Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Danucha 20:11, 22 paź 2016


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Różyczki śliczne. Jedną z nich mam- Parfume FC, to zgrabna pięknotka. Ilość cebul powalająca. Będzie piknie. Zdradź proszę patent na szybkie sadzenie
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Madzenka 20:41, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kochani pogoda była jak marzenie, piekne słonce i jesienny chłodek. W ciepłym swetrze było idelanie, nie spociłam sie

Posadziłam wszystkie cebulowe, wykopałam Bonica dla tesciowej, przeniosłam Louis Odier troche dalej na tył , bo mnie ten potwor denerowowal. Jak odbiore od Irenki Novalis to na jej miejsce posadze własnie Novalis. Posadziłam 4 nowe róze i.....
Zrobiłam jakies małe roszady w donicach.
Chyba można czekac na zimę ? Hi hi tylko nie krzyczcie! . Własciwie to poza zbieraniem lisci. To juz nie mam co robic w ogrodzie. Będe sobie zatem wybierać chore liscie z róż, po przymrozkach pozwiązuję trawy i poobcinam kwiaty hortensji
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:45, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danucha napisał(a)
Różyczki śliczne. Jedną z nich mam- Parfume FC, to zgrabna pięknotka. Ilość cebul powalająca. Będzie piknie. Zdradź proszę patent na szybkie sadzenie


Po pierwsze było mokro bo w środę znow mocno padało. Po drugie wykopuje spory dołek i na majsa upycham do niego cebule. Traktuje ja jak jedoroczne i nie przejmuje się sadzeniem. Wiosna i tak wszystkie wyłażą.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:51, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lorka napisał(a)
a u nas leje i leje.. woda mi w ogrodzie stoi i moje wisienki umbry chyba jakis grzyb od tej wigloci lapie.. Powiedz Madzenka, czy jeszcze jest sens pryskac jakimś przeciwgrzybicznym? liscie mam jescze na drzewkach..
z cebul zdązylam kroskusów posadzic.. czosnki czekają..ale leje buuuu


Czekam aż opadną wszystkie liście z chorych brzóz i będę je pryskać jeszcze Miedzianem , tak samo róze i magnolie. Wszystko u mnie jest chore w tym roku. Skoncentruje sie na wybieraniu wszystkich chorych lisci

Podobno listopad ma byc jeszcze ładny, zdazymy zrobic oprysk i w listopadzie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:52, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Lista imponująca ... Nie beda sprawdzała tych ktorych nie znam czekam na wielka niespodziankę u Ciebie ...szkoda ze jeszcze troche czasu na te szalenstwo trzeba )))). Sadziłam dzis u mnie ale mimo ze wydaje sie ze kupiłam duzo to w tak świeżym ogrodzie jsk moj to długo jeszcze trzeba bedzie czekac na zapełnienie rabat ))))


U mnie juz autentycznie na różance nie ma grama miejsca na sadzenie cebul. Nie wiem jak dzisiaj tam chyba z 250 szt posadziłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:54, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Borbetka napisał(a)
Muszę przyjść do Ciebie na kurs upychania cebul. Jak to mieścisz wszystko? Jakąś instrukcję potrzebuję, bo nie umiem . Zamiast ziemi mam korzenie wszędzie i żeby coś posadzić, dosypywać jej muszę nieustannie.


Nie mam pojecia jak za rok posadze... Chyba trzeba bedzie znow jakie rewolucje zrobic aby łatwiej było sadzić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:57, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Miało być słońce, miało być ładnie... Nie jest...
Jak sobota u Ciebie?


Pogoda była cudowna, wprost wymarzona! Generalnie tydzien sie znakomicie dla mnie nie tylko ogrodowo kończy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:00, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
olga80 napisał(a)
Madżenka aż oczy przetarłam jak zobaczyłam taka ilość cebul na wiosnę będę siedziała w Twoim ogrodzie.Też zamówiłam cebule od królika zobaczymy jaka jakość i czy pomyłek nie bedzie, mnie skusiły ice cream


Przetestujemy Krolika, miał odmiany których poszukiwałam. Uwielbiam bowiem Peach Bloosom i Angelique. Ciekawe czy cebule będa zgodne z wzorcem na fotkach...

Jak masz ochote na Ice Cream kup chociaz 5 cebule i ciesz sie nimi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:02, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rench napisał(a)
Ja tak z doskoku widzę ,że podkręcasz kampanię cebulową
Sama pod wpływem twoich zamówień,licytuję jeszcze co-nieco
Czy top-10 róż już była ?


Renatko pamietam,może rok temu pono licytowalas cebule pogoda długo będzie sprzyjała w tym roku sadzeniu

TOP 10 obiecuje za tydzien
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:04, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zagajanka napisał(a)
Mam Wedgwood rose, ladne ma kwiaty, ale nawet po dwoch sezonach nadal glowki patrza w dol.
Do tego ma bardzo dlugie wiotkie pedy, co mnie zastanawialo, bo powinna juz raczej troche zesztywniec... Ostatnio moje podejrzenia sie potwierdzily, kiedy wertowałam watek AniDS - to jest roza pnaca, wymagajaca podpory wiedzialas o tym jak ją wybieralas?


Nie wiedziałam,, ale dzięki temu ze przeczytałam Twój wpisa rano posadziłam ja przy podporze Dzieki! ,,,
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies