Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

justyska24m4 11:49, 29 paź 2015

Dołączył: 26 paź 2015
Posty: 7
Sadząc je wykopałam duży dołek i nawiozłam tam 2 taczki czarnoziemu, mąż twierdzi że je przelałam bo latem wieczorami codziennie podlewałam i już latem igły zaczęły żółknąć więc przestałam podlewać, teraz te co były żółte są brązowe. Pytałam u znajomego w szkółce czy agrowłókniną może powodować takie efekty i dowiedziałam się że nie, a oni mają wszystkie krzaczki wsadzone w grunt pod agrowłókniną i tego są hektary i wszystko jest piękne, nic nie schnie i nie żółknie, poza tym pod tą samą szmatą mam całą resztę a tylko ten świerk cierpi, nie chcę usuwać tej szmaty bo nie dam rady pielić,a krzaki poprzerastane trawą źle wyglądają. Może rzeczywiście za głęboko posadziłam. Przepraszam za wklejanie postów gdzie popadnie ale nie mam czasu szukać, robię to z niemowlakiem na rękach i staram się zrobić jak najszybciej.
Gardenarium 13:32, 29 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzucam link ku przestrodze. Skoro "ogrodnicy" tak uprawiają to słuchaj się ich. Ale oni chyba nie są ogrodnikami, tylko handlowcami .

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Szmata, za głebokie posadzenie, plus zbyt obfite podlewanie = opieńkowa zgnilizna korzeni, czyli drzewo w skrócie mówiąc zamiera.

Odgrzeb pieniek i zobacz co się tam dzieje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 17:46, 30 paź 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
jak nazywa się moja sosna - długość igieł do 20 cm

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gardenarium 19:23, 30 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapewne Pinus wallichiana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 19:53, 30 paź 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Gardenarium napisał(a)
Zapewne Pinus wallichiana

Dziekuję
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
hania78 15:10, 31 paź 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Pani Danusiu, ale czy to jest czysta sosna himalajska? Bo mnie się wydaje że to jakaś jej odmiana, np "Densa" , bo sosna himalajska w czystym wydaniu ma zwisające igiełki (w dół), wyglądające jak miotły. Też bym taką ze zdjęcia wklejonego przez Yolkę chciała nabyć stąd dociekam jaka to dokładnie odmiana.
____________________
zakładam ogród
chemik666 17:58, 31 paź 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 3


Witam,mozna prosic o nazwe tej sosny chodzi o te w torebkach?Miala byc sosna schwerina wiethorst dorastajaca do 150-200cm a pani w szkolce powiedziala ze to wielkie drzewo bedzie.Kupila mi mama przy okazji na moja prosbe.pozdr
Toszka 14:52, 06 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zgadza się, podaje się orientacyjne rozmiary (w tym wypadku 150-200) po 10 latach. Po 20 bedzie 2 razy tyle.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
chemik666 21:18, 06 lis 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 3
Wszedzie w necie ceny sa dosc spore ja za sztuke placilem 20 zl jakos wydaje mi sie podejrzane ,to bd takie drzewko?Zdjecie Zapozyczone od:Magda70
[img
Gardenarium 08:41, 07 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
hania78 napisał(a)
Pani Danusiu, ale czy to jest czysta sosna himalajska? Bo mnie się wydaje że to jakaś jej odmiana, np "Densa" , bo sosna himalajska w czystym wydaniu ma zwisające igiełki (w dół), wyglądające jak miotły. Też bym taką ze zdjęcia wklejonego przez Yolkę chciała nabyć stąd dociekam jaka to dokładnie odmiana.


Może być odmianowa, ale to by trzeba ją dobrze obejrzeć w realu. Ja tak po prostu nie wiem, aż takim specjalistą od sosen nie jestem, bo ich nie lubię Tak mam, że nie lubię sosen i nie sadzę, chyba że na życzenie klienta-inwestora
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies