Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 23:37, 06 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aneta to zwykła podkaszarka żyłkowa za 99 zł
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 23:55, 06 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Madzenka napisał(a)



Uwielbiam u ciebie takie widoczki. Uporządkowane rabaty. Trawniczek śliczny.

Chciałam nadrobić zaległości, nawet sobie wyszukałam twoje posty i Zong. Piszesz ich bardzo dużo Madżenko. I tak nie nadążam z czytaniem.
Chyba wrócę do metody otwartych kart na telefonie. Zawsze to działa, jak zakładka w książce. Wie się, gdzie skończyło się czytać.
____________________
Ogródek Iwony II
Moniq 08:23, 07 paź 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Madzenko cudniasty trawniczek; wyczytalam cale info o rozach i jak sie tylko ociepli ruszam na obrywanie i eybieranie porazonych lisci; moh ogrod tez zalany, czekam na slonko coby troche podesechł.
____________________
beskidzkie marzenie
AgataP 09:12, 07 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madżen ja też podczytuję, oglądam ale z doskoku, u mnie też jesienny ruch w interesie, czasu brak, odpocznę zimą. Trawnika zazdroszczę to takie wykończenie ogrodu - przysłowiowa kropka nad "i". Wszystko ślicznie.
____________________
Z Pszenicznej...
kasja83 12:01, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Marzena kancikowanie pierwsza klasa.A między kostki trawa się nie pcha??Tak nawiasem to masz piękny trawnik-jak dywan.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasia_c 14:47, 07 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Przepięknie. Do takiego porządku i ładu dążę.
Czy myślisz że rabatę różaną powinno się zakładać na jesieni czy wiosną też będzie ok? Wydaje mi się że już nie zdążę z przygotowaniem miejsca i nie wiem czy będę musiała czekać do przyszłej jesieni
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Rojodziejowa 07:42, 08 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Madźenko ja mam pytanie do Ciebie jako do specjalistki od grabów Przeczytałam cały wątek o grabach i nie znalazłam odpowiedzi. Może to mi powinno już zasugerować, że za bardzo kombinuję
Chcę utworzyć szpaler z grabów. Początkowo miały być 3 fastigiaty na odcinku 9,5m, bo akurat tyle znalazłam od ręki w jednej ze szkółek. Cena nie była niska, ale drzewka takie jak chciałam docelowo, tj korona zaczyna się na ok. 1,5m Nogi prostę ładne.

Oatatnio jednak wpadłam do szkółki za rogiem i tam są przywiezione graby fastigiaty też nie małe, ale już od dołu rozgałęzione i kupiłabym za samą kasę co 3 tamte 8 sztuk, więc idealnie na dwa powtórzone szpalery po 4 drzewka
ALE te graby tańsze rosną naturalnie i rozgałęziają się od samego dołu. Pytanie 1. Czy można tak wyprowadzić te drzewa, żeby zrobić z nich właśnie takie wrzeciona na dlugich nogach? 2. Czy ja jako laik dam radę to zrobić (no dobra to jest akurat wróżenie, bo mnie nie znasz ale czy jak pójdę za wskazówkami, to powinno się udać) 3. Nawet jeśli to się da zrobić, to czy to ładnie będzie wyglądać?

Może podjechać do szkółki i obfocić, to może będzie łatwiej odpowiedzieć? Patrzę o której otwierają i jadę Edit: są od 8mej. Zaraz pyknę im fotki!! Edit2: żeby nie zaśiecać Ci pięknego wątku, wrzuciłam u siebie fotkę. Jak będziesz miała sekundkę, to zerknij. Będę bardzo wdzięczna!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kasya 08:45, 08 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Madzenka napisał(a)


2. Mini rewolucja sesleriowa - były seslerie, są seslerie




co tam seslerie...uwage i tak przyciaga wiosenny trawniczek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Madzenka 09:18, 08 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witajcie w ten deszczowy poranek. Pada' wciąż pada, już 70l na m2. Dobrze ze dzisiaj nie planowałam żadnych orać w ogrodize.
Na posty odpowiem po południu

Radziejowa kupuj szybciutko te fastigaty obrośnięte od dołu. Bez problemu wyprowadzasz z nich ładne drzewa. Najwazniejsza rzecz aby przewodnik był prosty, bo nie chcą sie tak szybko prostować, ale z czasem gdy pien zgrubieje to wszystkie nierówności sie wygładzą . Ale potrzeba kilku lat i Twojje ciepliwości Reszta odpowiedzi za ok 2-3 godz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Rojodziejowa 09:25, 08 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Madzenka napisał(a)

Radziejowa kupuj szybciutko te fastigaty obrośnięte od dołu. Bez problemu wyprowadzasz z nich ładne drzewa. Najwazniejsza rzecz aby przewodnik był prosty, bo nie chcą sie tak szybko prostować, ale z czasem gdy pien zgrubieje to wszystkie nierówności sie wygładzą . Ale potrzeba kilku lat i Twojje ciepliwości Reszta odpowiedzi za ok 2-3 godz


Madzenka dzięki wielkie!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies