły wszystkie a te co wyszły okazały się zwykłymi różowymi...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
kasja83 21:12, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
eee_taam napisał(a)



w zeszłym roku przyciełam wszystkie seslerie przy ziemi ...tylko tym co kwitną pierwsze pozwoliłam zakwitnąć i potem cięłam ....dłubanie skubanie ....fryzjerstwo mnie nie interesuje )




To ja trochę szoknięta jestem...Nie wiedziałam, że seslerie się ciacha.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Madzenka 22:31, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Świetna dekoracja wiosenna
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zagajanka 22:16, 18 lut 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
lindsay80 napisał(a)
Tyle się w ubiegłym roku naszukałam tych odmian jeżówek, a teraz w LM są.
Ja nie mam doświadczenia w kupowaniu roślin w takiej postaci, ale może kogoś zainteresuje.


Ja kupiłam właśnie takie w LM
Zobaczę czy mi coś z nich urośnie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
frezja 23:32, 18 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Urośnie prędzej niż się spodziewasz moje siane kwitły w tym samym roku.Piękne kolory i odmiany.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Filemon24 10:31, 19 lut 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Wiele razy kupowałam kłącza pakowane w foliowe torebeczki i zawsze wszystko ładnie mi rosło
____________________
frezja 10:44, 19 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
lindsay80 napisał(a)


Teraz chyba lepiej ?





Piękna optymistyczna dekoracja. Nawet sprzęt ogrodniczy pod ręką
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies