Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

megabasia 09:35, 16 lis 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Dziękuję Pani Danusiu. Poszłam tym tropem i znalazłam jeszcze JAŁOWIEC ŁUSKOWY 'FLOREANT' . Czy to było to, to nie wiem, ale będę szukać dalej
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Artrax 21:40, 22 lis 2014

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
07_Rene napisał(a)
Proszę o pomoc w identyfikacji jałowców.
Zależy mi na tym, żeby wiedzieć czy będa z nich duże "krzaki"

To jest jałowiec Blue Carpet po 10 latach 0,3 wys i ok 1,5średnicy
____________________
Artrax 21:44, 22 lis 2014

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)
Niebieski jałowiec 'Gold Star" jest nieco kulisty, nawet bez cięcia.

Można prosić o zdjęcie

____________________
Gardenarium 13:02, 23 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ktoś pytał o jałowce prawie kuliste, nie mam zdjęcia Gold Star. Oczywiście chodziło o Blue Star. Blue Star też nie mam na poczekaniu zdjęcia. Ale znalazłabym, mam prawie wszystko Oczywiście umiem odróżnić Gold od Blue i wiem jakie to kolory Oczywista pomyłka wyynikająca z ilości postów jakie codziennie ogarniam.
Posta poprawiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 17:38, 26 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
jest pomocna dłoń
Blue Star po lewej

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hania78 18:59, 17 sty 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Witajcie. Przedstawiam Wam poswiąteczną choinkę... I chciałabym się dowiedzieć "co to jest" Sprzedawca nie wiedział nawet czy to świerk czy jodła. "Choinka jak choinka" Chciałabym wiedzieć jakie to duże będzie, by wybrać na wiosnę miejsce. Póki co wkopałam do mojej ogródkowej przechowalni iglaków. Wygląda dość pospolicie, jak świerk srebrny, jest raczej niska (obecnie pewnie z 40cm) i szeroka z odcieniem niebieskawym (na pierwszym zsjęciu wyszła zbyt zielona).
Zastanawia mnie także czy się przyjmie, bo korzenie miała przycięte by się zmieściła do donicy, a my musieliśmy jej skrócić "czubek".



____________________
zakładam ogród
Karol99 19:43, 17 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świerk kłujący, rośnie bardzo wysoko i szeroko, potrzeba na niego dużo miejsca. Nie mam pojęcia czy się przyjmie, nigdy to nie jest pewne w 100 procentach, ale warto próbowac
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
hania78 19:58, 18 sty 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Dziękuję bardzo Karol99
____________________
zakładam ogród
Gardenarium 22:13, 18 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Choinka świąteczna z reguły ma na tyle obcięte korzenie, że wiosną będzie ledwie wegetować aż w końcu uschnie. To wielkie drzewo którego nie warto sadzić, chyba że masz wielki ogród, ale dla mnie jest w niepolecanych drzewach. A dlaczego - zobacz sama.


Wyrzuć i zapomnij.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1040-iglaki-gatunki-niepolecane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hania78 10:03, 19 sty 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
A czy świerk "kłujący srebrny (srebrzysty)" to inna wersja tego świerka, czy tylko inny kolor, a gabaryty te same? Bo aż się wystraszyłam, ponieważ w innym miejscu działki mam malutkiego świerka srebrnego (choć on jest obecnie zielony).
____________________
zakładam ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies