Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

waldek727 14:35, 16 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
justajusta napisał(a)
Zaryzykowałam, skosiłam i cały czas leję wodę. Dzisiaj podlałam z konewki regeneratorem do trawników Substral Magiczna Siła, ale chciałabym jeszcze w niedługim czasie podać Substral do zagęszczenia trawnika. Kiedy mogę to zrobić, mając na uwadze oczywiście dzisiejsze nawożenie

Justynko.
We wrześniu zrób sobie dosiewkę nasion w miejscach gdzie trawa jest przerzedzona lub nie wzeszła wcale. Nie wierz w te magiczne siły i inne cuda. One Ci trawy nie zastąpią tam gdzie jej nie ma.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 15:32, 16 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sarenka napisał(a)
Byłabym ogromnie wdzięczna, gdyby mnie ktos oświecił jak cały trawnik (około 500-600 m) spryskać rosahumusem- lub czymś innym o takim samym lub podobnym składzie
Bym zamówiła w proszku Rosahumus bo bardziej wydajny pewnie. Do zakładania trawnika jeszcze ze3 tygodnie pewnie-jak sie ochłodzi i pogoda będzie bardziej ludzka

Kup 2 opakowania rosahumusu 200 gramowego. Sporządź z niego zawiesinę w/g instrukcji w małym pojemniku. Następnie rozprowadź ją w 40 litrach wody i zrób grubokropelkowy oprysk. Przypomnę Ci jeszcze, że tego typu preparaty jak i też wszystkie biopreparaty wprowadzamy do lekko wilgotnej gleby. Jesienią możesz w podobny sposób uzupełnić kwasy humusowe jeszcze raz.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
justajusta 18:35, 17 sie 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
waldek727 napisał(a)

Justynko.
We wrześniu zrób sobie dosiewkę nasion w miejscach gdzie trawa jest przerzedzona lub nie wzeszła wcale. Nie wierz w te magiczne siły i inne cuda. One Ci trawy nie zastąpią tam gdzie jej nie ma.


Dziękuję za odpowiedź, tak też zrobię, ten Substral wcale tani nie jest. Zakupie jesienny nawóz w to miejsce.
____________________
Justa
sarenka 10:42, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
waldek727 napisał(a)

Kup 2 opakowania rosahumusu 200 gramowego. Sporządź z niego zawiesinę w/g instrukcji w małym pojemniku. Następnie rozprowadź ją w 40 litrach wody i zrób grubokropelkowy oprysk. Przypomnę Ci jeszcze, że tego typu preparaty jak i też wszystkie biopreparaty wprowadzamy do lekko wilgotnej gleby. Jesienią możesz w podobny sposób uzupełnić kwasy humusowe jeszcze raz.


Dziękuje Waldku za odpowiedź. zamówiłam Humus avtive do trawników...no i czekam na deszcz,zeby on najpierw ziemie zmoczył.... no,a potem wysieje tą trawę Graminex wembley.

Na jesien mam jeszcze jedno opakowanie humusu zarezerwowane - to pewnie w okolicy października będzie można spryskć.
____________________
Magda W samym sloncu
Blanka28 11:54, 25 sie 2015

Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 13
Kolega, który siał Barenbrug Shadow Pro mógłby się już czymś pochwalić czy słuch zaginął?


Mam zdaje się problem z tą mieszanką.
Została zastosowana ponad 2 tygodnie temu, wciąż są czarne plamy.

Druga kwestia, że ta trawka co wykiełkowała jest taka tyci tyci.. ma jakieś 4cm max.

Dosiewać czy czekać?
Proszę o poradę
Gardenarium 13:19, 25 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewać,. nie dosiewać, czekać aż dorośnie do 10 cm (większość) i przekosić, będzie się krzewić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Blanka28 14:41, 25 sie 2015

Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 13
Gardenarium napisał(a)
Podlewać,. nie dosiewać, czekać aż dorośnie do 10 cm (większość) i przekosić, będzie się krzewić.


Dziękuję, zakładam zbroję cierpliwośći

Gardenarium 16:12, 25 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdy nasiona są za gęsto, będą zagniwać, wypadać, walczyć o miejsce, niech się krzewią a nie wygniwają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justajusta 19:00, 25 sie 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
To ja pokażę swoją Barenburg Solid wysiana 14 lipca, wczoraj było trzecie koszenie. Dzisiaj pada deszczyk i pięknie podlewa, w końcu!!! Po dwóch tygodniach od wysiewu też chciałam dosiać, widać jeszcze czarne place, ale mam nadzieję, że zarosną, jeśli się zdecyduje na dosiewkę to we wrześniu. Planuje zastosować nawóz jesienny we wrześniu.
____________________
Justa
waldek727 03:54, 26 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
justajusta napisał(a)
Planuje zastosować nawóz jesienny we wrześniu.[img

A wiesz Justa jakich składników pokarmowych brakuje w glebie i ile?
Tutaj masz zakres składników pokarmowych dla trawy.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1874-nawozenie-zasilanie-trawnika?page=27
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies