Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

ana_art 19:10, 10 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
u nas leje i +7
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kindzia 20:25, 10 lut 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U nas zimno, deszcz ze śniegiem i ... krokusy z liśćmi tylko!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Moniq 20:28, 10 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
A u nas 0 i sypie mocno okropnie mokry śnieg
____________________
beskidzkie marzenie
Madzenka 21:53, 10 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moniq napisał(a)
Mażenko dziękuje za nasionka werbeny, doszły dzisiaj
Wysiewasz je do pojemników najpierw a pózniej do ziemi czy tez bezpośrednio do gruntu?
Mam wielką ochotę na prace w ogrodzie, a tu u nas na jutro śnieg z deszczem zapowidają


Nic nie umiem wysiewać w doniczkach..... Mam za sobą wiele nieudanych prób, albo przesuszę albo przeleje.... U mnie werbena wysiewa sie sama w ogrodzie. Sypne tez nasionami na rabatę bezposrednio do gruntu. Ale skorzystaj z porad w watku o werbenie i wysiej do doniczek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:03, 10 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piorunek napisał(a)


Mogę mieć jeszcze kilka pytań? Jaką wysokość osiąga Twój żywopłot grabowy? 2 metry. Wątku o grabach pokazywałam jak szybko co roku przyrastał
Jak gęsto jest sadzony? - co 30 cm
Z jaką częstotliwością go przycinasz? - trzy razy w roku: na koniec zimy (luty), czerwiec i początek sierpnia
Szpeciele zaatakowały cały żywopłot? - niemal cały ogród, nie tylko graby, klony, magnolie, buka
Można stosować zwykły oprysk na przędziorki? Najskuteczniejszy jest Ortus i Nissorun
Czy jeśli zaatakowały w jednym roku niezwalczane, pojawią się w kolejnym? - tak az zniszczą cała rosline jesli nie będziesz ich zwlaczać
Aby mieć objętość od dołu, trzeba mocno przycinać od początku ? Tak , posadziłam je w maju 2010 i od razu radykalnie ciełam. ?



Odpowiedzi obok twoich pytań
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 22:06, 10 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poczytałam , macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 22:09, 10 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie panikujemy, ochłodzenie jeszcze do maja nie raz powróci. Ale trudno to nazywać zima, to jakies epizody chłodu. U nas było +6
Ale właściwie w ciagu tygodnia i tak obojętne mi jest jaka jest pogoda, ciagle ciemno gdy wracam z pracy, ogród zatem może jeszcze spać. A w weekned nawet gdy będzie zimno będę pracować w ogrodzie.

Snieg niech sobie pada, zwłaszcza w górach, bo zamierzam do konca lutego jeżdzic na nartach. Wreszcie moge wiec snieg musi byc. U mnie i tak będzie juz wiosna
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:15, 10 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeśli jeszcze ktoś chce nasionka werbeny to proszę wysłać mi prywatna wiadomosc z adresem wysyłki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ren133 22:16, 10 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ja tez mam tylko soboty więc chyba tez powinnam, nawet jak będzie zimno, podziałać w ogrodzie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Monic 22:16, 10 lut 2016


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Madzenka napisał(a)


Nic nie umiem wysiewać w doniczkach..... Mam za sobą wiele nieudanych prób, albo przesuszę albo przeleje.... U mnie werbena wysiewa sie sama w ogrodzie. Sypne tez nasionami na rabatę bezposrednio do gruntu. Ale skorzystaj z porad w watku o werbenie i wysiej do doniczek

To tak jak ja Albo mi wszystko zapleśnieje albo nie wschodzi z innych przyczyn. Już się poddałam i nie sieję od ubiegłego roku.
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies