Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Kuba 05:27, 11 lut 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Spóżnione gratulacje z powodu pierwszego krokusika na forum
po cichu liczyłam że to będzie u mnie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
siakowa 09:25, 11 lut 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kuba napisał(a)
Spóżnione gratulacje z powodu pierwszego krokusika na forum
po cichu liczyłam że to będzie u mnie

i ja się podłączam pod gratulacje ale że będzie u mnie pierwszy to nadziei nie miałam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Basilikum 09:33, 11 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Sniegu w gorach zycze
Ja sie ciesze, bo juz nie bede do pracy po ciemku jezdzic Wracam na szczescie po jasnemu, tylko czasami mam dluzszy dzien pracy na tyle by na ciemnice sie zalapac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rench 11:09, 11 lut 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Madżenko,jakie trawy masz w różach?




____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
popcorn 11:24, 11 lut 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Krokus! Super u mnie same liście.
____________________
Mój nowy ogródek
dorotka_z 11:29, 11 lut 2016


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Madżenko i ja poproszę o poradę różaną Pod wpływem chwili w zeszłym roku nabyłam czerwoną różę - Red Leonardo. Nie mam nic innego czerwonego na tą chwilę. Za namową Rench (pozdrawiam ) pomyślałam, że zrobię rabatę w kolorach czerwieni, niebieskich i limonkowych. Pomyślałam, że dokupię drugą Red Leonardo, posadzę z przetacznikiem Christa, przywrotnikiem, bodziszkiem rozanne i zastanawiam się jaka różę jeszcze dosadzić. Czerwone róże chyba nie leżą w zakresie Twoich zainteresowań, ale może masz jakiś pomysł na towarzystwo dla czerwonego Leo? Bardzo cenię sobie Twoją wrażliwość na kolory
____________________
Dorotka 18:07, 11 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Marzenka, zgłupiałam jak to z tym miedzianem jest. To pryskać już czy nie pryskać???
Ktoś pryska ktoś nie pryska, to kiedy sie pryska wkońcu????
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Madzenka 19:14, 11 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Może się przydać do dyskusji nt środków ochrony roślin. Jedne wycofują, inne wprowadzają....
http://www.sadownictwo.com.pl/ochrona-sadow-2016-co-nowego
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:21, 11 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

ren133 napisał(a)
Ja tez mam tylko soboty więc chyba tez powinnam, nawet jak będzie zimno, podziałać w ogrodzie


Licze równiez na to

Rench napisał(a)
Madżenko,jakie trawy masz w różach?


Chyba łatwiej napisac, ktorych nie mam mam carex bronze form, sesleria jesienna, rozplenice , stipy, kostrzewy sine, miskanty (w plecach), proso (po bojach róz) i carex morrowi variegata

dorotka_z napisał(a)
Madżenko i ja poproszę o poradę różaną Pod wpływem chwili w zeszłym roku nabyłam czerwoną różę - Red Leonardo. Nie mam nic innego czerwonego na tą chwilę. Za namową Rench (pozdrawiam ) pomyślałam, że zrobię rabatę w kolorach czerwieni, niebieskich i limonkowych. Pomyślałam, że dokupię drugą Red Leonardo, posadzę z przetacznikiem Christa, przywrotnikiem, bodziszkiem rozanne i zastanawiam się jaka różę jeszcze dosadzić. Czerwone róże chyba nie leżą w zakresie Twoich zainteresowań, ale może masz jakiś pomysł na towarzystwo dla czerwonego Leo? Bardzo cenię sobie Twoją wrażliwość na kolory


Ta roza pieknie wygląda z ciepły, bladym rożem, np z Princess Alexandra of Kent, Boscobell ale także ze zwykłymi bladawcami. Mieszaj bez obaw z baldym rózem Mam z nia posadzone inne o odcieniu malinowym np Ascot, red Eden, Astrid Grafin von Hagenberg do tego brązowe trawy (carex comans bronze form, buchanani), żurawki bordowe np Georgia Peach i git Nie boj sie takiego miksu kolorow.
Natomaist nie odważyłabym sie odawać zimnych fioletów i purpur.

Nie obawiaj sie red Leonardo nie jest taki do końca czerowny, wg mnie to malina,

Dorotka napisał(a)
Marzenka, zgłupiałam jak to z tym miedzianem jest. To pryskać już czy nie pryskać???
Ktoś pryska ktoś nie pryska, to kiedy sie pryska wkońcu????

Na razie sie ochłodziło, w większość miejsc spadł snieg lub deszcz. Przy tej temperaturze nie pryskać , bo średnia dobowa nie osiąga min 5 stopni.
Jak nie opryskasz też nic sie nie stanie jesli będzie dobra pogoda (ciepło, bezdeszczową i bezwietrznie ) to opryskam, jak nie to tego nei zrobie. I jakoś stresu nie będę miała z tego powodu

Kuba , Siakowa, Popcarol , Basikullum - krokus sie zatrzymał w rozkiwcie, zimno, brrr, tylko +6
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Matka 19:25, 11 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sześć Madzenku to ja
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies