Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

ewakatowice 17:49, 07 cze 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Madzenka napisał(a)
Takie co sobie zwisały na słońcu uciełam


wzdycham spragniona widoków, śliczności same pokazujesz!
Trawy u Ciebie obłędne, najpiękniejszą będziesz miała jesień!
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Madzenka 17:51, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
noemi napisał(a)


U Was menu zawsze z najwyższej półki Nie dziwi mnie , że dania znikają w 5 minut Stipy mnie zachwycają , mogłabym mieć same , bez towarzystwa .
Kupiłam dzisiaj dziwną szałwie , chyba to szałwia, bo sprzedano mi jako lawenda . Fotki jutro , bo wróciłam późno …

Fajny ten długi weekend Jeszcze jeden dzień przed nami

Buziak !


Ciekawa jestem Twojej szałwio-lawendy Ja poszukuję wyrośniętej fioletowej caradonny.
Juz po weekendzie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:52, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lindsay80 napisał(a)



wszystkie piękne, ale dla mnie trzecia od lewej the best, jaka to odmiana?


To moja ulubiona austinka The Alnwick Rose, za chwilę cały krzka bedzie obsypany kwiatami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:54, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Marzenko, czy możesz podpisać zerwane pąki?

PS Mam dla Ciebie cudowne graby z idealnie ciętego żywopłotu... I kilka innych fotek z Paryża. Jak tylko wrócę, wrzucę foty Tymczasem lecę wąchać kolejne róże. Tym razem pod Luwrem


Po lewej 2x Othello, 1x Alnwick Rose, 2x Falstaff, 1 x James Galway
Wszystkie Dawida Austina, mam słabośc do tych róż. Zaprzeczają tezie, ze szybko sie obsypują
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:55, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ZielonaAnia75 napisał(a)
Marzenko wyczytałam gdzieś że kostrzewę siną należy po zakwitnięciu przyciąć. Na jaką wysokość ją przyciąć i co to ma na celu? Zakładam, że wiesz (Ty wszystko wiesz )


W wątku fotorelacje zanjdziesz zdjęcia jak ogoliłam kostzrewę rok temu. Dokłądnie tak samo przycięłam teraz tę na przedpłociu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:55, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Asisko_2005 napisał(a)
trzecia od lewej to nie peonia?


NIe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:55, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mała Mi już podpisałam
Sebuś macham
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:57, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
Marzen, skrzyp w wodzie, wodzie zgnije. Chyba ze go na kamykach dasz, uniesiesz? Nie zakladaj ze przecieka. Wylacz wylewke i zmierz wode. Poobserwuj jeden dzien. U mnie przez wylewke b duzo ubywa. Na glony posadz hiacynty plywajace i pistie. Plywaja i korzeniami pobier sklad pokarmowe. Pisze z kom, przepr za skroty. Ale auto skacze


No to skrzyp pójdzie do donic
Hiacynta musze zatem kupic ! dziękuję
To samo mówiłam dzisiaj M'owi, ze gdy właczona jest ściana woda pryska na boki i przy tej temperaturze może dlatego ubywa. Jutro doleję do oporu i nie bede właczac wylewki, obejrzę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
siakowa 17:59, 07 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
A bylinowy raj nie ma caradonny?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Madzenka 18:03, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ZielonaAnia75 napisał(a)
Marzenko a czym nawozisz, jeśli nawozisz byliny kwitnące np. ostróżki, floksy wiechowate, czy ,,jednoroczne" kwitnące np. kosmosy?
No i czym potraktować piwonię nowo posadzoną, co jej podać do jedzenia? Masz takie wszystko dorodne, że chyba nawozisz to dobro czymś


Kiedyś w zamierzchłych czasach, gy miałam ogórd 72 m2 wszystkie rośliny nawoziłam specjalistycznymi nawozami.... A teraz po całosci lecę azofoską , Florovitem , ostatnio yara milą. To nawozy uniwerslane wiloskładnikowe. Wiosną azofoską bo przewaga azotu dla ruszenia wegetacji, potem szukaj nawozów wieloskąłdnikowych gdzie więcej K+P zamiast N . Teraz podlewam dozownikiem magniczna siła całośc ogrodu Florovitem a w lipcu planuję sypnąc jeszcze raz yara mila (w tym roku sypałam w marcu zamiast jak zwykle azofoską)
Tylko Magnolie i kwasnolube dostają indywidulane nawozy oraz hortensje -nawóz Niebieska Hortensja. Dawniej kupowałam te zspecjalny nawóz do róż.... ale teraz dostają takie samo papu jak reszta roślin
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies