Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

wodzyn 19:28, 14 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Ale wioseeennie się poczułam po donicowych fotkach
Ja na razie nic nie cięłam, bo roślinki mam młode, nie startuje u mnie nic prócz cebul, więc poczekam jeszcze. I nacieszę się pracami ogrodowymi trwającymi na forum.

Z nożycami niestety nie pomogę, bo wiedza w tym zakresie żadna.

Przeszłam dziś i poszarpałam żurawki w ogrodzie, ale siedzą mocno dość, więc u mnie chyba nic w nich nie ma, albo jeszcze nie zaczęły podjadać. Poczekamy zobaczymy.

U nas od jutra ferie!!!Mam cichą nadzieję, że już wiosenne
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Madzenka 21:06, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)
ale masz ladnie obsadzone ze nic ziemi nie widac


Widac widac. Mialam wysypać żwirkiem ale stwierdziłam, ze za 2-3 tygonie będe wymieniać bo podmarzna to sie nie bedę bawić z zakrywaniem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
oliwka 21:08, 14 lut 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
macham Madżenko i wszystkie twoje rady zapisuję. Zastanawiam sie też czasami czy po innych wątkach biegać .... żarcik
ot czasu brakuje na wszystko. Dla poprawy humoru kupiłam piwonie w najbliższym centrum kwiatowym i wywiozłam do taty, oraz kilka cyklamenów i ciemierników do mieszkania.
Przepraszam, że u ciebie w wątku, ale chciałabym spytać czy ktoś już wysiewał szałwie ???? Jakieś porady ??? -będę wdzięczna. Ja dziś zasiałam szałwie bazylię i heliotrop. Ciekawa jestem jak wyjdzie.

a`może grupa wrocławska wybiera się na giełdę kwiatową w następnym tygodniu ???


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Madzenka 21:08, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
Tez jesli sadze biale krokusy to Joanne... z wiadomych podowow mam do nich slabosc
Ja z trawami czekam bo juz mialam swoje lekcje w poprzednich sezonach.
Ciesze sie ze runianka zostaje bo lubia ja u Ciebiebi wogole.u mniebtez w tym roku jej przybedzie jak tylko mur stanie.
U nas nie narty ale staraza na lyzwach dzis pierwszy raz w zyciu smigala


Na naszym lodowisku we W woda juz stoi ale ludzie i tak ślizgali. W górach natomaist nadal zima, gdyby nie deszcz mozna byłoby jeszcze dobrze pośmigać.

Krokusy posadze na rabatach, będzie spektakl za rok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:11, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)


U mnie podobnie dlatego przycięłam już bukietowe i oczyściłam za nimi smaragdy aby nie chodzić po czosnkach
Z każdym kolejnym dniem coraz więcej zielonego!

Żurawki wszystkie w tamtym roku wyrzuciłam właśnie przez opuchlaki i póki co spokój.

Wszystkie miskanty wycinam nożycami elektrycznymi do żywopłotów.

Miałam za mało czasu na oracę w ogrodzie, bo pewnie hortensje tez by sie nie obroniły

Patrzę na zapowiedzi pogody i nie czuję aby do nas miała wrocic zima.
Nawet styczen był w całej Polsce ponizej normy, a u nas +0,4 pożywnej normy wieloletńiej... Znow ma padac, wylezie wszystko od tej wody natychmiast.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:15, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wodzyn napisał(a)
Ale wioseeennie się poczułam po donicowych fotkach
Ja na razie nic nie cięłam, bo roślinki mam młode, nie startuje u mnie nic prócz cebul, więc poczekam jeszcze. I nacieszę się pracami ogrodowymi trwającymi na forum.

Z nożycami niestety nie pomogę, bo wiedza w tym zakresie żadna.

Przeszłam dziś i poszarpałam żurawki w ogrodzie, ale siedzą mocno dość, więc u mnie chyba nic w nich nie ma, albo jeszcze nie zaczęły podjadać. Poczekamy zobaczymy.

U nas od jutra ferie!!!Mam cichą nadzieję, że już wiosenne


U Was jednak ciut chłodniej. Masz jeszcze ze dwa tygodnie czasu na porządki w ogrodzie. Ja mam tylko po 2-3 godziny czasu w sobotę na prace w ogrodzie, potem jadę do mamy i wracam w niedziele. A przez cały tydzien pracuje. Zatem powoli cos robię ,ale w marcu pewnie będe miała więcej czasu i dzien dłuzszy
Moje zurawki tez sie mocno trzymały ale były wstrętne. Pewnie za miesiąc juz by korzeni nie miały.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:17, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)
macham Madżenko i wszystkie twoje rady zapisuję. Zastanawiam sie też czasami czy po innych wątkach biegać .... żarcik
ot czasu brakuje na wszystko. Dla poprawy humoru kupiłam piwonie w najbliższym centrum kwiatowym i wywiozłam do taty, oraz kilka cyklamenów i ciemierników do mieszkania.
Przepraszam, że u ciebie w wątku, ale chciałabym spytać czy ktoś już wysiewał szałwie ???? Jakieś porady ??? -będę wdzięczna. Ja dziś zasiałam szałwie bazylię i heliotrop. Ciekawa jestem jak wyjdzie.

a`może grupa wrocławska wybiera się na giełdę kwiatową w następnym tygodniu ???




Oliwka sianie zaczeło sie juz ostro na forum. Wpadnij do Hanusi i Popcarol i wypytaj o sianie kwiatów.

Na giełde wybieramy sie dopiero w marcu, teraz wyjazdowe jestesmy wszystkie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
wodzyn 21:20, 14 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Jasne, że chłodniej, więc czekam. Ale niestety, ja też z tych co dla ogrodu im jedynie sobota zostaje. Poza tym u mnie 1/50 tych roślin co u Ciebie to i pracy mniej duuuużo mniej.
No to muszę się i tak korzeniom żurawek bardziej przyjrzeć i w ziemi pogrzebać
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Basilikum 21:27, 14 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Tylko machne sobie u Ciebie
Fajnego tygodnia zycze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasya 21:34, 14 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42593
Madzenka napisał(a)


Widac widac. Mialam wysypać żwirkiem ale stwierdziłam, ze za 2-3 tygonie będe wymieniać bo podmarzna to sie nie bedę bawić z zakrywaniem


a znasz przetacznik zadarniajacy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies