Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

nicol21 15:14, 09 paź 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Przyszłam nacieszyć oczy i jak zawsze jest czym Ślicznie!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 19:10, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lorka napisał(a)
Madzenko to ja sie podepne do tematu grabowego. mam 6m rabate i chce fastigiaty , co ile mam sadzic,żeby mi zieloną sciane stworzyły? myslałam o 5 sztukach, ale nie wiem czy to nie za dużo potrzebuję ostatnio ciut intymnosci w ogrodzie po 5 latach otwartej przestrzeni i zycia prawie jakw komunie z sąsiadami hahaha


Łódka pytanie zaczną 1 jaki masz budżet i cierpliwość?
Wg ZSP docelowo ma 4 M szerokosci, jednka moje po 4 latch, strzyzone dwa razy w sezonie ledwo osiągnęły 1 M szerokosci. Na Twoim miejscu posadziłabym co 2 M (czyli 4 szt) za kilka lat korony sie zrosną. Jesli jestes bardzo nieciepliwa posadz co 1m (7 szt) wówczas juz za rok beda sie stykały koronami jesli nie bedziesz ich radykalnie ciac.
Mysle, ze 5 szt, czyli co 1,5 M będzie idelanie
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/1208,grab-pospolity-fastigiata_carpinus-betulus-fastigiata
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:12, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Elinka napisał(a)


Kolumnowe obrosniete od dolu co 90-100 cm i sie ladnie zejda tworzac sciane. Sasiad tak ma i jak sadzilam swoje mierzylam i bolo ok 1 m miedzy pienkami.


Moje pisarz posadziłam co 1 m po 2 szt. Wygladaja jak jedne korona z dwoma pniami. Wszytko zalezy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, bardoz gesta ściane, czy ażurowa przesłonę.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:16, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
beata_m napisał(a)
hej Marzenko często czytam Twoje wypowiedzi ale z jakimś onieśmieleniem zaglądam do Ciebie niesamowicie masz w ogrodzie i choć piszesz, że czasu masz teraz niewiele to zapewne ilość pracy włożona na początku procentuje i teraz

pozdrawiam ciepło


Beatko teraz na szczęscie ogród nie wymaga duzej ilosci pracy a ja rewolucji na jesien nie zaplanowałam. Jesienia tylko sprzątanie liści i posądzeni cebulowych. Mam nadzieje, ze w orzyszly wekend spędzę tak sobotę. Masz racje początki były jednak bardzo inetnsywne ale rownie pierwsza połowa roku wymaga bardzo duzej ilosci pracy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:18, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Jak mozna miec tak piekny trawnik cos Ty mu zapodała? Barwnik chyba ....cudniscie )))))))


Jola przeciez on orzez cały seozn miał focha, niech sie teraz zrehabilituje.
Pod koniec lipca dostał nawoz przeciwko żółknieciu liści Agrecol (duza dawka azotu) a pod koneic sieprnia dostał nawoz jesienny Florovit do trawnikow. Ostatnio ma duzo wody wiec pewnie w tym tkwi przyczyna soczystego koloru
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:19, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kamajla napisał(a)
Cześć Marzenko
To, że Cię wczoraj spotkałam zmotywowało mnie w końcu do powrotu na forum. Od razu mi lepiej dzięki temu i pewnie dzięki dzisiejszym zakupom...
Pozdrawiam!


Cieszy mnie to bardzo! Zaraz wpadnę obejrzeć zakupy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:20, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)
Trawnik faktycznie piękny zieloniutki jakby olejną farba był pomalowany. Ja w tym roku cieszę sie z mojego ale gorszą jednak nieco farbę miałam.


Pożyczę od Ciebie farbę do moich rodków
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:22, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
jolanka napisał(a)
Kurcze, taka farbę to i ja bym kupila Madzenka ma w zapasie całą paletę pieknych kolorów I jeszcze twierdzi, ze nic jej sie nie chce


Nie che miś ei bo zima, szaro i mokro dzisiaj w gorach nawet pod przymusem wyciagnęłam sie na krótki specer. Juz wolałabym snieg w górach niz ten kapuśniak nieprzerwanie padający z nieba
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:23, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
inka74 napisał(a)
A ja ostatnio czytam pierwszy wątek Madżenki. Fajnie jest tak poobserwować jak ogród się zmienia i że jest realny, tylko wymaga ogromnej ilości pracy, czasu i serca. I że dobry projekt całości na początku absolutnie później się opłaci.


Inka najważniesze sa ramy ogrodu i tych rzeczywiscie nie zmieniam, w środku rabat lubie natomaist porewolucjonizować
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:30, 09 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Elinka napisał(a)
Marzenko co Ty masz za plecami budlei bo nie moge zidentyfikowac, zywoplot grabowy czy cos innego.
Ja mam 3 krzaki ale oddzielnie posadzone i zastanawiam sie nad zrobieniem takiego szpaleru wlasnie.
J jeszcze pytanko o wode pod brzozami pendule. Widze ze ladnie ci wszystko pod nimi rosnie a roslin sporo jak masz tam linie polozona , w wiekszej ilosci czy normalnie, bo u mnie brzoza tak pije ze nawet jednoroczne bedonie nie daly rady i mysze cos zmienic chyba.
Dzieki wielkie papapa


Nie mam juz budlei, wszystkie musiałam wykopac . Za ich plecami rosły thuje sasiada.

Pod brzozami mam ułozone linie kroplujace ale w takiej samej ilosci jak w innych miejscach. Jedyne rosliny, które cierpią na niedobor wody to ciemierniki i rh. Te od czasu do czasu podlewam je konewka. Moj ogród ma jednek spadek własnie w kierunku brzóz, dlatego po deszczach własnie w kierunku tych rabat spływa ewnetulny nadmiar wody. Dodatkowo właczam sciane wodna, która rozpryskuje wode na okoliczne azalie, dzieki temu jest tam odpowiednia wilgotność.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies