Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

MirellaB 19:10, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)


U mnie tez w tym roku jest juz plamistośc roz. W ubiegłym roku z polecenia Rózomaniaczek użyłam Falcon i byłam zadowolona z efektów mimo mokrego lata. Zamówiliśmy teraz z dziewcyznami litrowy pojemnik tego środka....

Topsin wg. Mnie nie pomaga..... Niestey mimo opryskow orzez dwa kata choroby grzybowe mocno postępowały. Byc moze do prewencji ale ja nie mam z nim dobrych doświdczen przy moich warunkach glebowych...

Madżenko,a ten Falcon nie jest do kupienia w ogrodniczych tylko trzeba zamawiać?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
monteverde 19:18, 07 cze 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pięknie róża żółta urosła a i powojnik super ja Falcon zamawialam w sklepie internetowym buziole
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jazzy 19:57, 07 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Też się uśmiałam z manewrów samochodowych, choć dla Was pewnie to nie jest zabawne
Dziś mam dzień różany najpierw podziwiałam u Danusi, teraz u Ciebie. Piękne wszystkie i już niewiele brakuje mi... do podłapania bakcyla, hihi
Macham
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
20:00, 07 cze 2015
po ile golden tupe kupowałaś u nas gdzies widziałam za 17zł i się za głowę złapałam

bo w trawkach jest cena 6 zł ale niestety pan nie ma na stanie.
Juzia 20:25, 07 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Madzenka napisał(a)


Zatsanów sie nad Tuscany bo kwitnie tylko raz, no moze kilka kwiatkow ma potem. Dlatego w moim ogrodize niewiele miejsca jest dla róz nie powtarzających kwitnienia. Pomyśl o Austinkach, ktore kwitna minimum dwa razy, np Heatcliff, Tradescant, Falstaff


O mamo....kolejne nazwy!
Nie dam rady wybrać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:36, 07 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Hahaha... tyczki są fajne, ale może jeszcze pomaluj je na czerwono?

A na poważnie to chyba tylko jednej róży jestem pewna... Munstead... tak świeci na tle zieleni, że jestem w szoku

Te ścięte Othello też ładne... oj biedna ja
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
wodzyn 21:17, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Marzenko zaraziłaś różami razem z Szefową pół Polski. Jeszcze dwa lata temu jakby ktoś mi powiedział, że będę miała róże w ogrodzie to bym go za wariata wzięła. Dziś patrząc na Twoje planuję następne i już wiem, że źle dobrałam kolorystycznie moje. Ale ogrodnik przesadzania się nie boi, więc jak się ich nauczę to dobiorę, dopasuję i poprzesadzam.

Dziękuję serdecznie za doradztwo trawkowe
A powiedz mi jeszcze czy tam Montanna kwitnie? A jak tak to obcinasz kwiatostany czy zostawiasz?
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Ensata 21:20, 07 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
MW przepiękna, muszę ją mieć. Ostróżki też lubię, bardzo..u mnie się rozsiewają tylko bardzo
____________________
W kolorze blue
ZielonaAnia75 21:52, 07 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Marzenko ja także przetestowałam, że jak przytnę powojniki wczesną wiosną praktycznie na zero to rosną i pięknie kwitną.
____________________
Gardenarium 21:55, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ZielonaAnia75 napisał(a)
Marzenko a czym nawozisz, jeśli nawozisz byliny kwitnące np. ostróżki, floksy wiechowate, czy ,,jednoroczne" kwitnące np. kosmosy?
No i czym potraktować piwonię nowo posadzoną, co jej podać do jedzenia? Masz takie wszystko dorodne, że chyba nawozisz to dobro czymś


Do jedzenia to trzeba podać przed sadzeniem, żeby roślinka miała, a nie myśleć tylko o nawożeniu potem.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/397-sadzenie-bylin
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies