Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w świecie idealnym

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w świecie idealnym

guadalahara 16:30, 04 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 44
Kiedy w 2011 roku zdecydowaliśmy się na zakup domu w stanie surowym wiedzieliśmy, że ogród to nie jest trawa i kilka iglaków... Zdawaliśmy sobie sprawę, że tak musimy gospodarować budżetem, żeby wystarczyło na wykończenie domu, kostkę, ogrodzenie i że ma nam jeszcze zostać kilka tysięcy na ogród. Dlatego też gdy dom został już kupiony i prace ruszyły z kopyta, spokojnie usiedliśmy nad planem działki i zaczęliśmy komponować nasz przyszły ogród. Wytyczyliśmy linie rabat, zaplanowaliśmy rośliny, a w pobliskich szkółkach zrobiliśmy rekonesans, żeby mieć pojęcie z jakimi kosztami musimy się liczyć. Po zakończeniu budowy prace w ogrodzie ruszyły z kopyta.
Żartowałam!
Wybierając dom mieliśmy do dyspozycji dwa: jeden z działką ok 900 m., a drugi z działką 1380 m. Zgadnijcie który wybraliśmy? Oczywiście jak prawdziwi blokersi rzuciliśmy się na ziemię jak szczerbaci na suchary. Gdybym ja wtedy wiedziała, że dla laika duża działka to duży kłopot...
Zamieszkaliśmy wreszcie w naszym niedokończonym domu, a nasz ogród wyglądał z grubsza rzecz biorąc tak:
Obejrzeliśmy teren, fachowym okiem oceniliśmy że jest za nisko i zabrałam się za szukanie ziemi. Znalazłam. "Och jak tanio" pomyślałam i w duchu naigrawałam się z naiwnych, do których przyjeżdżały wywrotki z koszmarnie drogą ziemią... cdn
____________________
Agnieszka Ogród w świecie idealnym
Karol99 16:42, 04 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
hej masz jeszcze jakieś zdjęcia?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ziele 18:02, 04 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Witam.
To zdjęcie coś mi przypomina... No tak, mój ogród kilkanaście lat temu!
U Ciebie to było 3 lata temu. Pewnie już nie masz tego pustkowia?
Pozdrawiam i jestem ciekawa dalszego ciągu historii.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Ewkakonewka 19:15, 04 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Dobry wstęp
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Betka 20:06, 04 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witam i ja!
Wstęp mi się bardzo podoba i pachnie tu ładnym ogrodem ....czekam na cd.zdjęć
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
anka_ 20:23, 04 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
guadalahara napisał(a)
Kiedy w 2011 roku zdecydowaliśmy się na zakup domu w stanie surowym wiedzieliśmy, że ogród to nie jest trawa i kilka iglaków... Zdawaliśmy sobie sprawę, że tak musimy gospodarować budżetem, żeby wystarczyło na wykończenie domu, kostkę, ogrodzenie i że ma nam jeszcze zostać kilka tysięcy na ogród. Dlatego też gdy dom został już kupiony i prace ruszyły z kopyta, spokojnie usiedliśmy nad planem działki i zaczęliśmy komponować nasz przyszły ogród. Wytyczyliśmy linie rabat, zaplanowaliśmy rośliny, a w pobliskich szkółkach zrobiliśmy rekonesans, żeby mieć pojęcie z jakimi kosztami musimy się liczyć. Po zakończeniu budowy prace w ogrodzie ruszyły z kopyta.
Żartowałam!

A ja już pomyślałam- Kurczę, ale szczęściara.
Ale umiesz Agnieszko stopniować napięcie. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
beata_m 21:23, 04 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
noooooooooo jak zaczęłam czytać to aż ze wstydu pomyślałam, że nie będę zdjęć oglądać żeby nie wpaść w depresje początkiem roku!!!
Wstęp pierwsza klasa
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
guadalahara 10:22, 05 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 44
Dziękuję Wam wszystkim za wizytę!
Betka napisał(a)
pachnie tu ładnym ogrodem ....


Wiesz... ja też coś poczułam! Wybiegłam na taras i rzeczywiście pachniało! niestety u sąsiadki... u mnie nadal lipa, dlatego nie jestem w dziale "nasze ogrody" tylko tu
____________________
Agnieszka Ogród w świecie idealnym
guadalahara 10:34, 05 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 44
c.d
Oczywiście nasza ziemia okazała się być ziemią z wykopu... Odkryliśmy to po wezwaniu pana z koparką. Nie uwierzylibyście jaką ilość kamieni, cegły i złomu w niej znaleźliśmy Z powodu braku kasy na prawdziwą ogrodową ziemię zapadła decyzja: siejemy facelię i czekamy z ogrodem kolejny rok. Niestety nie mam zdjęcia mojego kwitnącego pola, ale uwierzcie - to nie były piękne łany kwitnących roślin. Coś rosło, coś kwitło, na naszym betonowym tarasie od strony południowej z powodu słońca nie dało się siedzieć... to nie było fajne lato, a "ogród" w ogóle mnie nie cieszył.
w kolejnym roku zaoraliśmy pole razem z facelią, a mój mąż ambitnie wziął się za rozprowadzanie nawodnienia, bo jak oboje uznaliśmy trawa jest dla nas najważniejsza. Układanie nawodnienia trwało ze dwa tygodnie, przekleństwom nie było końca, zmęczenie nas zabijało, ale ufff! udało się!


W kolejnym roku prawie wszystkie zraszacze zmieniły swoje miejsca (wraz z ewolucją moich planów na linie rabat), ale zdaje się że teraz wszystkie osiągnęły swoje miejsca docelowe i tam już pozostaną.


I tak sobie mieszkaliśmy bez ogrodzenia z dwóch stron (byliśmy w trakcie negocjacji z sąsiadami), a trawa sobie rosła....
____________________
Agnieszka Ogród w świecie idealnym
Tess 10:44, 05 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Znalazłam Cię, Agnieszko
Czekam na ciąg dalszy, uwielbiam czytać historie powstawania ogrodów.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies