Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

marta_d 14:39, 26 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Fajnie, donica jest spora jak na takie niewielkie drzewko,dziękuję za odpowiedź i oczywiście przesyłam moc pozdrowień wczesnowiosennych
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 08:52, 27 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na dole podsadź sosnę wrzoścami w karminowym kolorze, np takie. http://www.greatplantpicks.org/plantlists/view/578
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hania78 13:44, 27 lut 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
marta_d napisał(a)



heheh oddam teściowej chyba musisz ją strasznie lubić

kocham moją teściową, a ona ma teraz "parcie" na zalesianie swego wiejskiego pola, więc jak znalazł...

A ja w sprawie Twojej sosny. Czy takowa może długo w donicy siedzieć, czy docelowo później trzeba ją w glebę dać? (za kilka lat)
____________________
zakładam ogród
marta_d 14:34, 27 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardenarium napisał(a)
Na dole podsadź sosnę wrzoścami w karminowym kolorze, np takie. http://www.greatplantpicks.org/plantlists/view/578


oo kolorek rzeczywiście mocny, takie lubię, bardzo dziękuję za podpowiedź chciałam ją czymś podsadzić, naoglądałam się sporo aranżacji na forum i nie do końca wiedziałam z czym ją zestawić - wrzośce wydają się być dobrym rozwiązaniem chociażby ze względu na wymagania glebowe
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 14:39, 27 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
hania78 napisał(a)

kocham moją teściową, a ona ma teraz "parcie" na zalesianie swego wiejskiego pola, więc jak znalazł...

A ja w sprawie Twojej sosny. Czy takowa może długo w donicy siedzieć, czy docelowo później trzeba ją w glebę dać? (za kilka lat)


Moja na pewno będzie w donicy, to karłowe drzewko, rośnie bardzo powoli, korona po 10 latach osiąga ok. 0,8 metra. wg mnie nie musi być po czasie przesadzana do gruntu. poza tym donicę mam na prawdę sporą i raczej nie będzie potrzeby przesadzania jej do gruntu

____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
katel 22:08, 03 mar 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W 2012 kupiłam kilka daglezji, trzy opisane "Pseudotsuga menziesii Glauca" jedna się chyba zgadza ale z dwoma mam problem, kiedy je kupiłam to myślałam że to po prostu daglezja zielona a nie sina, wtedy były takie same ale teraz wyglądają inaczej:
Zdjęcia z 2012

Zdjęcia z 2015

Na dzień dzisiejszy wyglądają zupełnie inaczej jak widać jedna zrobiła się żółta no i początkowo pomyślałam że to może inna odmiana ale świerki które rosną obok też różnią się kolorami no i tak myślę czy to może być przenawożenie? Mój M przyznał że mógł przesadzić z nawozem wiosną 2014.
Zdjęcia jeszcze poprzestawiałam może będzie lepiej widać.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:17, 03 mar 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dorzucę jeszcze zdjęcia świerków, kiedy je dostałam były identyczne, rosną jakieś 15m od siebie.

I jeszcze zbliżenie:

Może ktoś mi powie dlaczego tak się różnią kolorami?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
waldek727 03:05, 04 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Rośliny rozmnażane z nasion (generatywnie) na ogół nie przekazują swoich cech potomstwu.
Dotyczy to zarówno wybarwienia jak i pokroju rośliny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
katel 09:19, 04 mar 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dzięki Waldku za zabranie głosu! Dziwi mnie to że kiedy jeszcze były w doniczkach były identyczne a dwa lata po posadzeniu tak bardzo się różnią. Posadzone po lewej stronie działki są żółtawe a te po prawej ciemno zielone. Nawoziliśmy sporo ziemi, może to też ma znaczenie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gardenarium 09:33, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katel napisał(a)

Zdjęcia z 2015

Na dzień dzisiejszy wyglądają zupełnie inaczej jak widać jedna zrobiła się żółta no i początkowo pomyślałam że to może inna odmiana ale świerki które rosną obok też różnią się kolorami no i tak myślę czy to może być przenawożenie? Mój M przyznał że mógł przesadzić z nawozem wiosną 2014.
Zdjęcia jeszcze poprzestawiałam może będzie lepiej widać.


Mogło być przenawożenie jeśli przesadzał. Teraz opiel z trawy i lej wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies