Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pamajo 19:33, 14 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2014
Posty: 174
"Mrówki hodują mszyce podobnie jak ludzie zwierzęta. Przenoszą je na świeżą roślinność i zapewniają ochronę. W zamian za to mszyce produkują spadź, która jest przysmakiem mrówek."

Troszkę się "poszarogęsiłam".

Ja zaczęłam od mrówek i teraz mszyc jest mniej.
____________________
Jola
Madzenka 19:43, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pamajo dobrze że się rządzisz. Mrówki na piwoniach to pierwszy sygnał że są mszyce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 19:43, 14 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)


Jesli pryskałaś stezeniem zgodnym ze wskazaniami to nic rożom nie bedzie. Czym pryskalas?

Pryskałam SUBSTRAL długo działający mszyca,miesecznik,wełnowiec,tracznik, ziemiórka zwalcza i chroni.
Stężenie zgodnie z zaleceniem. To co może być?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 19:44, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)


A to nie wiem...

U mnie był mech przy lawendach, a one śmiagają jak głupie.
I nigdy ich niczym nie nawoziłam.


Juzia ja je zalałam z powodu roz a na dodtek przesadzałm jesienią... Wszystko na raz.... Na przedpłociu nie nawożone, nie podlewane sa śliczne....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 19:46, 14 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Madzenka napisał(a)


Juzia ja je zalałam z powodu roz a na dodtek przesadzałm jesienią... Wszystko na raz.... Na przedpłociu nie nawożone, nie podlewane sa śliczne....



No to już rozumiem.
Myślałam, że u Ciebie w ogóle lawenda nie daje rady...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 19:49, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)

Pryskałam SUBSTRAL długo działający mszyca,miesecznik,wełnowiec,tracznik, ziemiórka zwalcza i chroni.
Stężenie zgodnie z zaleceniem. To co może być?


Teraz pryśnij czymś innym, orzetstowałam na zdobnicze bukowej ktorej niczym nie mogłam wytępić kohinor lub confidor, ktore dzialaja systemicznie. Czyli wnikają w liscie rosliny i gdy pasożyty zjadają liscie lub wysysają stoki ponownie dostaja dawke trucizny nie tylkow. Czasie oprysku. Skoro mszyca nie znika muszisz zmienic srodek.
Mozesz tez zastosowac Apacz.
Poczytam co jeszcze działa systemicznie. Tylko nie przesadz z takimi srodkami bo to juz ciezka artyleria, uważaj na stęzenie i siebie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:51, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)



No to już rozumiem.
Myślałam, że u Ciebie w ogóle lawenda nie daje rady...


W tym roku da po rozpiaszczenie pod umbrami wiekszość przezyła, te ktore sa narażone na oprysk zraszaczami z trawnika (gdy wieje wiatr) to odchorowują
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:56, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Podsumowanie środków chemicznych SYSTEMICZNYCH na ssące i gryzące szkodniki:
Mospilan - nieszkodliwy dla pszczoł
confidor - bardzo szkodliwy dla pszczoł!!! I środowiska
kohinor -jak Co fodor ta sama substancja czynna
Apacz - mała toksyczność dla ssaków i środowiska, działa 28 dni
Polysect ŚL - nie moge doczytać w ulotce o toksyczności I na dodatek jedne źródła podają ze działa systemicznie (ulotka) inne że powierzchniowo ..



Działające doraźnie (powierzchniowo) zaraz napisze :
Decis - bardzo szkodliwy dla pszczół i organizmów wodnych
Karate - bardzo szkodliwy dla pszczół i organizmów wodnych

W ten oto sposónb zmobilizowałyście mnie do edukacji w zakresie chemi.... Zatem jesli juz pryskać na uciązliwe szkodniki to Mospilanem i Apacz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 20:17, 14 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)


Teraz pryśnij czymś innym, orzetstowałam na zdobnicze bukowej ktorej niczym nie mogłam wytępić kohinor lub confidor, ktore dzialaja systemicznie. Czyli wnikają w liscie rosliny i gdy pasożyty zjadają liscie lub wysysają stoki ponownie dostaja dawke trucizny nie tylkow. Czasie oprysku. Skoro mszyca nie znika muszisz zmienic srodek.
Mozesz tez zastosowac Apacz.
Poczytam co jeszcze działa systemicznie. Tylko nie przesadz z takimi srodkami bo to juz ciezka artyleria, uważaj na stęzenie i siebie.

Ok. Dziękuję Ci bardzo. Kupię w weekend taki środek i prysnę.
Miłego wieczoru Madżenko
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 20:18, 14 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)

Ok. Dziękuję Ci bardzo. Kupię w weekend taki środek i prysnę.
Miłego wieczoru Madżenko


Kup Mospilan lub Apacz, doczytałam ze Kohinor lub Confidor sa bardzo szkodliwe dla środowiska.

Własnie ogladam reklame Decis... Szkoda ze ta sama firma nie reklamuje Calypso, ktory jest ich produktem i nieszkodliwe dla pszczoł...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies