Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 10:33, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
chojna napisał(a)


Jeziu jak pięknie!
To kolejny duet, który u mnie zawita.


Tylko pamiętaj że zawilce będą niższe niż miskanty....

A zakatek z werbena sie tworzy, czekam na obfitsze kwitnienie Raphsody in Blue i Cardinal Richelei i mysle co zrobic aby Perovskia nie leżała.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:36, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asiak napisał(a)
Marzenko nie przyszłaś do mnie na kawę więc ja przyszłam do Ciebie
Proszę o poradę
Mam rabatę ponad 5 m, szerokość w tej chwili około 70cm można powiększyć
Rosną na niej w linii prostej w równych odległościach 4 małe jałowce. Planuję do nich dosadzić róże w kolorze jasnym czerwonym LIDKA. Róż mam sztuk 6. I teraz pytanie czy te róże sadzić pomiędzy nimi też w linii prostej? Coś jeszcze bym musiała dosadzić, żeby rabata była ładna, ale co?
Ty wiesz z czym będzie ładnie, dlatego proszę doradź, żeby rabatka była ładna
Pozdrawiam i cierpliwie czekam na sugestie
To jest ta rabata Oczywiście te donice i aksamitki do wyrzucenia




Da się coś z tym zrobić?


Byłam dzisiaj Wczoraj po jodze zasnęłam Jałowców nie lubie, kiedys miałam, sporo zainwestowałam, wypadły i łysiały. Wg mnie szpaler hortensji i traw i do tego ewnetualnie blade róze na przedzie biel i blady róz. Jesli na rabacie ma zostac zólty (nie wime w jakim kolorze sa róze ) to wtedy tylko hortensje limelight. Bardziej je polecam niz Magical Moonlight. Mam obie i Lime sie nie pokłada a MM po 4 latach w tym roku pod cieżarem kwiatów lezy... Mimo ze tenę ja radyklanie tak samo jak Lime

Koniecznej duzo traw jako wypełniaczy, napisałam u Ciebie jakie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 10:36, 27 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Madzenka napisał(a)
Sebek czy mi się wydaje czy rzoplenice znów zzieleniały??? Były calkiem zólte a teraz tylko ciut....Podlewałam inetesywnie


Nooo, wydają się mi bardziej zielone niż ostatnio Czyli znamy przyczynę, wreszcie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 10:39, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)


Ma maluteńkie ale bardzo dużo i to jedyna róża która u mnie kwitnie non stop.. może nie tak obficie jak w czerwcu, ale kwiaty ma.

Princess Anne - mam ja drugi sezon i ... w zeszłym roku 2 kwiaty, a w tym... miała chyba 5 i tyle... drugiego toczenia chyba wogle nie będzie miała.. stoi jak zaklęta. Chyba je przesadzę, bo może coś nie pasuje... tylko gdzie??



Moja Lavender ruszyła z kopyta od razu.. w zeszłym roku miała 60 cm, a w tym ponad 1,5m (ale nie cięta wiosną, bo ładnie przezimowała)
Kiedyś róże z plamistością przycięłam na 20cm bo mnie wnerwiła i ładnie odbiła..2 lata była potem zdrowa. Coś w tym cieci chyba jest Dzięki za info


Moja LFC jest młódka ale ma ładny krzak i kwitńie bardoz obficie. Zatem te drobne kwiaty przeżyję

przesadz koniecznie Princess Anne, ja wciąz chodze koło niej i cmokam. U mnie orzesadzeniu wymaga Prince bo zamiera pod sosna a to taka piekna róza
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:40, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)


Nooo, wydają się mi bardziej zielone niż ostatnio Czyli znamy przyczynę, wreszcie


W realu wygladaja tak jak po kupieniu. Czyli u mnie w ogrodzie trudno o wybarwienia jesienne (ambrowce) bo mam mega mokro...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 11:06, 27 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Madzenka napisał(a)


W realu wygladaja tak jak po kupieniu. Czyli u mnie w ogrodzie trudno o wybarwienia jesienne (ambrowce) bo mam mega mokro...


Czyli suszarka nie po liściach musisz lecieć, a po korzeniach
I wszystko jasne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ren133 11:28, 27 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Madzenka napisał(a)


Nie wiem czy te dwa środk mozna łaczyć, trzeba byłoby sprawdizć w ścidze.
Zastosuj sam Previcur aczkolwiek on przez emnie czesciej stsowany jest na fytoftyrozę i najlepiej podlewać nim korzeznie. Zastosuj Topsin a za 7 dni inny środek
Tu wykaz polecanych na plamistosc róż:
Amistar, Bayman, Biosept, Bravo, Discus, Dithane NeoTec, Polyram, Score, Tiotar.


Ale Ty masz wiedzę!!! Dziękuję
A jak wygląda maczniak na różach? i czym wtedy pryskasz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Sebek 11:36, 27 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ren133 napisał(a)


Ale Ty masz wiedzę!!! Dziękuję
A jak wygląda maczniak na różach? i czym wtedy pryskasz?

Maczniak - dosłownie identycznie jak róże Marzeny po oprysku Czyli szarawy nalot na liściach, które dodatkowo zaczynają robić się faliste i sztywnieją.
U mnie pomogło Dithane, topsin sobie z maczniakiem u mnie nie radził.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 12:04, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek rzeczniku wszystko pięknie wyjaśniłeś

Uff jak gorąco a ja tnę bukszpany i mam alergiczny nieżyt nosa... Grzyby juz działaj bo tylko na nei mam uczulenie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 12:28, 27 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)


Moja Lavender Flower Circus jest młodziutka, sadzona jesienia. Podoba mi sie obfitość kwitnienia ale kwiaty na razie malutki. Niesty ma tez sucho, bo jej wisnia wypija wode. Polecam wszystkie róze o lawendowym kolorze do lekkiego półcienia bo wowczas te kolory wygladaja zachwycajaco. Kwitnie tez zdecydowanie częsciej i mocniej niz jej konkurentka Lavender Ice, ta za to na maluteńkich pędach ma duze kwiaty,śmiesznie to wyglada.

Wiekszość osob na forum poleca LFC

Dziękuję i jeszcze jedno, czy miejsce obok hibiskusa w podobnym wybarwieniu to dobry pomysł ??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies