Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

siakowa 22:16, 01 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Madzenka napisał(a)
Koniczyny bordowej na rabatach mam inwazję ....


Ps. To ciurkanie to zmiania postać rzeczy

Wyciagnęłam dzisiaj graba z ziemi, ktory od wiosny się w ogóle nie ukorzenił..... Ki czort, drugi w tym samym miejcu.... Poszedł do przechowalnika..

To jak sie nie ukorzenil od wiosny to jeszcze zyje?????
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:17, 01 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Asisko_2005 napisał(a)
może coś w tym konkretnym miejscu im nie pasuje? nie ma tam jakichs pozostałości po budowie zakopanych, jakieś resztki wapna, cementu....

Są są wlasnie...dam im czas do wiosny...mam nadzieje ze to jednak czas im potrzebny...zyc zyje
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 22:18, 01 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
babka napisał(a)
Czytam, ze macie problem z koniczynką maleńką, taką bordową ?? Kwitnie żółtymi kwiatkami tak ? Walczę już od wielu lat z tym. Była wszędzie, dlatego w przedogórdku wysypałam wszystko grubo korą by zagłuszyć bo nie dało się inaczej.
Ona wytwarza takie maleńkie strączki, które jak dojrzeją wystrzeliwują nasionka na duże odległości i we wszystkie strony. Dlatego ważne nie dać jej zakwitnąć i zawiązać owoców. Ja już znajduję od czasu do czasu kępkę ale był czas, że było tego wszędzie pełno.

Tyl ta pierona taka trudna do wyrwania ...bez podwazenia tylko sie urywa skubana....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Asisko_2005 22:44, 01 sie 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
ja szpadelkiem wybieram całą, ale i tak to walka przegrana, rozsiewa się cholera.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
babka 22:54, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Nie wiem czy ona od korzenia odbija, raczej nie ale nasion ma całe mnóstwo, dlatego taka namolna. Kiedyś plewiłam do późnego wieczora i nie wiedziałam, co to mnie tak obija po twarzy, myślałam, ze to jakieś muszki... a to skubane nasiona strzelały. Im więcej rwałam zielsko tym chętniej strąki pękały Miałam je potem na całym ogrodzie. Dlatego wyrywając trzeba uważać by strąków nie trącać
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Madzenka 23:30, 01 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
siakowa napisał(a)

To jak sie nie ukorzenil od wiosny to jeszcze zyje?????


Ma jeszcze troche lisci, wprawdzie mikre ale zobaczymy, moze przeźyje...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 11:05, 02 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Macham
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
gierczusia 14:02, 02 sie 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Czkawki tu dostałam i na dodatek wydało sile mam lat
Ufafluniłam ekran z tych dylematów trawiastych .... A ja myślałam ,że to rubra
Dobra ,żarty na bok i tak na poważne to buzi Kasia )
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
siakowa 07:41, 03 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Asisko_2005 napisał(a)
ja szpadelkiem wybieram całą, ale i tak to walka przegrana, rozsiewa się cholera.


otuż to
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 07:43, 03 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
babka napisał(a)
Nie wiem czy ona od korzenia odbija, raczej nie ale nasion ma całe mnóstwo, dlatego taka namolna. Kiedyś plewiłam do późnego wieczora i nie wiedziałam, co to mnie tak obija po twarzy, myślałam, ze to jakieś muszki... a to skubane nasiona strzelały. Im więcej rwałam zielsko tym chętniej strąki pękały Miałam je potem na całym ogrodzie. Dlatego wyrywając trzeba uważać by strąków nie trącać



nie widziałm na tym żadnych strączków nigdy ale za to widzę Ciebie zdziwioną co tak strzela
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies