Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Kindzia 20:13, 18 mar 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Z wrzątkiem jeszcze nie latałam, nie doszłam...ale nawozem sypłam po cebulowych i pogrzebałam pod kwaśnymi z nawozem. U nas w nocy deszcze zapowiadają. A jutro zimno ma być
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 05:58, 19 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ranek dzis bez mrozu i wiatru, super dzien na ogrod, bo jutro ma lac
Pytalam sie, czy z tatarakiem robi się jakies zabiegi wiosenne?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Krys 06:50, 19 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Marzenko jestes skarbica wiedzy codziennie czytam moge kopiowac Twoje wiadomosci dla zapamietania do siebie ? pieknego dnia zycze
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Madzenka 07:15, 19 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)
Ranek dzis bez mrozu i wiatru, super dzien na ogrod, bo jutro ma lac
Pytalam sie, czy z tatarakiem robi się jakies zabiegi wiosenne?


Irenko możesz go ściąć jak Carex, pieknie odbije. Ale ja chyba jeszcze z tym chwilę poczekam bo jest ładny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:16, 19 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Krys napisał(a)
Marzenko jestes skarbica wiedzy codziennie czytam moge kopiowac Twoje wiadomosci dla zapamietania do siebie ? pieknego dnia zycze


Krysiu na tym forum jest wiele osob, ktore maja rzeczywiscie wiedze. Ja sie tyko dziele moim dotychczasowym doświdczeniem z roslinami. Było nie było ogrodniczkowanie na własnym terenie u mnie juz 14 lat a wczesniej u tesciowej
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasya 07:19, 19 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42624
Madzenka napisał(a)


Krysiu na tym forum jest wiele osob, ktore maja rzeczywiscie wiedze. Ja sie tyko dziele moim dotychczasowym doświdczeniem z roslinami. Było nie było ogrodniczkowanie na własnym terenie u mnie juz 14 lat a wczesniej u tesciowej


14 lat. ??? Myślałam ze ten to twój pierwszy ogród a to juz wiele lat doświadczeń...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
MirellaB 07:21, 19 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)


Zdarzyło mi sie przesadzać tulipany. Wykop z duża bryła ziemi, abyś nie otrzepała jej z korzeni i przesadź w inne miejsce.,
Pomyśl jednka albo o sadzeniu w takim miejscu gdzie nie biegają albo zrób im wybieg przy płocie. Rozumiesz traz dlaczego mam przestrzeń pomiędy płotem a gabionami? Nawet najgrzeczniejszy pies musi swoje terytorium monitorować ...

Dzięki Madżenko przesadzę z dużą bryłą ziemi

O tej przestrzeni dla psów to masz rację, ciągle się zastanawiamy jak najlepiej zrobić, mamy dwie koncepcję do przemyślenia i czas na podjęcie decyzji do poniedziałku

Miłego dnia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 07:24, 19 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kindzia napisał(a)
Z wrzątkiem jeszcze nie latałam, nie doszłam...ale nawozem sypłam po cebulowych i pogrzebałam pod kwaśnymi z nawozem. U nas w nocy deszcze zapowiadają. A jutro zimno ma być


Kasiu jestem ciekawa efektu wrzątku, mysle ze to takie oroste do dezynfekcji gleby. U mnie rózne prognozy zapowiadaja bardzo różne temperatury, nie bede sie zatem spieszyć z cieciem róz, bo dzisiaj widziałam jakieś prognozy na -5 w nocy. Niechże te forsycje mocno zakwitną to będe działać.
Z zaplanowanych prac na dzisiaj:
-ciecie hortensji
- M ścięcie trzech ostatnich najwiekszych miskantów i zrobienie porządku z workami
-trawnik???
- przesadzenie jednego buka???
- wybieranie reszty liści
- wykopanie dwóch Jamesów G
- przyciecie trzmielin
- wygrabianie przedpłocia bo mi obce psy rozgrzebały zwirek
-Sypnąć nawozem
- jesli dam radę przesadzę rozplenice - ale raczej z tym poczekam jeszcze tydzien
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:26, 19 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)


14 lat. ??? Myślałam ze ten to twój pierwszy ogród a to juz wiele lat doświadczeń...


Kasiu drugi, wprawdzie pierwszy był malutki ale był, przez 7 lat. Obwodki bukszpanowe przy wiśniach przywędrowały z niego . A wczesniej 3 lata mieszkałam z teściową i tam ogrodniczkowałam od mniej wiecej tyłu lat sadze tulipany i mam bukszpany , potem 7 lat mieszkałam w bloku i maialam najobfitszego w kwieciu na osiedlu skrzynki balkonowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kuba 07:27, 19 mar 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
dużo pracy przed Tobą
z radością przyznaję że z pracami ogrodowymi na razie jestem na bieżąco tyle że trawnika jeszcze nie tknęłam
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies