Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

leon60 21:24, 14 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Madzenka napisał(a)


wow !!!!!!!
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nawigatorka 21:25, 14 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Czosnki bajeczne

a wracajac jeszcze na moment do oprysków - chciałam kupić confidor lub kohinor jak Marzeno polecałaś i usłyszałam, że wycofane ze sprzedazy podobnie jak Raundup. Mozliwe?

Ja Mospilanu i topsinu (na grzybowe) używam profilaktyczne, głównie przez wzgląd na bukszpany. A środków na mszyce oczywiscie jak się pojawiają.

Może komus się przyda informacja, że wiele oprysków i nawozów można kupic nie tylko w sklepach ogrodniczych ale np w hurtowniach z chemią dla rolników - wiadomo, że nie kupimy tam dawki 5 ml, ale troiche wieksze ("trochę" nie oznacza litrów), a i tak zazwyczaj wychodzi dużo taniej.
W mojej pobliskiej tego rodzaju hurtowni można kupic też np Florowit 5L albo nawóz Yard , który cieszy sie w tym roku dużą sławą na Ogrodowisku, a ja go kiedys juz kupiłam, jako tańszy zastępnik Azofoski.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Loosiuu 21:56, 14 maj 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Nawigatorko słuszna uwaga. Ja znalazłem ostatnio w takiej hurtowni Dursban 480 EC. Szkoda, że sprzedawany jako środek na tępienie gryzoni i robaków w halach
Sam nie wiem co o tym sądzić.
Muszę jednak przyznać, że regularne stosowanie różnych naparów i gnojówek w zeszłym roku zaowocowało brakiem mszyc gdziekolwiek u mnie w ogrodzie. Zawsze o tej porze już się pojawiały całe kolonie. Na razie (odpukać!) cisza.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
nawigatorka 22:18, 14 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Loosiuu napisał(a)

Muszę jednak przyznać, że regularne stosowanie różnych naparów i gnojówek w zeszłym roku zaowocowało brakiem mszyc gdziekolwiek u mnie w ogrodzie.

Kiedys robiłam gnojówkę z pokrzyw na potrzeby warzywnika. Ale kiedyś przyszło nią podlewać mojemu M bo nie chciał bym ciężarna dzwigała konewki i tak zraził się tym zapachem, że stwierdził - nigdy więcej
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kitek81 22:41, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ślicznie masz, bajecznie po prostu usiąść w takim ogrodzie to marzenie
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
tusiawka 23:15, 14 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Cudnie te czosnki w stipie. A stipa jak u innych w lipcu. Uwielbiam jak jest taka zielona.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Madzenka 23:16, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pamajo napisał(a)


To ja czekam z "ochami" na koniec seansu

Czosnki bez liści przeżyją?

Kto gra w piłkę w takim pięknym ogrodzie?


W tym ogrodzie w piłkę gra tylko Tytus zwykle nosi ja w zębach bo lekko sflaczałą jest
W 2013 roku zobaczyłam w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu, że czosnkom przycięto o połowę liście aby lepiej wygladały. Napisłam o tym na forum, Ana ART nie zrozumiała i wycięła wszystkie liscie kwitnącym czosnkom. Ponieważ czosnki te operacje przeyżly i po roku znów zakwitły wiec ciacham od 2014 wsyztskie liscie i czosnki żyja. I tak z roku na rok beda miały mniejsze głowki az z czasem zdziczeje .
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:22, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
Czosnki bajeczne

a wracajac jeszcze na moment do oprysków - chciałam kupić confidor lub kohinor jak Marzeno polecałaś i usłyszałam, że wycofane ze sprzedazy podobnie jak Raundup. Mozliwe?

Ja Mospilanu i topsinu (na grzybowe) używam profilaktyczne, głównie przez wzgląd na bukszpany. A środków na mszyce oczywiscie jak się pojawiają.

Może komus się przyda informacja, że wiele oprysków i nawozów można kupic nie tylko w sklepach ogrodniczych ale np w hurtowniach z chemią dla rolników - wiadomo, że nie kupimy tam dawki 5 ml, ale troiche wieksze ("trochę" nie oznacza litrów), a i tak zazwyczaj wychodzi dużo taniej.
W mojej pobliskiej tego rodzaju hurtowni można kupic też np Florowit 5L albo nawóz Yard , który cieszy sie w tym roku dużą sławą na Ogrodowisku, a ja go kiedys juz kupiłam, jako tańszy zastępnik Azofoski.


Tak podobno sa wycofane ze względu na szkodliwość..... Pojawia sie oficjalny wykaz srodkow ochrony roslin dopuszczonych do obortu UE. Choc wyroki Unijne w tej kwestii sa niezbadane......
W przeciwienstwie do aptek, gdy lek jest wycofany natychmiast następuje zwrot do hurtowni i prodcenta tak w chemi ogrodowej widze ze towar zalega w magazynach....
Ale co do roundapu to jnie jest wycofany, oficjanie stoi na półkach we wszystkich sieciach a im by najszybciej wycofali z obortu gdyby R był zakazany.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 23:26, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Wieloszka napisał(a)

WOW!!! Jak na pincie!!!


Dla mnie jedno z najpiękniejszych połączeń jakie można daje nam ogrodniczkowanie
bukszpanowe kule, stipa, i czosnki !!!
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
MirellaB 23:58, 14 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fajne te czosnki w trawie. Super to wygląda. O stipie dowiedziałam się na ogrodowisku, nie znałam takiej trawy. Z całą pewnością kiedyś zagości i u mnie w ogrodzie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies