Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

Gardenarium 08:08, 07 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
KasiaW76 napisał(a)
...czytam to jest tyle tych informacji, że najchętniej wymieszalabym w jednym pojemniku ok 3 preparatów i tym spryskała obecna trawę jak i teren pod trawę. Wyrywanie jest ok ale jeśli ma się taki teren jak u mnie to jest to mega trudne. Kamień na kamieniu...
...
Nie chce juz czytać o wyrywaniu ręcznym czy przyrządem do tego celu bo sił na to nie mam. Chce się pozbyć brudu z trawnika ale jak? Jestem amatorka i nie znam się więc co takiej osobie jak Ja można doradzić?


Bofix, Starane, Mniszek, Aminopielik - do wyboru, co jest dostępne. Coś czytałam żeby połączyć Starane z Aminopielikiem.
Pryskanie w dzień słoneczny, chwasty nie skoszone, pogoda przewidywalna, nie może być deszczu w tle, bo jak poleje zmyje oprysk.
Rośliny na rabatach osłonięte kartonem, żeby nie poleciało. Najlepiej dzień bezwietrzny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaW76 15:30, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Mam roundap i mniszek. Będę mieszałam w odpowiednich proporcjach i przy sprzyjającej pogodzie będę pryskała.
Danusiu Dziękuję za informacje.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 15:31, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Kupiłam dzisiaj 5 lawend juz siedzą w ziemi a raczej w piasku w pobliżu roz okrywowych na skarpie

Widok szmaty jest wkurzający i nieestetyczny, wiec musze jechać szybciutko jutro po korę i ja wyspać. Kamienie pod różami są po to aby ziemia nie spływała a musiałabym jeszcze zabezpieczyć lawende i ogólnie nie wiem co zrobić aby kora się trzymała ?



Zobaczcie w tle jak mi już wschodzi trawa na dziko z chwastami. Dzisiaj zrobiłam oprysk z roundapu z Mniszkiem a za miesiąc będę porządkowła teren pod nawiezienie ziemi i sianie trawy.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
AnnaCh 20:05, 07 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No z taką skarpą, to chyba faktycznie problem. A może właśnie ją takimi kamieniami pozabezpieczać? Tak jak to zrobiłaś przy różach, tylko kilka takich miejsc porobić.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
rumiankowa 20:05, 07 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Lawenda i róże... super a jakie to róże?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
polinka 20:21, 07 maj 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasia, a nie myślałaś aby dać na skarpę jakąś roślinę zadarniającą? Np. Irgę Major? Jak już się rozrośnie to znika problem kory i osuwania się ziemi.

W ogrodzie z lustrem albo w zimozielonym Danusia obsadziła skarpę Ice Dance i irgą.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
monia 20:33, 07 maj 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
nie lepiej jakimś żwirkiem wysypać ? Nie będzie się obsuwać a i trwalsze żwirki niż kora. Widziałam skarpę całą zarośniętą irgą bardzo fajnie wyglądała
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
KasiaW76 20:48, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Z czasem będzie i irga i kosodrzewina pumilio oraz jałowce, będą też jakieś inne roślinki. Czekam jeszcze z niecierpliwością na Anitke i jej opinie bo może cos podpowie

Kamienie wykopane ze działki powoli lądują na skarpie.

Nie mam zupełnie głowy jak łączyć ze sobą te roslinki aby za chwile ich nie wykopywac i nie przenosic. Totalny brak punktu zaczepienia od czego ewentualnie zacząć.

Bergenia na skarpie tez jest do jesieni



____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 20:54, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
monia napisał(a)
nie lepiej jakimś żwirkiem wysypać ? Nie będzie się obsuwać a i trwalsze żwirki niż kora. Widziałam skarpę całą zarośniętą irgą bardzo fajnie wyglądała


Monia a nie będzie się obsypywała?

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 20:56, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
rumiankowa napisał(a)
Lawenda i róże... super a jakie to róże?


Róża to swany biała. Nie wiedziałam co tam dać bo mam jeszcze larisse, bonica i the Fery Trzymają mnie wszystkie w napięciu bo siedzą juz prawie miesiac w ziemi i nie wschodza
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies