Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

oliwka 09:47, 18 mar 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
A czy mozna juz teraz dostac takie ladne trawy ???? Czy w sprzedazy beda raczej male, niewyrosniete egzemplarze. A kiedy grupa wroclawska wybiera sie po trawy ????
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
MirellaB 15:52, 18 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko mam w trzech miejscach posadzone fajne tulipany, ale niestety widzę, że nie mają tam szans na przetrwanie są zadetane przez psy. Czy jeżeli teraz je wykopię i przesadzę to zakwitną? Jak myślisz Madżenko? Robiłaś kiedyś coś takiego?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
AgataP 15:59, 18 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madżen, wstawiłam zdjęcia u siebie posadzonych grabów. Tak jak pisałaś wstrzymuję się z cięciem ich do maja/czerwca.
Zostało mi jeszcze trochę i popełnię sobie drugi żywopłocik, jako tło dla róż
____________________
Z Pszenicznej...
Madzenka 18:15, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)
Marzenko, czy ty masz u siebie barwinki ??? widac juz piekne niebieskie fale w ogrodach Wroclawia


Nie mam , nie lubię
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:16, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
zapewne wiosna idzie u mnie chłopaki zaczęli wcześniej wstawać... z ciekawości zerknęłam w zdjęcia i u mnie 9.03.2014 już kwitły krokusy w runiance, w ubiegłym roku mam pierwsze zdjęcia z 23.03, a teraz jeszcze ich nie widać . Rok temu 25.03 kwitły już joanny i iryski i pick wiki, teraz jeszze ciiiisza


U mnie zwykle wczesnie wiosna jest a u Ciebie czasami sie opóźnia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:19, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasik napisał(a)
U nas powinno być podobnie, a jednak krokusy mam już w pełni kwitnienia. Myślę, że tu gra role jeszcze ich odmiana. Iryski rozkwitły i na tym koniec. Tulipany jak zaklęte doszły do pewnych rozmiarów i czekają.
Wiśnia rzeczywiście prawie gotowa i ona najszybciej oko ucieszy.

W donicach Marzenko jak zwykle- wiosennie i pięknie.


Kasiu u mnie w tym roku pogoda bardzo stabilna , 4-8 stopni z przymrozkami w nocy. Ekscesy z temperaturą powyżej 10 rzadko bywały a zwykle mamy odwrotnie, raz +15 i rusza wegetacja a potem 1-2 w dzień..

Moje krokusy sadzone jesienią, to dlatego później wystartowaly.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:20, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)
A czy mozna juz teraz dostac takie ladne trawy ???? Czy w sprzedazy beda raczej male, niewyrosniete egzemplarze. A kiedy grupa wroclawska wybiera sie po trawy ????


Oliwka z duzym prawdopdodbiństwempojedziemy 9.04 ale bede trabuc czy juz czynne i czy ten termin potwierdzamy. Trawy z Holandi mozesz juz kupic w Zielonym centrum , ale ceny też holenderskie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:23, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Madżenko mam w trzech miejscach posadzone fajne tulipany, ale niestety widzę, że nie mają tam szans na przetrwanie są zadetane przez psy. Czy jeżeli teraz je wykopię i przesadzę to zakwitną? Jak myślisz Madżenko? Robiłaś kiedyś coś takiego?


Zdarzyło mi sie przesadzać tulipany. Wykop z duża bryła ziemi, abyś nie otrzepała jej z korzeni i przesadź w inne miejsce.,
Pomyśl jednka albo o sadzeniu w takim miejscu gdzie nie biegają albo zrób im wybieg przy płocie. Rozumiesz traz dlaczego mam przestrzeń pomiędy płotem a gabionami? Nawet najgrzeczniejszy pies musi swoje terytorium monitorować ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
siakowa 18:46, 18 mar 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Marzenka te buchnananii to na ile cm obciąć? Na 10 ?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lorka 19:18, 18 mar 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Ja tylko przyszłam podziękowac za ten ogrom wiedzy, którą się dzielisz..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies