Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

nawigatorka 18:30, 06 sty 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)

Agania ja już szusowałam tydzień w grudniu we Francji, moze uda nam sie jeszcze wyskoczyc na kilka dni do Austrii w marcu własnie. Ale póki co weekendy spędzamy w górach , tzn u rodziców. Dzisiaj tylko ze względu na temperatury rezygnujemy. To żadna przyjemnosci gdy na stoku jest -14-20 a własnie takie temperatury dzisiaj i jutro beda panować w Karkonoszach...
u nas (czytaj w Karpaczu) było dziś -14 a na stoku bajka.spocona jakby upał był mrozu nie czułam nic a nic
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 18:32, 06 sty 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Gołębiewski...Patrzę na takie kolosy że wstrętem...brrr
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
inka74 21:19, 06 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Marzenka - wielgachne dzięki. Wielka jesteś! Skopiuję sobie u siebie i posprawdzam. Morning lighta chciałam do narożnika dać. Ona wpada w niebieski odcień? Tak na zdjęciach wygląda. Mogłaby się jeszcze na jesień ładnie przebarwiać na żółto lub rudo ale nie można mieć wszystkiego. Mniejsze trawy do róż myślałam dołożyć. Ostatnio znalazłam ciekawe połączenie żurawki caramel i obsidiana, brązowej cieniutkiej trawy i kremowej róży oraz białego przetacznika. Klimatyczne.

Karpacz bardzo lubię i miło wspominam. Polecam do nauki z dziećmi. Bo oprócz nart jest sporo innych atrakcji. Gołąb duży hotel ale aqua park mają fajny i nie jakiś mega drogi. Super strefa saun. W Karpaczu mój wtedy 4-latek uczył się jeździć. Dla niego to akurat było za wcześnie ale młodsze dzieciaki zaczynają i świetnie sobie radzą. W sumie on dopiero w wieku 7 lat bardziej załapał technikę, wcześniej na krechę zjeżdżał. Jutro wybieramy się na stok w centralnej prawie Polsce w Kazimierzu. Pozdrawiamy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Madzenka 22:38, 06 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Inka brązowa spora trawa to buchanani, ma pionowy pokrój i nie kwitnie. Lubie ją, ale poprzedniej zimy mi wygniła. Posadziłam nowe sadzonki. Z nizcyh mam bronze form i tez jest swietna.
Morning light rzeczywiscie niebieskawy, zielony jest Gracillimus, ja osobiscie go uwielbiam , u mnie raczej nie kwitnie albo kwitnie bardzo słabo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:40, 06 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
Gołębiewski...Patrzę na takie kolosy że wstrętem...brrr


Ja tez w górach nie lubię molochów, ale Golębieski ma zalete w postaci Auqua Parku a dla dzieic to raj.
Gorąco Ci było? To dobrze, znaczy sie że mocno pracowalaś
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:43, 06 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
UrsaMaior napisał(a)
Dzięki! Czechy znam, sama jeżdżę na desce, za czasów poznańskich często tam wypadaliśmy na parę dni. Nie wiem czy mówimy o tej samej Czarnej Górze - kiedyś tam byłam i zapamiętałam biedę z nędzą, ale to było wieki temu.
Myślałam o Austrii... Instruktor polski nie jest konieczny, mały jest dwujęzyczny, więc jeśli w szkółkach znają angielski to po kłopocie. Kurczę, nigdy nie zwracałam uwagi na warunki przyjazne dzieciom, więc teraz waham się gdzie jechać.


A jak jezdzisz to oczywiscie Tyrol, ja uwielbiam wloski Tyrol szczególnie Val Gardena oraz calą Austrie, co bys nie wybrala to będzie fajnie. Ja co roku starm sie jezdzic w inne miejsce.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:45, 06 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luteczka gorąco pozdraiwam!
Agata nie mam zadnych watpliwosci poddasze w tym roku prioryetowe!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mixtoorka 08:30, 07 sty 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
pozdrawiam Marzenko. Uwielbiam Wasze narciarskie opowieści. U nas też śniegu co kot napłakał.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
ana_art 09:46, 07 sty 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Ren i Agata polecam narty z dziećmi, to najcudowniejszy sposób spędzania zimy a zwłaszcza ferii . To jest frajda zarówno dla dzieciaków, jak i rodziców. Chyba odkąd nauczyliśmy się rodzinnie jeździć na nartach to był najtaniej spędzany wspólnie czas. Dodatkowo mieliśmy przyjaciół z dzieciakami w tym samym wieku i takie plemienne wyjazdy to najfajniejszy okres w naszym zyciu, wyjazdy zostały tylko dzieci nam wydoroślały Kiedys będę wnuki uczyła jeżdzic. A moze jak radzi Agania wtedy będe sie uczyć jeżdzic na desce?
to prawda nartami zaraziłam się na ogrodowisku i teraz będzie mój 3 sezon jak uczę się jeżdzić z dziećmi z racji tego że góry mam daleko to ta jazda niestety ogranicza się tylko do ferii
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:47, 07 sty 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)


Inka oczywiście, ze są, pytanie tylko czy niskie czy wysokie i jaki kolor?

Z niskich polecam carex montana, carex Kyoto, evergold, Aurea, morrowi variegata , hakochenloe zielona, limonkowe kwitna bardzo delikatnie, praire fire (wymarza) Duża częśc carexów zimozielonych kiwtnie wiosna i mozesz je przyciąć Potem nie bedzie kwiatow. Z wiekszych traw nie kwitnie stipa, amazon mist (owszem ma kotki ale niewidoczne), kostrzewa Maire'a (ale to wielka trawa i niebieskawa), sesleria heufleriana (kwitnie wiosna rzytwierdizć i nie bedzie kwiatow) no i chyba słynna klosownica. Rozplenice gdy maja sucho moga nie kwitnac . Brązowe kwiaty raczej rzadko sa kiwtnace. Z miskantow morning light
u mnie z miskantów nie kwitnie Variegatus i Gracilimus
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies