Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 20:43, 05 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Najszczelniejszą na razie odsłon nie będzie, bo nie mam czasu ani dla ogrodu ani dla domu...
Anna T - jak nie możesz już wytrzymać to przesadza róze, tylko oberwij im wszytskie liscie i okopczykuj juz. Na zdjeciu bukszpany, nie mam kostek cisowych. Na razie cisowy mam tylko zywopłot pomiedzy gabionami i jedna kulke. Moze keidyś beda kwadraty cisowe.
Julka wszelki duch
Wieloszka zastanaiwam sie ile Twój M spędzi na robieniu kancików..... W porownaniu z moim arelem szacuje na jakies dwa dni....
Oliwka - teraz juz nei sypiemy nawozow, zrobisz to wiosną.

Gocha miec ładny trawnik gdy ma powierzchnie 70m2 to nie wyczyn, ale i tak ile wymaga nakładu pracy... U nas leje, nie orzestanie i nei zapowiada sie na przerwe.... U mnie nawet ejszcze 1 szt tulipanow nie posadzona, ciekawe kiedy znajda to czas? Wiosny tez sie nie moge doczekac, ale najpierw czekam na Świeta, snieg i narty

Abiko lubie to tyranie w ogrodzie bez planu i projektowanie łopata. W ogrodzie odreagowuje wszelkie strategie, plany , budżety, P&L. Tu ide całkowicie na żywioł.

Kindzia tak jak Ty nie mozesz patrzec na roze tak ja na brzozy... Wybieranie wszystkich lisci w ogrodzie będzie nie lada wyczynem, ale obiecałam sobie samej. Słowa wiec musze dotrzymac

Milką wg mnie kanciki w trawniku bez obrzeży granitowych robi sie łatwiej , bo żyłka nie zrywa sie na granicie. Nie mam rabat bez obrzeży....ale wiem ze takie brzegi łatwiej sie wykonuje przy trawniku bez obrzeży
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anna_t 20:48, 05 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nie no ja to moge wytrzymać, wolałabym wtedy kiedy to im będzie najlepiej. pod koniec października? na sobote i tak mam robotę rododendrony przesadzić :/
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Madzenka 20:48, 05 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia u mnie Munstead nigdy nie przekroczyła nawet 90 cm, raczej ma 80, predzej sie położy niz bedzie sterczeć

AniMa na prawde tylko opis brzmi strasznie a wykonywanie prac bez przymusu nie meczy i sprawia radosć.

Łuki w tym roku systemtycznie co tydzien zrywam chore liscie i wybieram spod krzaków, wiec licze na podobny efekt jak u ciebie - ograniczenia chorób róz next seson

Lindsay masz Trację na koniec sezoniu nic sie nie chce juz robic. Dlatego dobrze ze nadejdzie zima, stęsknimy sie za pracami w ogrodzie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:49, 05 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anna_t napisał(a)
nie no ja to moge wytrzymać, wolałabym wtedy kiedy to im będzie najlepiej. pod koniec października? na sobote i tak mam robotę rododendrony przesadzić :/


Najlepiej przesadzać po 15 .10, zwykle to termin pierwszych przymrozków, gdy róże naturalnie wchodzić zaczynaja w stan spoczynku. Własnie nadeszło ochłodzenie i deszcze, ktore bedą sprzyjać orzesadzeniu. Tylko pamietaj od razu o okopczykowanie roz, lekkim skróceniu pędów i korzeni oraz oberwaniu lisci.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasya 20:51, 05 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41972
Zagladam i poczytuję
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 20:52, 05 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dzięki
a jak Twoje siły witalne?joga pomaga?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Magda70 21:01, 05 paź 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja też zaglądam...a tu znów o różach...

Ale widzę też, że nowe trawki posadzone...tez jestem ciekawa jak im się bedzie roslo
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Juzia 21:06, 05 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
Te skracanie pędów przy przesadzaniu róż to konieczne?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
asiak 21:09, 05 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Madzenka napisał(a)


Najlepiej przesadzać po 15 .10, zwykle to termin pierwszych przymrozków, gdy róże naturalnie wchodzić zaczynaja w stan spoczynku. Własnie nadeszło ochłodzenie i deszcze, ktore bedą sprzyjać orzesadzeniu. Tylko pamietaj od razu o okopczykowanie roz, lekkim skróceniu pędów i korzeni oraz oberwaniu lisci.


Marzenko, ja też będę przesadzać róże. A po co obrywa się liście? Tak co do jednego?
I ile obciąć je? Każdą gałązkę?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anna_t 21:15, 05 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Juzia, Asia z tego co ja wiem to chodzi o nie marnowanie energii na zbędne części zielone. a korzonki sie podcina żeby pobudzić do rozwoju w nowym miejscu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies