Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Gardenarium 06:54, 03 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krystian napisał(a)




czy ktos moze powiedziec mi co to sa za drzewka, jak sie nazywaja I przede wszystkim jak je zimowac?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:55, 03 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście

To jest cyprys wielkoszyszkowy

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3156-cyprys-wielkoszyszkowy-gold-crest-cupressus-macrocarpa

i zimujesz go w chłodnym garażu. Irence udało się zimować w donicy na zewnątrz we Wrocławiu, ale ta roślina u nas generalnie nie zimuje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wioletta 16:14, 11 paź 2015

Dołączył: 23 cze 2012
Posty: 25
Witam,
Czy ktoś potrafi rozpoznć tego iglaka? Chciałam go posadzić jeszcze tej jesieni a nie wiem jaka będzie jego wysokośc.Podejrzewam ,że jest to cyprysik nutkajski ,Tatra,. Czy możecie to potwierdzić.
____________________
Wioletta 16:17, 11 paź 2015

Dołączył: 23 cze 2012
Posty: 25
____________________
bushi 12:08, 22 paź 2015

Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 6
Witam!
Jestem początkującym pasjonatem ogrodnictwa. Jakiś czas temu otrzymałem dwie roślinki-iglaki, próbowałem na własną rękę je zidentyfikować ale niestety nie udało mi się. Bardzo proszę szanownych forumowiczów o pomoc.


Gardenarium 14:08, 22 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Thuja occidentalis 'Golden Tuffet'

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2657-thuja-occidentalis-golden-tuffet

2. Juniperus chinensis 'Stricta'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sasza 20:25, 28 paź 2015

Dołączył: 28 paź 2015
Posty: 1
Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiam się co to za sosna, może ktoś podpowie?

Gardenarium 20:46, 28 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie duży okaz Pinus mugo, czyli kosodrzewina.Jednak do rozpoznania sosny potrzebna jest informacja ile ma igieł w pęczku. Jeśli 2 to może być kosodrzewina.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justyska24m4 10:15, 29 paź 2015

Dołączył: 26 paź 2015
Posty: 7

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Czy ktoś wie jak nazywa się to drzewko na zdjęciu? Dostałam je latem tego roku niestety nie było na nim nazwy, wsadziłam je blisko linii średniego napięcia i nie wiem czy nie powinnam go przesadzić bo może to jakaś odmiana wysokiego drzewa, które później będę musiała usunąć bo będzie wrastać w kable, a tego bym nie chciała. Boję się też że ono choruje bo pojawiły się na nim brązowe igły. Z góry dziękuję za pomoc.

Gardenarium 10:15, 29 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Jest tak zabiedzone a nie choruje Rośnie w szmacie, korzenie nie mają jak oddychać, ugotowało się pod czarną tkaniną w te upały bo ziemia się nagrzewała. Jeszcze jeden powód - może być za głęboko posadzone i mieć zbyt ubogą glebę, albo zbyt zlewną, ubitą... Musisz o nie zadbać, wyciągnąć szmatę, sprawdzić głębokość sadzenia, kupić worek Conitorfu lub ziemi do iglaków, przesadzić, wtedy z tego urośnie wielkieee i piękne drzewo, a tak skiśnie w tej szmacie w następnym roku i nic nie zostanie.

Drzewko jest w tak opłakanym i niecodziennym stanie że aż będę się wahać pomiędzy świerkiem kłującym, jodłą a sosną ościstą. Drzewo nie ma dla swojego gatunku nawet normalnego wyglądu, bo jest skarłowaciałe i zabiedzone.

Przy jego sadzeniu popełniłaś chyba wszystkie możliwe błędy, a więc popraw mu warunki do wzrostu, wtedy pokazę czym tak naprawdę jest, sosną świerkiem czy jodłą. Pewnie świerkiem.


Wiem na pewno, że jest drzewem iglastym a umieściłaś w liściastych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies