Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Dorotka 17:52, 14 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
MirellaB napisał(a)
Moje trawy małe, więc bez problemu sekatorem obetnę w tym roku, a jak będą już mutanty to piłą spalinową zetnę i po sprawie.

Madżenka ja nie umię ciąć w zgrabne kulki. Już Ci w zeszłym roku o tym pisałam. Twoje fotorelacje znam, inne pomocne artykuły również, ale mi nie wychodzi nawet dzisiaj próbowałam na tujce danica i d..a.
Czy nożycami akumulatorowymi lepiej by mi szło?


Jessu, dziewczyny nie straszcie bo ja w tym roku pierwszy raz mam zamiar buksy ciąć. Podobno każdy da radę a tu się okazuje że nie każdy. No to już mam stresa
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Madzenka 17:55, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mirella spróbuj nożycami akumultorowymi. Ja tak zaczynałam i było mi dużo łatwiej uformować. Sekatorem ja również nie umię, tnę nożycami do żywopłotu Fiskarsa lub Bentleya

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:58, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Obiecana wiosna w donicach. Zdjęcia z wczoraj bo dzisiaj było szu szu. Padał deszcz w górach i były mgły a w kotlinie świeciło słońce. Jawna niesprawiedliwość dziejowa

I moje wczorajsze marne krokusiki. Wyłażą te z sezonu 2014/2015. jak one przeżyły przekopanie tej rabaty to ja nie wiem. A obok czają sie już koniuszki listków nowych krokusów

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:59, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998


Posadziłam pełno krokusów Joanna d'Arc we wszystkich donicach ale jeszcze nawet listków nie wychyliły
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 18:01, 14 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mam takie nożyce Fiskarsa w tym roku sobie kupiłam muszę spróbować.
Czyli mówisz, że akumulatorowymi na początek najłatwiej?
Koniecznie muszę kupić Chyba Boscha by były ok?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewa004 18:02, 14 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
To jest to !!!!!
wiosno wiosenko wiosenneneczko chodz już
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Madzenka 18:04, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I czekam na marzec i zasadnicze ocieplenie coby zmarźnięte przyrosty bukszpanów ogolić. Najpierw bardzo długo jest ciepło, mokro, bukszpany rosną aż do grudnia, a potem nadchodzi mróz, które je uszkadza. Ale tak jest od kilku lat a potem się reanimują.



Gdyby ktokolwiek pytal :carex frosted culrls, amazon mist, evergold, oshimensis , kostrzew, stip oraz rozplenic nie tnę jeszcze. Tylko wycięłam kilak miskantów ale okopczykowałam je aby nie zmarzły. Przyciełam też carex montana bo rok temu to była pierwsza trawa obok sesleri, która u mnie startowała


Aha runinaka w tym sezonie zostaje. Przesadziłam tylko silvery spod magnolii aby było miejsce na hakone
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:05, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Mam takie nożyce Fiskarsa w tym roku sobie kupiłam muszę spróbować.
Czyli mówisz, że akumulatorowymi na początek najłatwiej?
Koniecznie muszę kupić Chyba Boscha by były ok?


Tak zdecydowanie, najlepiej tą dłuższą częścią. Ale będziesz miała postrzępione końce liści. Dlatego Fiskars jest lepszy bo ostry i nie uszkadza liści

Bosch lub Gardena, są niemal identyczne. Pełno jest teraz tańszych odpowiedników.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:06, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ewa004 napisał(a)
To jest to !!!!!
wiosno wiosenko wiosenneneczko chodz już


Idzie, idzie. Widziałam ją dzisiaj wszędzie wkoło.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 18:07, 14 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pięknie te donice wyglądają
A w tej największej to jest też mech?
Można takie coś kupić?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies