Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

admete 08:20, 23 sie 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Marzenko cudownie pokazany ogród okiem Sebusia !!!!!
I Ty taka rozpromieniona w czaderskim bucikach

buziaki zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Luki 08:47, 23 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dobre z tym castingiem od rana humor poprawiony
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
ren133 08:57, 23 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Madzenka napisał(a)


Ren123 - ech nigdy nie bede miała tak perfekcyjnego ogrpdu jak Ty. Ja mysle gdzie coś posadzic prez 3 min, ty planujesz min 3 dni, a ja po 3 dniahc juz przesadzam ponownie


O nie nie kochana ... nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała żeby było jak piszesz ... u mnie kiedy jest planowanie to jest ale ile spontanicznych decyzji było to ciężko zliczyć
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 11:11, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fotki pooglądałam. Ogród innym okiem tak samo śliczny i bardziej tajemniczy.
Wolę jednak Madżenki ujęcia, są z komentarzami problemów - rozwiązań. Dla młodego ogrodnika, który się uczy kompozycji i nasadzeń, są bardziej instruktażowe.
W Sebka fotkach jest magia. I fajnie pokazał Madżenki donice. Śliczne kompozycje.

____________________
Ogródek Iwony II
Sebek 11:22, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Luki napisał(a)
Dobre z tym castingiem od rana humor poprawiony


A to jakiś casting był?

O jeżuniu, gdybym wiedział to przyjechał bym w gajerku i kupił coś swojej przyszłej Kfffiatka albo pierścionek chociaż

Łukasz - zatem wiesz chłopie na co masz się szykować Ale grunt to wkupić się w łaski Tytusa, bo obecny potencjalny zięć to ponoć niezbyt się z nim dogaduje
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 11:30, 23 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Sebek napisał(a)


A to jakiś casting był?

O jeżuniu, gdybym wiedział to przyjechał bym w gajerku i kupił coś swojej przyszłej Kfffiatka albo pierścionek chociaż

Łukasz - zatem wiesz chłopie na co masz się szykować Ale grunt to wkupić się w łaski Tytusa, bo obecny potencjalny zięć to ponoć niezbyt się z nim dogaduje


Sebek, casting do kwiatów zobowiązuje ale pierścionek to już byłoby za dużo i zobowiązująco.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anna_t 12:35, 23 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Madzenka napisał(a)


Perfekcyjnie uszeregowane, brawo!
Ascot i Souvenir maja na poczatku bardziej czerowny odcien. Wpisuje w kolejnosci w II fazie kwitnienie, czyli gdy sie przebarwia

Falstaff jest sztywną różą, Tradescant juz drugi rok u mnie niska, nie ma co podpierać.... Souvenir zdecydowani szybko rośnie i wymga podpór, moze w kolejnych sezonach będzie sztywniejszy

to już jednak nie chce ascot..ja tez nie chcę czerwieni
poszukam falstaffa, tradescent i albo williama shekspira albo Astrid Grafin

dziękuje za wszystkie cenne informacje
uwielbiam różane tematy!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 12:42, 23 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42815
anna_t napisał(a)

to już jednak nie chce ascot..ja tez nie chcę czerwieni
poszukam falstaffa, tradescent i albo williama shekspira albo Astrid Grafin

dziękuje za wszystkie cenne informacje
uwielbiam różane tematy!


Ania, ale ascot jest naprawdę godna polecenia, nie można nie być z niej zadowolonym
I do glifów pasuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
_Martini_ 12:46, 23 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Madzenka napisał(a)


Podziele dla Ciebie moje purpury na kilka stopni
i stopień malina a właściciwe czerowna malina - Red Lonardo, czekam jaki będzie kolor Red Eden Rose ale nie kiwtła jeszcze u mnie, tego koloru unikasz
II stopien - purpurowa malina (tak jak wygladaja dojrzałe ciemne maliny) początkowo malina w miarę przekwitania przechodzi w bordowy az fioletowy kolor: Ascot, Souvenir du Doctour Jamain, Gospel czasami Wolfgang Gethe ale raczej IV , Othello (ten właściciwe nie ciemnieje , jest malinowy)
III stopien - purpura pink, bez domieszki czerwieni , po prostu ostry intensywny ciemny róz - Darcey Bussel, Thomas Becket, Soul, Gardeners Friend, Heatcliff
IV - bardzo ciemne, niemal bordowe purpury, czasami z jaśniejszym lekko malinowym wnętrzem - Munstead Wood, Falstaff, William Szekspir, Astrid Grafin von H, Tradescant,
V - bordowe lub fioletowe o zimnym niebieskim odcieniu - Burgundy (od słonca zmierza ku IV), Minerwa, Eden Purple, Rhapsody in Blue, Cardinal Richelieu,

Odrębna kategorię stanowią ostre róze , tzw żarówki

Gdy róze zakwitna ponownie zrobie znów porównaie kolorow


Nie wiem jak dziękować! Jesteś boska. Siedzę już tyle dni i się głowię, a tu proszę Marzenka w trzy sekundy taki rewelacyjny opis sporządziła. Mus to wydrukować i na lodówkę Pozwól, że przekleję do siebie ku pamięci, bo z pamięcią u mnie coś kiepsko ostatnio. I tak jak obiecałam, więcej nie pytam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anna_t 12:48, 23 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ale ja nie chcę czerwieni, przeciez wiesz że u mnie różowo-biało na rózance gdzie mi tam czerwień pasuje..?
co to glify?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies