Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

MirellaB 00:27, 27 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko zauważyłam, że moje rozplenice w drugim ogrodzie biurowym też trochę żółte się zrobiły. Faktycznie mniej podlewane niż te w ogrodzie domowym. Czy bardziej skromne podlewanie jest tego przyczyną?

W Rosarium Pani mówiła, że róże lavender w pierwszych trzech latach słabo rosną. Zgadza się z tym co obserwuję u siebie. Mam ją drugi rok i mam wrażenie, że ona stoi w miejscu.

Wszystkie moje róże Belvedere ścięłam do zera ponieważ miały łyse łodygi i kwiaty. Okropnie to wyglądało. Tak dopadła je plamistość, że wszystkie liście chore.
I znowu w Rosarium Pani poradziła ściąć. Teraz ładnie odbiły.

Aaaaa nie pamiętam czy już Ci pisałam Madżenko, że wszystkie Annabell Strong Incrediball obcięłam drugi raz. Ale teraz pięknie się rozrastają.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
asiak 08:12, 27 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Marzenko, piękne masz te róże u siebie Ja mam kilka, ale kupione bez zastanowienia, kolory misz-masz. Rosną w różnych złych miejscach. Muszę je zebrać na jedna rabatę, żeby były widoczne, ale jeszcze nie wiem jak to zrobić
____________________
AsiaDziałeczka Asi
frezja 08:31, 27 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)
Lawender Flower Cicrus - cyz u was tez ma takie maluteńkie kwiaty?




Ta bardzo mi się marzy polecasz ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
chojna 09:13, 27 sie 2016

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Madzenka napisał(a)
Zawilce Whirlewind zaczynają i miskant Morning Light


Werbena szaleje


Jeziu jak pięknie!
To kolejny duet, który u mnie zawita.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
asiak 09:14, 27 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Marzenko nie przyszłaś do mnie na kawę więc ja przyszłam do Ciebie
Proszę o poradę
Mam rabatę ponad 5 m, szerokość w tej chwili około 70cm można powiększyć
Rosną na niej w linii prostej w równych odległościach 4 małe jałowce. Planuję do nich dosadzić róże w kolorze jasnym czerwonym LIDKA. Róż mam sztuk 6. I teraz pytanie czy te róże sadzić pomiędzy nimi też w linii prostej? Coś jeszcze bym musiała dosadzić, żeby rabata była ładna, ale co?
Ty wiesz z czym będzie ładnie, dlatego proszę doradź, żeby rabatka była ładna
Pozdrawiam i cierpliwie czekam na sugestie
To jest ta rabata Oczywiście te donice i aksamitki do wyrzucenia




Da się coś z tym zrobić?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Mala_Mi 10:16, 27 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Lawender Flower Cicrus - cyz u was tez ma takie maluteńkie kwiaty?



Ma maluteńkie ale bardzo dużo i to jedyna róża która u mnie kwitnie non stop.. może nie tak obficie jak w czerwcu, ale kwiaty ma.

Princess Anne - mam ja drugi sezon i ... w zeszłym roku 2 kwiaty, a w tym... miała chyba 5 i tyle... drugiego toczenia chyba wogle nie będzie miała.. stoi jak zaklęta. Chyba je przesadzę, bo może coś nie pasuje... tylko gdzie??


W Rosarium Pani mówiła, że róże lavender w pierwszych trzech latach słabo rosną. Zgadza się z tym co obserwuję u siebie. Mam ją drugi rok i mam wrażenie, że ona stoi w miejscu.

Wszystkie moje róże Belvedere ścięłam do zera ponieważ miały łyse łodygi i kwiaty. Okropnie to wyglądało. Tak dopadła je plamistość, że wszystkie liście chore.
I znowu w Rosarium Pani poradziła ściąć. Teraz ładnie odbiły.


Moja Lavender ruszyła z kopyta od razu.. w zeszłym roku miała 60 cm, a w tym ponad 1,5m (ale nie cięta wiosną, bo ładnie przezimowała)
Kiedyś róże z plamistością przycięłam na 20cm bo mnie wnerwiła i ładnie odbiła..2 lata była potem zdrowa. Coś w tym cieci chyba jest Dzięki za info
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 10:20, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
jolanka napisał(a)
Madzenko, jak zwykle pięknie jest u Ciebie :
Chcialbym zapytać, czy wycinasz całe pędy kiedy łapia mączniaka? Winchester Cathedral u mnie mocno choruje - jest jeszcze w donicy i nie wiem, czy sadzić, wycinać, pryskac jeszcze?


Nic nie wycinałam, na razie opryskałam tą mocna mieszanka Amistar+Topsin, bo grzyby wytoczyły cięzką armie lrzeciwko mnie. Obserwuje czy będzie sie rozwijać. Plamistośc nie jest szkodliwa, liscie opadły wychodza niwe. Ale z mączniakiem to nie przelewki, boje sie osłabienia róz na zimę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
tulucy 10:27, 27 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Madżenka, ja nie mam Heritage, tylko HerMitage
To jest jakaś Francuzka, kupiłam u siebie lokalnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Madzenka 10:27, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Madżenko zauważyłam, że moje rozplenice w drugim ogrodzie biurowym też trochę żółte się zrobiły. Faktycznie mniej podlewane niż te w ogrodzie domowym. Czy bardziej skromne podlewanie jest tego przyczyną?

W Rosarium Pani mówiła, że róże lavender w pierwszych trzech latach słabo rosną. Zgadza się z tym co obserwuję u siebie. Mam ją drugi rok i mam wrażenie, że ona stoi w miejscu.

Wszystkie moje róże Belvedere ścięłam do zera ponieważ miały łyse łodygi i kwiaty. Okropnie to wyglądało. Tak dopadła je plamistość, że wszystkie liście chore.
I znowu w Rosarium Pani poradziła ściąć. Teraz ładnie odbiły.

Aaaaa nie pamiętam czy już Ci pisałam Madżenko, że wszystkie Annabell Strong Incrediball obcięłam drugi raz. Ale teraz pięknie się rozrastają.



Mirella na to wyglada, ze roplenice w trakcie piórkowania potrzebuja duzo wody. W gruncie az tego tak nie obcerowałam (raczej mam ciezka glinę,długi trzyma wode ) W donicy wystarczył jeden dzien z mniejsza wilgotnością i o mały włos nie uschły ale orzede wszystkim zrobiły sie zołte liscie. Podlewałam je intensywnie, własciwie stały niemal w wodzie i pieknie odżyły. Zima z pewnoscia nie lubia wody, bo gniją ale latem to pijaczki Myslałm że rozplenice poczuły jesien a one tak zareagowały na brak wody

Nigdy róz przy plamistości nie obcinałam, bo po oberwaniu lisci, oprysku zawsze wypuszczaja nowe liscie a orzede wszytskim plamitość zupełnie im nie przeszkadza w kwitnieniu. Pamietam kilka lat temu Bonica kwitła jesienia na całkowicie łysych łodygach Inna sprawa z mączniakiem, na razie obserwuje i żle to wyglada

Nie tne hortensji w sezonei, zbyt pieknie kwitna. Przyjdzie czas na ostre ciecie wiosna. Za porada Hortensjandy Strong Anabel upierdutalam lrzy samej ziemi, az sie bałam czy odrośnie... Ale orzy tak wielkich kwiatach , lisciach i ulewnych deszczach trudno oczekiwać aby sie nie pokladala
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:31, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
frezja napisał(a)


Ta bardzo mi się marzy polecasz ?


Moja Lavender Flower Circus jest młodziutka, sadzona jesienia. Podoba mi sie obfitość kwitnienia ale kwiaty na razie malutki. Niesty ma tez sucho, bo jej wisnia wypija wode. Polecam wszystkie róze o lawendowym kolorze do lekkiego półcienia bo wowczas te kolory wygladaja zachwycajaco. Kwitnie tez zdecydowanie częsciej i mocniej niz jej konkurentka Lavender Ice, ta za to na maluteńkich pędach ma duze kwiaty,śmiesznie to wyglada.

Wiekszość osob na forum poleca LFC
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies